У Броварах у будинку Квятковського може з’явитися музей

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На вул. Ярослава Мудрого, 32 в Броварах у найстарішій будівлі міста може з’явитися музей Григорія Квятковського, галерея чи польсько-український культурний центр. Але це станеться  після того, як Фонд держмайна України передасть будинок Квятковського броварській громаді. Про це «Трибуні-Броварів» повідомила заступниця міського голови Лариса Виноградова.

Саме вона оприлюднила офіційне звернення Ігоря Сапожка до голови Фонду держмайна України Дмитра Сенниченка щодо передачі будинку на вул. Ярослава Мудрого, 32 в комунальну власність міста Бровари.

(Натиснути на фото для збільшення)

Історична цінність

Нагадаємо, будівля перебуває на балансі Головного управління статистики в Київській області. Протягом тривалого часу в будинку розміщувалося обласне управління статистики. Цей будинок є останньою збереженою будівлею з маєтку поміщика Григорія Квятковського.

Читайте також: Григорій Квятковський. У краєзнавчому музеї презентували історію видатного поляка із Броварів − ФОТО

Тут розміщувалася його економія. Інші будівлі знесли, щоб забудувати територію сучасними житловими будинками. Востаннє – для будівництва висотки «Атланта».

Вул. Ярослава Мудрого, 32

Сучасний вигляд будинку Квятковського

Будинок могли знести

У грудні 2020 року будівлю на вул. Ярослава Мудрого, 32 було виставлено на продаж, почався прийом заявок на участь в аукціоні, проведення якого запланували на сьогодні, 14 січня.

Читайте також: Найстаріший будинок Броварів виставили на продаж. Під забудову?

Як стало відомо, 6-го січня 2021 року Броварська міська рада офіційним листом звернулась до голови Фонду держмайна України з проханням:

  • зняти з аукціону об’єктів малої приватизації будинок на вул. Ярослава Мудрого, 32;
  • передати вказаний будинок у комунальну власність міста Бровари, оскільки це майно розташоване у Броварах і має інтерес для громади міста як культурно-історично-туристичний об’єкт.

«Наше місто, на жаль, не має, окрім краєзнавчого музею, культурно-історичних об’єктів, які б представляли інтерес для розвитку краєзнавчого та міжнародного туризму. У перспективі в цьому будинку можна було б створити музей Григорія Квятковського, галерею, польсько-український центр. Це сприяло б розвитку культури, науки та туризму в регіоні, міжнародних партнерських стосунків із Польщею, вихованню дітей та молоді», – йдеться у зверненні Броварської міськради за підписом Ігоря Сапожка.

Григорій Квятковський

Поміщик Григорій Квятковський

Також у зверненні вказано, що польське культурно-освітнє товариство «Родина» заручилося підтримкою консульства та посольства республіки Польща в Україні щодо повної реконструкції приміщення та облаштування прибудинкової території за умови, що зазначений будинок перебуватиме в комунальній власності міста Бровари і його віддадуть під створення музею.

Хоч офіційної відповіді Броварська міськрада від Фонду держмайна ще не отримала, але 13-го січня, за день до початку торгів, будинок на вул. Ярослава Мудрого, 32 з аукціону зняли.

Будинок Снятковського, вул. Ярослава Мудрого, 32

Головне зображення – © «Трибуна-Бровари» та невідомий, колаж – © «Трибуна-Бровари».

Читайте також

  1. Петиція: будинку архітектора Івана Кривецького хочуть надати статус пам’ятки. ФОТО
  2. Дмитро Чепурний − поет із Броварів, репресований радянською владою
Поділіться.

Залиште відповідь