У Броварах викрили кооперативну аферу: підозрюваним Дворському та Початковській загрожує до 12 років ув’язнення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварський міськрайонний суд почав розгляд справи над Сергієм Дворським та Галиною Початовською, яких звинувачують у підробці документів, шахрайстві та незаконному привласненні майна, що належало членам Броварської районної спілки споживчих товариств. Підозрюваним загрожує до 12-ти років позбавлення волі.

У ході досудового розслідування було доведено, що голова правління Броварської районної спілки споживчих товариств Галина Початовська разом із членом спілки Сергієм Дворським розробили й реалізували схему незаконного відчуження нерухомості у Броварах та районі. Обвинувачувані незаконно передали право власності на 26 об’єктів (серед яких: магазини, кафе, центральний універмаг, ангари, склади, виробничі цехи та адмінбудівлі) СТ «Лелека», СТ «Сонячний квартал» та ще кільком підставним підприємствам, кінцевими бенефеціарами яких були самі Дворський та Початовська.

Олександр Бардаш, співзасновник СТ «Крокус» (майно підприємства також було незаконно передане СТ «Сонячний квартал») розповідає: афера почалася 2011 року під час конференції райспоживспілки. Тоді голова правління Галина Початовська переконала інших членів передати майно СТ «Лелека» Сергія Дворського. Останній, утім, мав повернути нерухомість. Таке рішення нібито мало допомогти районній спілці перейняти право власності в обласної.

Одначе минали роки, а повертати об’єкти Дворський не збирався (тим паче, що його обіцянки були засвідчені лише в протоколі конференції, який загадковим чином зник), натомість разом із Початовською вони здавали їх в оренду й навіть продавали без відома власників (як це, наприклад, сталося з ТОВ «Ромвік», що ще 1999 року викупили майно у спілки, але 2015 об’єкт без відома власників через Запорізький суд віддали СТ «Лелека», а пізніше — СТ «Сонячний квартал»).

Восени 2016 із десяток молодиків охоронної фірми «Тризуб-Січ» разом із представниками державної виконавчої служби перегородили вхід до приміщення СТ «Крокус» і вимагали віддати його СТ «Сонячний квартал», апелюючи відповідним рішенням господарського суду через несплату податків. За словами співзасновника «Крокус» Олександра Бардаша, наразі деякі частини приміщення розібрані на металолом, вікна винесені, а документацію підприємства молодики і зовсім були просто викинули на вулицю. У липні 2017 жертвою рейдерського захвату став швейний цех ТОВ «Ромвік». Представники державної виконавчої служби, посилаючись на незаконне рішення господарського суду про продаж приміщення, приїхали з вимогою звільнити цех і віддати його СТ «Сонячний квартал».

Обидва підприємства розташовані по вулиці Богунській. Там ж Дворський із Початковською привласнили ще кілька об’єктів у відверто занедбаному стані. Адвокат СТ «Крокус» Володимир Щиголь у зв’язку з цим припускає, що назва «Сонячний квартал» — не випадкова, і насправді аферисти планували заволодіти майном із метою будівництва нового житлового комплексу.

Наразі обидвоє обвинувачуваних провину не визнають. Галині Початовській інкримінують частину 4 ст. 358 ККУ, ч. 4 ст. 190 ККУ, ч. 5 ст. 191 ККУ. Сергію Дворському — ч. 5 ст. 191 ККУ. Збиток, нанесений злочинами Галини Початовської, оцінюють у 47 млн 244 тис. 140 грн, «вартість» діянь Сергія Дворського оцінено у 44 млн 668 тис. 578 грн.

Колегія суддів у складі В.Батюка, Г.Білик та А.Телепенько призначила слухання справи на 22 червня. Обвинувачуваним кооперативцям загрожує до 12-ти років позбавлення волі.

 

Поділіться.

Залиште відповідь