У День міста броварчанам нагадати про реальність: війна на Донбасі через фотооб’єктив «кіборга»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

17 вересня на Дні міста броварчани пережили чимало цікавих подій — концертів, мистецьких акцій, презентацій, конкурсів та виставок.

З-поміж останніх особливе місце посіла та, що стартувала о 9.30 поблизу будівлі міськради: наш земляк Руслан Боровик (один із легендарних «кіборгів» — захисників Донецького аеропорту) презентував близько 60 своїх фотознімків, які увійшли до його нещодавно виданої книги під назвою «ДАП».

«Трибуна-Бровари» не могла оминути настільки значущу подію, тож наші кореспонденти відвідали саму фотовиставку та поспілкувалися з її творцем.

Руслан Боровик розповів нам, що всі світлини були зроблені безпосередньо на фронті на передовій, зокрема у Донецькому аеропорту та населених пунктах Піски, Водяне та інших.

Наш герой служив у 90 батальйоні 81 бригади з позивним «Багдад», свідок і учасник славної й трагічної оборони, яка тривала понад 240 днів.

Було чимало пережито, почуто й побачено. Всі події лягли в основу фотографій. Загалом їх понад сотня, втім на виставці в Броварах презентували дві третини з них. До речі, цей захід у нашому місті був би не можливий без діяльної допомоги керівника ГО «Спілка ветеранів АТО Броварщини» Руслана Коменданта та місцевих волонтерських груп.

Завдяки ентузіастам-волонтерам, зокрема громадській активістці Олені Слободяник та вищезгаданій ГО були організовані також продаж сувенірів, дітям запропонували написати листи та намалювати картинки для бійців, які перебувають в АТО. Свої витвори мистецтва ручної роботи та малюнки також представила Броварська дитяча школа мистецтв «Художка» на чолі з Інною та Людмилою Музиченками, майстер-клас з виготовлення оберегу — студія «Оранта».

Цікавою виявилася «Майстерня дідуся Ау». Її організатор — колишній учасник АТО, який брав участь у бойових діях, щоб допомогти своїм побратимам, почав робити своїми руками різні сувеніри — відкривачки, фенічки, брелоки, продавати все це, а кошти направляти на потреби армії. В одному з боїв чоловік ушкодив ногу, але все ж завдяки силі волі зміг одужати. Як виявилося, «дідусь АУ» — це не просто назва, а позивний чоловіка в зоні АТО. Керівник «Майстерні дідуся АУ» до війни працював на кіностудіях і навіть брав участь у створенні багатьох художніх та документальних фільмів.

Організатори заходу висловили вдячність броварчанам за те, що ті завітали на фотовиставку та у такий спосіб підтримали учасників АТО та волонтерів. Та повернемося до нашого героя — Руслана Боровика…

У своїй розповіді про службу та індивідуальне опанування мистецтва фотографії він прямо сказав, що не вважає себе професіоналом-фотографом — так, «любителем, який майже весь час перебування в зоні бойових дій не розлучався зі «знімкоапаратом». Усі світлини — а знімав він навіть лежачи поранений у шпиталі — зроблені для того, щоби нащадки пам’ятали історію. Багатьох людей, зафіксованих на знімках Руслана Боровика, вже немає серед живих, а дехто з них посмертно нагороджений званням Героя України…

Усі кошти, виручені з продажу книги «ДАП», будуть направлені на потреби українським воякам – на закупівлю теплих речей і тепловізорів.

Книга являє собою фотосесію із супровідним текстом – увесь період перебування в зоні АТО, починаючи від військового полігону біля Житомира, де розповідається про побут бійців, з фотографіями усіх бойових побратимів, з Донецького аеропорту, коли тримали оборону і вели бої (травень 2014 — січень 2015 рр.), потім зі шпиталю, де Руслан проходив лікування після поранення.

Головне, наголошує «Багдад», — залишити для історії пам’ятку-спогад про одну з найтрагічніших сторінок історії України. Крім того, таким чином Руслан Боровик звертається до українців із нагадуванням про те, що хоча більша частина держави живе мирним життям, одначе є території, де досі триває війна, кінця-краю котрій не видно. Шкода, що такий символічний захід не було включено в загальну святкову програму і він був винесений за межі парку «Перемога». Влада і міський голова Ігор Сапожко не приділили заходу належної уваги, і тим самим була втрачена можливість продемонструвати виставку якомога більшій кількості людей.

Не забуваймо…

Поділіться.

Залиште відповідь