Кабінет міністрів України опублікував текст постанови про збільшення розмірів окладів педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам починаючи з 2020 року, повідомляє Урядовий портал.

У відповідному документі зазначено, що Законом «Про освіту» передбачено поетапне (до 2023 року) щорічне збільшення розмірів посадових окладів педагогічних працівників найнижчої кваліфікаційної категорії до чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, найменший посадовий оклад науково-педагогічного працівника при цьому встановлюється на 25 відсотків вище від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії.

Зазначається, що постанова уряду започатковує виконання положень вищезгаданих законів з 2020 року і передбачає таке збільшення оплати праці педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам закладів і установ освіти і науки до 2023 року.

Згідно з документом, найменший розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника становитиме:

  • з 1 січня 2020 р. − 2,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2020 р;
  • З 1 січня 2021 р. − 3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2021 р.;
  • з 1 січня 2022 р. − 3,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2022 р.;
  • з 1 січня 2023 р. − 4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2023 року.

«Щодо наукових працівників, то відповідно до Закону України “Про наукову і науково-технічну діяльність” їх посадові оклади встановлюються виходячи з розрахунку посадового окладу молодшого наукового співробітника, встановленого на рівні не нижче подвійної середньої заробітної плати у промисловості в цілому по Україні. Проте, зважаючи на фінансові можливості держави, такі розміри оплати праці нереально установити одночасно і протягом одного фінансового року», − повідомляють у Кабміні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: