У Броварській лікарні не можуть запустити процедуру гемодіалізу через відсутність фахівців

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Коли розпочнеться робота процедури — гемодіаліз — в Броварській центральній лікарні сказати складно, оскільки бракує відповідних фахівців. Про це під час оперативної наради виконавчих служб міської ради розповів заступник головного лікаря БЦРЛ Григорій Павлін. Відповідну тему озвучив міський голова Ігор Сапожко, оскільки, як виявилося, відділення гемодіалізу мало б запрацювати вже півроку тому.

Нагадаємо, гемодіаліз — процедура очищення крові за допомогою спеціального медичного обладнання від азотистих шлаків та токсинів, коли відповідні функції не можуть виконувати нирки пацієнта.

«Немає людей. Прийняли лише одного фахівця на чверть ставки, щоб хоч щось робити. Але цього ж мало. Хоча ми подали заявки і у Міністерство охорони здоров’я і в інтернеті подали оголошення», — розповів Павлін.

У ексклюзивному коментарі «Трибуні-Бровари» Григорій Павлін повідомив, що для запуску процедури у лікарні має бути ще додатково 10 медсестр та 4 фахівці — лікарі-нефрологи.

*Нефрологія — галузь медицини, яка вивчає функції та хвороби нирок.

«Медсестр ми знайдемо, а ось найбільший камінь спотикання — фахівці в області нефрології. Їх просто немає», — повідомив Павлін.

За словами заступника головного лікаря, навіть якщо фахівці знайдуться, потрібно, щонайменше, місяці чотири для введення їх у курс справи. «Потрібно, щоб вони чітко знали баланс організму кожного пацієнта — солі, води, гормонів», — розповів лікар.

Григорій Павлін.

За інформацією Павліна, Броварська центральна лікарня може запропонувати мінімальну зарплату — 3200, але, за словами фахівця, можливі різні преференції, які додатково можуть скласти близько 1,5 тисячі гривень додатково.

«Навіть, якщо укомплектувати штат для проведення гемодіалізу повністю, все одно залишаться невирішені технічні моменти. У корпусі, де заплановано проводити процедуру, необхідно зробити додатковий вхід. А саме: потрібно пробивати стіну, щоб можна було потрапляти пацієнтам через додатковий вхід. Роботи уже почалися, але це може зайняти до 1,5 місяців. Необхідно зробити пандуси для завезення хворих на каталках», — розповів Павлін.

За інформацією Григорія Павліна, загалом у Броварах нині до 40 осіб, які потребують лікування процедурою гемодіалізу, з них близько 20-и — яким ця процедура життєво необхідна. Щонайменше, останнім потрібно робити гемодіаліз тричі на тиждень, решті — двічі.

До того ж, одна процедура гемодіалізу триватиме близько 4 годин, тобто більше, ніж 3 особи за день не проведеш.

«Фільтри, які очищують кров у цих апаратах, дуже дорогі. Роками такого в Броварах не було, аж поки Багнюк (головний лікар БЦРЛ — прим. Т. Б.) нарешті не зголосився на створення відповідного відділу і в Броварах. Але втілення такої програми супроводжується багатьма проблемами», — повідомив Григорій Павлін.

Як стало зрозуміло з інформації, яка прозвучала під час оперативної наради, до цього часу хворих, яким необхідний гемодіаліз, возили до Білоцерківських міських лікарень, де їм проводили необхідну процедуру. Але, як повідомив міський голова Ігор Сапожко, на сьогодні у Білій Церкві у міських лікарнях пацієнтів з Броварів уже не приймають.

Було наголошено на необхідності проведення за участі заступника міського голови Лариси Виноградової, представників Броварської лікарні та профільних відділів міської ради наради, на якій проаналізувати ситуацію та знайти шляхи вирішення проблеми з початком роботи гемодіалізу.

Як повідомила «Трибуні-Бровари» Лариса Виноградова, до керівництва Броварської лікарні не може бути претензій щодо інформаційної кампанії про необхідність доукомплектування штату, оскільки Броварська лікарня подавала необхідні заявки і до Державної установи «Інститут нефрології Національної академії медичних наук України» і до Департаменту охорони здоров’я КОДА, але поки що позитивного результату це не дало.

Заступник міського голови Лариса Виноградова пообіцяла провести робочу зустріч з представниками лікарні та профільними відділами міської ради щодо виходу із ситуації.

Залишається відкритим питання: якщо вирішено відкривати у Броварах відділення гемодіалізу, чому не проводили наради на початковому етапі, аби врахувати усі технічні питання, які супроводжують реалізацію задуманого? Адже все залежне від депутатського корпусу стосовно Програми «Покращення надання вторинної медичної допомоги населенню міста Бровари та відновлення матеріально-технічної бази Броварської центральної районної лікарні на 2015-2017 роки» — народні обранці виконували. Але, як виявляється, супроводжуючі технічні моменти — ремонтні роботи, доплата фахівцям, додаткові витрати на обслуговування апаратури тощо — не прораховані і не визначені. А це вже робота не депутатського корпусу, а керівництва лікарні та профільних відділів виконавчих органів міської ради. На практиці ж виходить, що міський голова Ігор Сапожко задається питанням і проявляє стурбованість аж (!) через півроку — чому програма й досі не запущена?

Тим часом, від неякісної організаційної роботи страждають прості пацієнти.

Поділіться.

Залиште відповідь