У Броварах збільшиться кількість платників податків на нерухомість

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Броварська міська рада встановила новий поріг оподаткування житлової і нежитлової площі.

Для квартир, незалежно від їх кількості, це буде від 60 кв. м (минулого року було 80 кв. м), для приватних житлових будинків, незалежно від їх кількості — від 120 кв. м (минулого року було 150 кв. м), для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток — від 180 кв. метрів (минулого року 130 кв. м).

Таке рішення депутати ухвалили у зв’язку зі змінами до Податкового Кодексу України та з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Водночас, ставки податку для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб встановлюється у розмірі 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового року) за 1 кв. метр.

За словами міського голови Ігоря Сапожка, якби міська рада не проголосувала за таке рішення, у силу вступила б норма, за якою довелося сплачувати ставку податку у розмірі 3%.

Саме рішення викликало у окремих депутатів занепокоєння, адже під різницю у 20% між порогом, який був минулого року і теперішнім, може потрапити до 40% населення. Міський голова навіть запропонував, якщо це можливо у рамках закону, встановити певні пільги для тої частини населення, яка підпаде під різницю між податковими порогами у 20%. Однак, присутні на засіданні представники Державної фіскальної служби зазначили, що подібні пільги законами не передбачені.

Як розповіла на оперативній нараді у міського голови начальник фінансового відділу Наталія Постернак, рішення щодо встановлення місцевих податків і зборів, ставок земельного та акцизного податків на території м. Бровари на 2016 рік уже передано до Державної фіскальної служби України.

Повний перелік об’єктів, які звільняються від оподаткування, можна прочитати тут.

Поділіться.

Коментарі закриті.