У ДНЗ «Катюша» всупереч проектно-технічним умовам поклали неякісну плитку — депутати та фахівці

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У дошкільному навчальному закладі «Катюша» на бульварі Незалежності, 15б виконуються роботи по укладанню плитки всупереч проектній документації та технічним нормам.

Такий висновок можна зробити за підсумками виїзної перевірки депутатами Броварської міської ради та активістів дошкільного навчального закладу.

Як розповів «Трибуні-Бровари» громадський активіст, член технічної ради при Броварському виконкомі та колишній працівник господарської групи Управління освіти БМР, яка контролює ремонтно-будівельні роботи у навчальних закладах Олександр Короленко, роботи по укладанню плитки проводяться всупереч технологіям, визначеним проектною документацією.

«На функціонуванні дитсадка це не позначиться, адже роботи проводяться на вулиці. Він і зараз працює. Але технологічні норми не дотримуються», — розповів Короленко. Заступник міського голови Григорій Голубовський відреагував, зітхнувши: «Сучасні технології…».

На запитання, в чому саме є порушення, Олександр Короленко повідомив: «По-перше, в проекті закладена набагато якісніша плитка, ніж та, яка використовується при роботах зараз. І кольору, і форми. По-друге, покладено криво і багато плитки неякісної, яка потріскалася, кутки відколюються. По-третє, асфальт не знятий, хоча проектом це передбачається.

Передбачалося зняття асфальту, покладення вирівнюючого шару, потім укладання цементно-піщаної суміші на 4 см. Натомість прямо на асфальт розсипають відсів, а по ньому вкладають цементно-піщану суміш лише на 2 см. (при нормативі 4 см.). Журналу ведення робіт на об’єкті немає, акти прихованих робіт не підписані. Підрядники зараз обіцяють все змінити згідно проекту, але ж ті зміни, які вони зробили потрібно було узгоджувати з проектантом, бо це вже є порушенням законодавства», — розповів Короленко.

Окрім того, Олександр Короленко зазначив, що наслідком неякісної роботи будуть просадки та менше ніж через рік руйнування покриття.

Зазначимо, що за протоколом розкриття тендерної документації на послугу «Капітальний ремонт і реставрація (Капітальний ремонт вхідної частини і елементів благоустрою ДНЗ «Катюша») підрядником робіт є ТОВ «Делюкс Технології», причому у тендерній процедурі взяла участь лише одна компанія.

«Зверну увагу, що із фірмою-підрядником була укладена угода без проведення тендеру. А на сайті системи «Прозорро» виставлений лише договір постфактум. Зверніть також увагу, що в тендерній документації викладена не вся угода, а лише її перша сторінка. Інших сторінок просто немає», — наголосив співрозмовник.

Зазначимо, що на об’єкті побували депутати Броварської міської ради — Ірина Веремчук, Людмила Кулініч, Сергій Батюк та Галина Негода.

«Вважаю, що факти, про які ми дізналися, є неприпустимими. А саме: плитка закуплена гіршої якості, ніж передбачено проектом. Також ми побачили, що при виконанні робіт підрядник не дотримується технологій. Не знято асфальт, покладено суміш, а поверх неї кладеться плитка. Навіть не фахівцю зрозуміло, що вода буде проходити крізь плитку та суміш, а далі крізь асфальт не проходитиме. Вода фактично зриватиме плитку.

Невідомо, яку ціну плитки вписали б у документацію, якби ми, депутати, не втрутилися. До того ж представник наглядової ради від Управління освіти, на наш погляд, був некомпетентний у багатьох питаннях і наші запитання не дав чітких відповідей», — прокоментувала депутат Броварської міської ради Галина Негода.

За словами Олександра Короленка, неякісні ремонтні роботи підрядників по навчальних закладах міста складають близько 30% від загальних.

До речі, «Трибуна-Бровари» проаналізувала протоколи розкриття тендерної документації по закупівлях та замовленнях послуг Управлінням освіти і науки з 1 по 19 серпня включно. За цей період зареєстровано 39 протоколів розкриття тендерної документації, з них 37 — це тендери, де участь брали участь лише по одній компанії і з якими відразу ж укладалися угоди.

Поділіться.

Залиште відповідь