Трибуна – Бровари

У Броварах порушників із паркування штрафуватимуть інспектори

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах створено відділ контролю за паркуванням. Його спеціалісти щоденно інспектуватимуть вулиці міста на дотримання правил паркування транспортних засобів та виписуватимуть порушникам штрафи. Своїм рішенням від 8 червня виконком надав такі повноваження посадовцям управління інспекції та контролю. Адвокат Роман Сімутін ділиться лафхаками, які стануть у нагоді як інспекторам, так і самим порушникам паркування.

Як зазначено в рішенні виконкому, інспектори з паркування уповноважені:

  • розглядати справи про адміністративні правопорушення;
  • складати повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності;
  • складати постанови про накладення адміністративних стягнень передбачені частинами 1,3,7 ст. 122 (порушення правил зупинки); ч. 1, 2, 8 ст. 152-1 (порушення правил паркування, також і в дворах) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
  • здійснювати тимчасове затримання транспортних засобів у порядку, передбаченому ст. 2654 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також виконком затвердив бланк постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), а також бланк повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки та стоянки автівок.

Як працюватимуть інспектори з паркування

Як повідомив начальник управління інспекції та контролю Богдан Мельниченко, поки що мова про двох спеціалістів управління інспекції та контролю, які працюватимуть паркувальними інспекторами. Проте є необхідність у третьому працівникові – адміністраторі.

Два інспектори ходитимуть вулицями міста з планшетом, фіксуватимуть порушення в реєстр постанов та залишатимуть на склі під двірниками повідомлення про правопорушення. На повідомленні буде QR-код, за яким через «Кабінет водія» можна побачити всі деталі зафіксованого порушення. Ці порушення інспектори передаватимуть адміністратору. Власне він і формуватиме постанови про накладення штрафу. У такий спосіб – через не прямий контакт із порушниками  – і планують зменшити корупційні ризики.

Штрафи за порушення залежать від виду порушення – від  340 до 680 грн. Порушники матимуть сплатити штраф протягом 10 днів. Якщо проігнорують чи забудуть – повідомлення-нагадування надсилатимуть листом на реєстраційну адресу.

Вилучати автівки в порушників поки що не планують, вказує чиновник, адже в місті немає відповідно облаштованого штрафного майданчика. Проте його облаштування в планах є.

За словами Богдана Мельниченка, наразі розпочато підготовку для початку роботи інспекторів. Зокрема, тривають перемовини щодо придбання обладнання для роботи – планшета, комп’ютера та принтера. Остаточно ще не вирішено: техніку купуватимуть чи братимуть в оренду. Також готують пакет документів, який дозволить отримати доступ до реєстру транспортних засобів.

Лайфхаки від адвоката для інспекторів та порушників паркування 

За словами адвоката Романа Сімутіна, якщо інспектори враховуватимуть практику судів, то їх постанови не скасовуватимуть і порушників справді штрафуватимуть. Але інспекторам доведеться надвідповідально ставитися до своїх обов’язків.

Як зазначає адвокат, якщо враховувати судову практику, то притягнути порушників до відповідальності інспектори зможуть лише за певних умов.

1.Так, постанова складається на водія, а не на особу, що перебуває за кермом. Тож практика залишати постанови під двірниками на автомобілі за деякий час  може зникнути, вважає адвокат. Проте погоджується, що це превентивно ефективний засіб, однак такі постанови швидко скасовують.

2.Обов’язковою умовою для притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки, має бути створення перешкоди для інших учасників руху, каже адвокат. «Навіть якщо ви зупинилися на тротуарі, це ще не факт, що створюєте перешкоду,  – коментує Роман Сімутін. – Із цього приводу є роз’яснення Верховного Суду України. Тому тут для інспекторів важлива база знань для доведення наявності перешкоди».

3. Щодо складання штрафу на зупинку транспортного засобу в невстановленому місці, то, перш за все, каже адвокат, інспектору потрібно довести, що це місце – невстановлене. Для цього в допомогу інспекторам Правила дорожнього руху. Також обов’язково варто зафіксувати місце зупинки та звернути увагу, чи не була зупинка вимушеною – інакше постанову скасують.

4. Однієї постанови про накладення стягнення, як і свідчень інспектора без свідків, відеофіксації чи інших доказів – замало: суд буде на боці водія.

Щодо стосується фото- чи відеофіксації, то адвокат звертає увагу на технічний засіб, за допомогою якого фіксується процес. Цей засіб та його технічні характеристики мають бути зазначені в постанові. І вказує, що є інструкція щодо використання подібних засобів.

5. Ну і ще кілька лайфхаків від адвоката. Під час винесення постанови на місці її зможе скасувати суд, якщо:

  • клопотання водія не розглянуть;
  •  інспектор не забезпечить право на правову допомогу;
  • інспектор не забезпечить право на перекладача. І це далеко не весь перелік.

«Ну і «вишенька на торті»: факт визнання водієм своєї провини не може бути достатнім доказом правомірності дій інспектора, – резюмує Роман Сімутін. –  Тож варто біля підпису ставити «згоден» / «не згоден», бо підпис не є визнанням своєї провини». 

Як саме працюватиметься інспекторам – побачимо вже згодом. А власникам транспортних засобів чи тим, хто планує придбати авто, доведеться ретельніше обирати, де припарковувати свого залізного «коня».

Читайте також

  1. Двір без машин: як уникнути хаотичного паркування біля багатоповерхівок. Відео
  2. Щоб припаркуватись на тротуарі, водій розбив вазони з квітами. ФОТО
  3. Замість стоянки для машин – торговельний центр: чому депутати проти громади?
Поділіться.

Залиште відповідь