У Броварах відкривається виставка про Голодомор

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні в Броварському краєзнавчому музеї відкривається виставка Національного музею Голодомору-геноциду «Вкрадене дитинство: діти в роки Голодомору 1932-1933 рр.». Про це повідомляє Броварська міська рада.

Як ідеться в оголошенні, виставка діятиме з 3 по 30 листопада. Відвідати її можна в Броварському краєзнавчому музеї, що на вул. Гагаріна, 6.

Виставка присвячена вшануванню 87-х роковин Голодомору. Нагадаємо, пам’ять полеглих у геноциді українців ушановують щорічно кожної четвертої суботи передостаннього місяця. У 2020 році це – 28 листопада.

На сайті міської ради вказано, що експозиція засвідчує про історичну правду, яка міститься в документах архівних установ, приватних матеріалах та спогадах жертв Голодомору. Її мета – аби наступні покоління знали й пам’ятали свою історію.

«Серед мільйонів жертв геноциду української нації – Голодомору, організованого і здійсненого більшовицькою окупаційною владою у 1932 – 1933 роках, є окрема категорія – діти. Вони були найбільш уразливою частиною української національної групи, обраної комуністичним режимом об’єктом злочину геноциду», – сказано в повідомленні.

«За оцінками різних істориків у роки Голодомору голодною смертю померло від 1,5 до 4 млн дітей. А ті, що вижили, виросли і через десятиліття розказали нащадкам про злочин геноциду, на все життя лишилися в неофіційному і невизнаному в Україні статусі «жертви Голодомору», – ідеться в оголошенні.

Читайте також

  1. «Фрески голоду»: уперше видано спогади очевидців Голодомору в Броварах – ФОТО
  2. Понад 100 літ: на Броварщині живуть три бабусі, які пережили два Голодомори та 7 вождів
  3. День пам’яті жертв Голодомору у Броварах: нечисленно і малопомітно…
Поділіться.

Залиште відповідь