У каналізаційному колапсі Броварів фахівець-будівельник вбачає провину забудовника (ВІДЕО)

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Активна забудова Броварів в найближчому майбутньому може призвести до комунальних та соціальних негараздів, що негативно позначаться й на економіці міста. Цю тему пересічні жителі міста обговорюють в соціальних мережах та під час публічних заходів.

Йдеться не лише про кілометрові черги за «здоров’ям» в амбулаторіях та лікарні та загострення і без того критичної ситуації з наповненням садочків та шкіл міста, а й про критичну ситуацію з транспортним сполученням в бік Києва та по місту Бровари в години пік.

Але найбільше навантаження новобудов «відчують» на собі комунальні мережі міста. Точніше сказати – вже відчувають…Повідомлення ЗМІ про «каналізаційні колапси» стали для броварчан буденними новинами. Місцеві старожили, що є фахівцями в галузі будівництва і знаються на природі виникнення аварійних ситуацій каналізаційних мереж прямо вказують на їх причини. Серед іншого, на думку інженера-будівельника Миколи Юрченка*, до утворення на вулицях міста потоків з фекалій причетна діяльність одного з найбільших забудовників міста:

До слова, на ліквідацію наслідків минулорічних проривів на бульварі Незалежності та в районі БЗОШ №9 трубопроводів та останнього прориву по вул. Петлюри доведеться витрачати не кошти забудовників, а бюджетні кошти платників податків. Чомусь навіть восени 2016 року міська влада Броварів, зокрема заступник міського голови Григорій Голубовський, не побачив критичності ситуації, тому не дивно, що наразі ми маємо її повторення через надмірне навантаження на мережі, спричинене в тому числі великою кількістю утворюваних новобудовами стоків.

В будь-якому випадку на ліквідацію наслідків перенавантаження міських мереж нині потрібно не один мільйон гривень і «лататимуть дірки» за рахунок простих броварчан, більшість яких не має до новобудов жодного відношення.

Стомлені від «тимчасових незручностей» броварчани глузують самі з себе в соцмережах:

Несе Галя воду, бутлями гойдає.
В місті є господарі — Галя точно знає…

Жаль, не зміг колектор стримати напору.
«Тимчасові негаразди» розтеклись по двору.

Перекрили воду, ще й вимкнули світло
Перерили вулицю, що й кінця не видно.

— Вода у бюветі, піди та й напийся.
Ясно світить сонечко, візьми та й зігрійся.

— В бюлетні відмітку «правильну» писала,
За що тая міська влада мене покарала?

…Несе Галя воду з бювету додому
Мрії про «покращення» не віддасть нікому…

(Броварська народна пісня з просторів Інтернету)

*Микола Свиридович Юрченко — здобув кваліфікацію техніка-будівельника, працював майстром дільниць в БМУ-36 та БМУ-39, потім техніком, інженером і старшим інженером відділу капітального будівництва Броварського заводу порошкової металургії. З 2008 року працював заступником директора з будівництва ТОВ “Бросервіс”. Є членом Громадської ради при виконкомі БМР.

Поділіться.

Залиште відповідь