Close Menu
Трибуна – Бровари
    Facebook Instagram YouTube Telegram
    Останні:
    • Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні
    • Повернувся додому на щиті майже через 9 місяців: у Броварах провели в останню путь Захисника Олександра Копицю
    • «Був справжнім патріотом»: у Броварах попрощались із полеглим Захисником Олександром Іваницьким
    • Війна забрала життя Захисника з Требухова Михайла Ковтонюка
    • Навіки в строю: Броварська громада провела в останню путь Захисника Ельчина Мурадова
    • Штраф за паркування на місці для водіїв з інвалідністю: актуальні правила та розмір санкцій
    • Броварська громада знову зазнала болючої втрати. У селі Княжичі в останню путь провели військовослужбовця Національної гвардії України Дениса Мягконосова
    • У Требухові попрощались із померлим Захисником Олександром Червяком
    Середа, 24 Червня
    Facebook Telegram Instagram YouTube X (Twitter)
    Трибуна – Бровари
    • Головна
    • Новини
      1. Події
      2. COVID-19
      3. Вибори-2020/21
      4. Відео
      5. Події
      6. Актуально
      7. Репортажі
      8. Цікаве
      9. Люди
      10. Повідомити новину
      Рекомендовані

      Судові повістки українці отримуватимуть у Viber

      Автор: Андрій Захарченко04.02.2023
      Останні

      Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні

      Автор: Андрій Захарченко23.06.2026

      Штраф за паркування на місці для водіїв з інвалідністю: актуальні правила та розмір санкцій

      Автор: Андрій Захарченко22.06.2026

      Бровари: історія вулиці Руслана Попова

      Автор: Попова Тамара18.06.2026
    • Війна

      «Саша професійно літав на всіх типах БпЛА і не повертався з виходів без результатів»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Олександром Мишком

      22.06.2026

      «Його називали ніжно «Колясик»»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Миколою Куксою

      02.06.2026

      «Я молила в Бога для тебе, синку, не таку долю»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Олександром Марченком

      01.06.2026

      Зробити меморіал полеглих Захисників на сайті Броварів живим і людяним – вимога  небайдужих: «Трибуна» вже створила народний меморіал

      29.04.2026

      «Щоб світ бачив, щоб ніхто ніколи не зміг заперечити цей жах»: до річниці звільнення Броварщини

      01.04.2026
    • Події

      Смертельна ДТП у Броварах: на Вітерці загинула 41-річна жінка

      04.03.2026

      У селах Літки і Гоголів під час пожежі загинули люди

      02.03.2026

      ЖОДНОГО працюючого легального сміттєзвалища на Броварщині НЕМА: броварське сміття вивозять втридорога

      29.07.2025

      У Броварах 25-річний хлопець випав із багатоповерхівки: при ньому була передсмертна записка

      16.07.2025

      Кримінальна справа Майбоженка: покарання – штраф у 34 тис.грн? Прокуратура заявила про відвід судді через сумніви в об’єктивності суду

      26.12.2024
    • Блоги

      Які студенти отримають відстрочку та як воно буде – роз’яснення адвоката

      19.09.2023

      Чи обов’язковий військовий облік жінок із 1 жовтня 2023 року, – пояснення адвоката

      06.09.2023

      Шокуючі зміни: нові повноваження двірників і поліції. БЛОГ

      18.08.2023

      Живете в цивільному шлюбі – чекайте проблем, – адвокат

      10.08.2023

      Правда про заповіт або ТОП-5 міфів

      19.07.2023
    • Анонси

      Україна офіційно отримала трансляторів Євро-2024

      20.04.2024

      Плюс 4 ділянки: у Броварах побільшає офіційних паркомісць

      26.02.2024

      Будівництво в Броварах на вул. Москаленка, 2-В: непрості стосунки забудовника і людей добігли свого фіналу

      26.01.2024

      Благодійний матч Game4Ukraine за участі Андрія Шевченка та Олександра Зінченка. Коли та де дивитися

      04.08.2023

      На підтримку пораненого броварчанина проведуть футбольний турнір

      30.03.2023
    • Промо
      • Політична реклама
    • Реклама на сайті
    • Про нас
      • Про нас
      • Наша команда
      • Вакансії
      • Контакти
    • Книга пам’яті
    Трибуна – Бровари
    Ви тут:Головна » Новини » Новини » У Броварах 7-ий ліцей заплановано зробити освітнім закладом, де навчатимуться лише 10-12 класи. Батьки проти
    7 ліцей

    У Броварах 7-ий ліцей заплановано зробити освітнім закладом, де навчатимуться лише 10-12 класи. Батьки проти

    0
    Автор: Попова Тамара Опубліковано: 15.11.2023 Новини
    Поширити
    Facebook Twitter Telegram WhatsApp

    Декілька тижнів тому батьківську спільноту Броварів сколихнула новина, що заклади середньої освіти у Броварах перепрофілюють: зроблять 2 початкові школи, 8 гімназій і 4 ліцеї, відтак значній частині дітей доведеться змінювати свій навчальний заклад. Попри те, що обговорення тривають, найактивніші батьки уже збирають підписи, аби заявити про свою незгоду з такими змінами в освітньому процесі. Зокрема, процес збору підписів триває у 7-му ліцеї, який після обговорень і змін заплановано зробити єдиним закладом, де навчатимуться 10-12 класи. Детальніше про нові зміни перспективної мережі навчальних закладів освіти – в нашому матеріалі.

    Сьогодні стало відомо, що батьки учнів, які навчаються у Броварському ліцеї №7, збирають підписи проти того, щоб їх ліцей був лише для профільної середньої освіти – учнів 10-12 класів.

    Як повідомила журналістам «Трибуни» пані Ірина – мама двох дітей, які навчаються в 3-му і 6-му класах ліцею №7, – більшість батьків категорично проти таких змін, позаяк дітей різних вікових категорій доведеться розвозити по різних навчальних закладах, а це незручно як батькам, так і самим дітям.

    Ліцей №7
    Найбільше занепокоєння викликали новини про реорганізацію роботи ліцею №7 у батьків майбутніх першокласників

    Особливо стурбовані ті броварчани, які планували із 1-го вересня наступного року відправити дітей у перший клас на навчання в уже знайомий і зручний навчальний заклад – ліцей №7.

    Присутні на зборі підписів батьки розповіли, що офіційну інформацію щодо перепрофілювання навчального закладу вони не отримували ні від класних керівників, ні від керівництва ліцею. Керуючись інформацією із відкритих джерел, батьки вирішили попередити перепрофілювання ліцею і спробувати домогтися, аби залишилось все як є. Саме задля того активісти оголосили збір підписів і готують офіційне звернення на ім’я міського голови та керівництва управління освіти і науки БМР.

     Офіційна позиція керівництва ліцею

    Наразі виконуючою обов’язки директорки ліцею №7 є Марина Майстренко. За словами керівниці навчального закладу, реформа не нова, позаяк триває з 2018 року в рамках запровадження «Нової української школи». Усі новації рано чи пізно будуть запроваджені в освіті, тож відмінити такі зміни неможливо, каже пані Майстренко.

    Проте наразі важливо донести, чому саме в такий спосіб реформують систему освіти.

    «Я вчителька із 30-річним стажем і на моїх очах виросло багато дітей, – розповідає Марина Майстренко. –  Дуже важливо допомогти підліткам знайти свій шлях у житті, допомогти з визначенням того напрямку розвитку, який справді цікавий кожній конкретній дитині. Діти у відповідь на запитання, якою вони бачать школу майбутнього, часто відповідали, що хочуть мати можливість самим обирати предмети. І це цілком логічно і правильно, адже не всі мають хист до хімії чи фізики, математики, проте змушені зараз відвідувати математичні класи, тож і показують недостатньо гарні результати. Але це зовсім не показник, що людина в майбутньому не досягне своїх висот. Головне – допомогти знайти правильний і цікавий шлях до омріяної професії».

    Марина Майстренко
    В. о. директорки ліцею №7 Марина Майстренко

    Вчителі, як і батьки, не лишаються осторонь майбутніх новацій і активно беруть участь в обговореннях – такі реформи змушують усіх дотичних до освіти вийти із певної зони комфорту, зазначила Марина Майстренко. Проте такі інновації вчителька підтримує.

    За словами в.о. директорки, наразі говорити ствердно про зміни в організації системи навчання ліцею №7 зарано, позаяк типи закладів, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти у Броварах, ще не затверджені, – обговорення триває. Як тільки ухвалять зміни після вивчення всіх аспектів і логістичних рішень, із батьками проведуть загальні збори для роз’яснення всіх майбутніх кроків із реорганізації навчального процесу в ліцеї.

    Коментарі фахівців управління освіти та науки Броварської міської ради

    Бурхливі обговорення перспективної мережі навчальних закладів освіти тривають, повідомила начальниця управління  освіти і науки Оксана Мельник. До реформування системи освіти і реорганізації навчального процесу в ліцеях залучені керівний склад, педагогічні колективи і батьки. Намагаються почути кожного. І вже внесли коригування в перспективну мережу навчальних закладів освіти.

    Як повідомила заступниця начальниці управління освіти Ірина Миронець, першочергові плани щодо реорганізації освітнього процесу в ліцеях змінено. Якщо ще кілька тижнів тому планували розділяти початкову школу (1-4 класи), гімназії (5-9 класі) і ліцеї (10-12 класи), то наразі керівники середніх навчальних закладів виступили з пропозицією залишити у всіх ліцеях громади (крім одного) можливість здобувати освіту з 1-го по 9-ий клас, а ось уже охочі отримати освіту 10-12 класів навчатимуться окремо, в академічному ліцеї. Попередньо, таким академічним середнім навчальним закладом визначено ліцей №7. За таке рішення одноголосно проголосували всі керівники закладів середньої освіти Броварської громади на крайньому «круглому столі».  Але батьки ліцеїстів проти. Тепер обговорення такої пропозиції триває.

    Фахівці визначають логістичні маршрути для учнів, особливо початкової школи, визначають кількісні та якісні показники такого кроку тощо.  Ірина Миронець наголосила, що розуміють бажання батьків залишатись у максимально комфортних для них умовах, але це не завжди можливо, позаяк Закон один для всіх і його потрібно виконувати. Тож реформування закладів освіти у Броварах відбудеться, але поступово.

    Реформування почалась у 2018 році разом із впровадженням «НУШ». А, отже, діти, які розпочали навчання того року, мають у 10-му класі продовжити навчання вже в академічному ліцеї відповідно нових стандартів профільної освіти. Наразі ці діти навчаються у 6-му класі, а, отже, до 2027 року система освіти має бути повністю реорганізована і готова прийняти дітей на навчання відповідно нових вимог.

    Освітянка пояснила, що якщо все ж ухвалять рішення, що академічним ліцеєм у Броварах буде 7-ий, то із 1-го вересня першачків до навчального закладу не набиратимуть. Поступово випускатимуть 2-4 класи, а натомість добиратимуть учнів у старшу школу, щоб кількість дітей у закладі була сталою.  Наразі прораховують усі можливі варіанти, ведуться розрахунки можливої кількості учнів і їх перерозподілу, але намагаються врахувати всі обставини, аби перехід до нової форми укладу навчального процесу був максимально комфортним для всіх зацікавлених сторін.

    Після реформування планують, що у Броварах буде два ліцеї: уже існуючий ДПТНЗ «Броварський професійний ліцей», де можна отримати профільну освіту, і академічний ліцей, попередньо – на базі теперішнього ліцею №7, де готуватимуть ліцеїстів до вступу у вищі навчальні заклади.

    Але освітяни наголошують, що кінцеве рішення ще не ухвалене, обговорення тривають.

    Читайте також:

    1. Для дітей, які перебувають за кордоном, Міносвіти затвердило програму з українознавчим компонентом

    2. У Міносвіти розпочали роботу над оновленням шкільної дисципліни «Захист України». ВІДЕО

    3. Студентам в Україні компенсують частину коштів за оплату навчання: кому і як отримати податкову знижку

    4. В Україні запустили безкоштовне навчання для військових та людей із інвалідністю

    академічний ліцей Бровари гімназія ліцей ліцей №7 Нова українська школа новини освіта профільний ліцей
    Залиште відповідь Скасувати відповідь

    Останні новини

    Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні

    Автор: Андрій Захарченко23.06.2026

    Повернувся додому на щиті майже через 9 місяців: у Броварах провели в останню путь Захисника Олександра Копицю

    Автор: Попова Тамара23.06.2026

    «Був справжнім патріотом»: у Броварах попрощались із полеглим Захисником Олександром Іваницьким

    Автор: Попова Тамара23.06.2026

    Війна забрала життя Захисника з Требухова Михайла Ковтонюка

    Автор: Трибуна Бровари23.06.2026

    Навіки в строю: Броварська громада провела в останню путь Захисника Ельчина Мурадова

    Автор: Трибуна Бровари23.06.2026

    Штраф за паркування на місці для водіїв з інвалідністю: актуальні правила та розмір санкцій

    Автор: Андрій Захарченко22.06.2026

    Броварська громада знову зазнала болючої втрати. У селі Княжичі в останню путь провели військовослужбовця Національної гвардії України Дениса Мягконосова

    Автор: Трибуна Бровари22.06.2026

    У Требухові попрощались із померлим Захисником Олександром Червяком

    Автор: Трибуна Бровари22.06.2026

    «Саша професійно літав на всіх типах БпЛА і не повертався з виходів без результатів»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Олександром Мишком

    Автор: Трибуна Бровари22.06.2026

    Бровари: історія вулиці Руслана Попова

    Автор: Попова Тамара18.06.2026
    Про нас:

    © 2023 Інформаційна агенція «Трибуна-Бровари» – інформаційно-аналітичне інтернет-видання. Актуальні та достовірні новини Броварів, Київщини та України. Всі права захищені. Копіювання матеріалів сайту дозволено лише за умови згоди автора та прямого гіперпосилання на джерело.

    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Telegram
    Останні новини:

    Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні

    Автор: Андрій Захарченко23.06.2026

    Повернувся додому на щиті майже через 9 місяців: у Броварах провели в останню путь Захисника Олександра Копицю

    Автор: Попова Тамара23.06.2026

    «Був справжнім патріотом»: у Броварах попрощались із полеглим Захисником Олександром Іваницьким

    Автор: Попова Тамара23.06.2026
    Посилання:
    • Новини
    • COVID-19
    • Вибори-2020/21
    • Події
    • Відео
    • Актуально
    • Політична реклама
    • Цікаве
    • Анонси
    • Facebook
    • Instagram
    • YouTube
    © 2021 Трибуна-Бровари. Всі права застережено.                    
    • Про нас
    • Реклама
    • Контакти
    • Політика
    • Мапа сайту
    • AMP (Мобільна версія)
    © 2023 Трибуна-Бровари. Всі права застережено.                    
    • Про нас
    • Реклама
    • Контакти
    • Політика
    • Мапа сайту
    • AMP (Мобільна версія)

    Введіть вище і натисніть Enter для пошуку. Натисніть Esc для скасування.

    Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті.

    Ви можете дізнатися більше про те, які файли cookie ми використовуємо, або вимкнути їх у налаштуваннях.

    Трибуна - Бровари
    За підтримки  GDPR Cookie Compliance
    Огляд конфіденційності

    Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли надати вам найкращий користувацький досвід. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері і виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи сайту ви вважаєте найбільш цікавими і корисними.

    Суворо необхідні файли cookie

    Суворо необхідні файли cookie повинні бути завжди ввімкнені, щоб ми могли зберігати ваші налаштування для файлів cookie.

    Якщо ви вимкнете цей файл cookie, ми не зможемо зберегти ваші налаштування. Це означає, що кожного разу, коли ви відвідуєте цей сайт, вам потрібно буде знову вмикати або вимикати файли cookie.

    Сторонні файли cookie

    Цей веб-сайт використовує Google Analytics для збору анонімної інформації, такої як кількість відвідувачів сайту та найпопулярніші сторінки.

    Увімкнення цього файлу cookie допомагає нам покращити наш веб-сайт.

    Будь ласка, спочатку увімкніть строго необхідні файли cookie, щоб ми могли зберегти ваші налаштування!

    Політика щодо файлів cookie

    Більше інформації про нашу Політику Конфіденційності