Close Menu
Трибуна – Бровари
    Facebook Instagram YouTube Telegram
    Останні:
    • Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні
    • Повернувся додому на щиті майже через 9 місяців: у Броварах провели в останню путь Захисника Олександра Копицю
    • «Був справжнім патріотом»: у Броварах попрощались із полеглим Захисником Олександром Іваницьким
    • Війна забрала життя Захисника з Требухова Михайла Ковтонюка
    • Навіки в строю: Броварська громада провела в останню путь Захисника Ельчина Мурадова
    • Штраф за паркування на місці для водіїв з інвалідністю: актуальні правила та розмір санкцій
    • Броварська громада знову зазнала болючої втрати. У селі Княжичі в останню путь провели військовослужбовця Національної гвардії України Дениса Мягконосова
    • У Требухові попрощались із померлим Захисником Олександром Червяком
    Середа, 24 Червня
    Facebook Telegram Instagram YouTube X (Twitter)
    Трибуна – Бровари
    • Головна
    • Новини
      1. Події
      2. COVID-19
      3. Вибори-2020/21
      4. Відео
      5. Події
      6. Актуально
      7. Репортажі
      8. Цікаве
      9. Люди
      10. Повідомити новину
      Рекомендовані

      Судові повістки українці отримуватимуть у Viber

      Автор: Андрій Захарченко04.02.2023
      Останні

      Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні

      Автор: Андрій Захарченко23.06.2026

      Штраф за паркування на місці для водіїв з інвалідністю: актуальні правила та розмір санкцій

      Автор: Андрій Захарченко22.06.2026

      Бровари: історія вулиці Руслана Попова

      Автор: Попова Тамара18.06.2026
    • Війна

      «Саша професійно літав на всіх типах БпЛА і не повертався з виходів без результатів»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Олександром Мишком

      22.06.2026

      «Його називали ніжно «Колясик»»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Миколою Куксою

      02.06.2026

      «Я молила в Бога для тебе, синку, не таку долю»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Олександром Марченком

      01.06.2026

      Зробити меморіал полеглих Захисників на сайті Броварів живим і людяним – вимога  небайдужих: «Трибуна» вже створила народний меморіал

      29.04.2026

      «Щоб світ бачив, щоб ніхто ніколи не зміг заперечити цей жах»: до річниці звільнення Броварщини

      01.04.2026
    • Події

      Смертельна ДТП у Броварах: на Вітерці загинула 41-річна жінка

      04.03.2026

      У селах Літки і Гоголів під час пожежі загинули люди

      02.03.2026

      ЖОДНОГО працюючого легального сміттєзвалища на Броварщині НЕМА: броварське сміття вивозять втридорога

      29.07.2025

      У Броварах 25-річний хлопець випав із багатоповерхівки: при ньому була передсмертна записка

      16.07.2025

      Кримінальна справа Майбоженка: покарання – штраф у 34 тис.грн? Прокуратура заявила про відвід судді через сумніви в об’єктивності суду

      26.12.2024
    • Блоги

      Які студенти отримають відстрочку та як воно буде – роз’яснення адвоката

      19.09.2023

      Чи обов’язковий військовий облік жінок із 1 жовтня 2023 року, – пояснення адвоката

      06.09.2023

      Шокуючі зміни: нові повноваження двірників і поліції. БЛОГ

      18.08.2023

      Живете в цивільному шлюбі – чекайте проблем, – адвокат

      10.08.2023

      Правда про заповіт або ТОП-5 міфів

      19.07.2023
    • Анонси

      Україна офіційно отримала трансляторів Євро-2024

      20.04.2024

      Плюс 4 ділянки: у Броварах побільшає офіційних паркомісць

      26.02.2024

      Будівництво в Броварах на вул. Москаленка, 2-В: непрості стосунки забудовника і людей добігли свого фіналу

      26.01.2024

      Благодійний матч Game4Ukraine за участі Андрія Шевченка та Олександра Зінченка. Коли та де дивитися

      04.08.2023

      На підтримку пораненого броварчанина проведуть футбольний турнір

      30.03.2023
    • Промо
      • Політична реклама
    • Реклама на сайті
    • Про нас
      • Про нас
      • Наша команда
      • Вакансії
      • Контакти
    • Книга пам’яті
    Трибуна – Бровари
    Ви тут:Головна » Новини » Новини » У Калинівці вшанували пам’ять загиблих біля пам’ятника НКВС. ФОТО
    НКВС

    У Калинівці вшанували пам’ять загиблих біля пам’ятника НКВС. ФОТО

    0
    Автор: Дмитро Карпій Опубліковано: 08.05.2020 Новини, Події
    Поширити
    Facebook Twitter Telegram WhatsApp

    Сьогодні, 8 травня, голова Калинівської об’єднаної територіальної громади Вадим Булкот разом із делегацією вшанував пам’ять загиблих у Другій світовій війні, зокрема, біля пам’ятника НКВС. Про це повідомляють свідки, один із яких оприлюднив фотографії з події.

    Судячи з публікацій у соцмережах, делегація сьогодні відвідала низку пам’ятників на території ОТГ, присвячених полеглим у Другій світовій війні, а також могили загиблих під час Німецько-радянської війни: біля Калинівки, у Красилівці тощо.

    Окрім іншого, владоможці побували біля пам’ятників полеглим в Афганістані. У переліку об’єктів для вшанування опинився і пам’ятник «воїнам-чекістам 227 полку військ НКВС». На фото нижче можна впізнати Вадима Булкота (найближчий до монумента, лівіше), керівника Калинівської ОТГ.

    https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3141175625927473&set=pcb.2654136478209105&type=3&theater

    Зазначимо, до Революції Гідності біля пам’ятника полку військ НКВС влаштовували урочистості. Тут покладали квіти, зокрема, бійці розформованого підрозділу МВС «Беркут».

    Читайте також: Не минуло й 5 років: пам’ятний знак «Беркуту» демонтували, але не повністю – ФОТО 

    Після Євромайдану активісти неодноразово намагалися знести монумент, деякі з них лишали на пам’ятнику написи «Кати» та інші. Згодом написи видаляли чи зафарбовували.

    На кінець 2017 року Київська міська державна адміністрація визнала, що пам’ятник належить до їхнього підпорядкування та пообіцяла опрацювати питання щодо внесення його до об’єктів, які підлягають демонтажу відповідно до декомунізаційного законодавства.

    НКВС
    Так виглядає пам’ятник зблизька. Окрім іншого, він також містить герб НКВС із зображенням серпа і молота

    Слід зазначити, що згідно із законом «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів…», пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені працівникам радянських органів держбезпеки, заборонені в Україні.

    Радянські органи державної безпеки – це, зокрема, Народний комісаріат внутрішніх справ (НКВС), його територіальні, функціональні, структурні підрозділи, а також безпосередньо підпорядковані органу бойові загони, охорона (варта), війська або спеціальні частини.

    За публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, до якої також належать і пам’ятники чи пам’ятні знаки НКВС, передбачене кримінальне покарання із можливістю ув’язнення до 5 років (для звичайних людей) та від 5 до 10 років (для представників влади).

    В Українському інституті національної пам’яті також звертають увагу, що пам’ятники і пам’ятні знаки на честь НКВС мали бути демонтовані в 6-місячний термін після набуття чинності декомунізаційного закону. Тобто – до 21 листопада 2015 року.

    Фото – Гліб Горошинський

    Читайте також:

    1. 8 і 9 травня – без масових заходів. Як відзначатимуть?
    2. 2019: Комуністична символіка та лекція для дітей: як броварські бібліотеки відзначили День пам’яті та примирення
    3. 2019: Концерт, футбол і покладання квітів: як відзначили перемогу над нацизмом у Броварах – ФОТО
    4. Чиновники не знайшли вини Дмитра Рожкова в демонстрації комуністичної символіки під час спортивних змагань
    5. Ціна перемоги: історія, написана кров’ю
    8 травня Бровари Вадим Булкот вшанування декомунізація Калинівка Калинівська ОТГ Київ НКВД НКВС
    Залиште відповідь Скасувати відповідь

    Останні новини

    Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні

    Автор: Андрій Захарченко23.06.2026

    Повернувся додому на щиті майже через 9 місяців: у Броварах провели в останню путь Захисника Олександра Копицю

    Автор: Попова Тамара23.06.2026

    «Був справжнім патріотом»: у Броварах попрощались із полеглим Захисником Олександром Іваницьким

    Автор: Попова Тамара23.06.2026

    Війна забрала життя Захисника з Требухова Михайла Ковтонюка

    Автор: Трибуна Бровари23.06.2026

    Навіки в строю: Броварська громада провела в останню путь Захисника Ельчина Мурадова

    Автор: Трибуна Бровари23.06.2026

    Штраф за паркування на місці для водіїв з інвалідністю: актуальні правила та розмір санкцій

    Автор: Андрій Захарченко22.06.2026

    Броварська громада знову зазнала болючої втрати. У селі Княжичі в останню путь провели військовослужбовця Національної гвардії України Дениса Мягконосова

    Автор: Трибуна Бровари22.06.2026

    У Требухові попрощались із померлим Захисником Олександром Червяком

    Автор: Трибуна Бровари22.06.2026

    «Саша професійно літав на всіх типах БпЛА і не повертався з виходів без результатів»: у Броварах попрощались із загиблим Захисником Олександром Мишком

    Автор: Трибуна Бровари22.06.2026

    Бровари: історія вулиці Руслана Попова

    Автор: Попова Тамара18.06.2026
    Про нас:

    © 2023 Інформаційна агенція «Трибуна-Бровари» – інформаційно-аналітичне інтернет-видання. Актуальні та достовірні новини Броварів, Київщини та України. Всі права захищені. Копіювання матеріалів сайту дозволено лише за умови згоди автора та прямого гіперпосилання на джерело.

    Facebook X (Twitter) Instagram YouTube Telegram
    Останні новини:

    Технічний паспорт на будинок: що це таке, коли його оформлювати та які документи потрібні

    Автор: Андрій Захарченко23.06.2026

    Повернувся додому на щиті майже через 9 місяців: у Броварах провели в останню путь Захисника Олександра Копицю

    Автор: Попова Тамара23.06.2026

    «Був справжнім патріотом»: у Броварах попрощались із полеглим Захисником Олександром Іваницьким

    Автор: Попова Тамара23.06.2026
    Посилання:
    • Новини
    • COVID-19
    • Вибори-2020/21
    • Події
    • Відео
    • Актуально
    • Політична реклама
    • Цікаве
    • Анонси
    • Facebook
    • Instagram
    • YouTube
    © 2021 Трибуна-Бровари. Всі права застережено.                    
    • Про нас
    • Реклама
    • Контакти
    • Політика
    • Мапа сайту
    • AMP (Мобільна версія)
    © 2023 Трибуна-Бровари. Всі права застережено.                    
    • Про нас
    • Реклама
    • Контакти
    • Політика
    • Мапа сайту
    • AMP (Мобільна версія)

    Введіть вище і натисніть Enter для пошуку. Натисніть Esc для скасування.

    Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід роботи на нашому веб-сайті.

    Ви можете дізнатися більше про те, які файли cookie ми використовуємо, або вимкнути їх у налаштуваннях.

    Трибуна - Бровари
    За підтримки  GDPR Cookie Compliance
    Огляд конфіденційності

    Цей веб-сайт використовує файли cookie, щоб ми могли надати вам найкращий користувацький досвід. Інформація про файли cookie зберігається у вашому браузері і виконує такі функції, як розпізнавання вас, коли ви повертаєтеся на наш сайт, і допомагає нашій команді зрозуміти, які розділи сайту ви вважаєте найбільш цікавими і корисними.

    Суворо необхідні файли cookie

    Суворо необхідні файли cookie повинні бути завжди ввімкнені, щоб ми могли зберігати ваші налаштування для файлів cookie.

    Якщо ви вимкнете цей файл cookie, ми не зможемо зберегти ваші налаштування. Це означає, що кожного разу, коли ви відвідуєте цей сайт, вам потрібно буде знову вмикати або вимикати файли cookie.

    Сторонні файли cookie

    Цей веб-сайт використовує Google Analytics для збору анонімної інформації, такої як кількість відвідувачів сайту та найпопулярніші сторінки.

    Увімкнення цього файлу cookie допомагає нам покращити наш веб-сайт.

    Будь ласка, спочатку увімкніть строго необхідні файли cookie, щоб ми могли зберегти ваші налаштування!

    Політика щодо файлів cookie

    Більше інформації про нашу Політику Конфіденційності