У «Лісовому кварталі» нового дитсадка не буде: «Альянс-Новобуд» будує на його місці багатоповерхівки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Забудовник ТОВ «Альянс-Новобуд» і ситуація з лісосмугою на вулиці Симоненка знову в центрі уваги.

Під час засідання постійної депутатської комісії із земельних питань виступила помічник депутата Андрія Саука та член громадської ініціативи «Стоп будівництву на Симоненка-Чорновола» Ірина Нікітчина показала план забудови по вул. Соборній і звернула увагу, що у «Лісовому кварталі» на території в бік «Епіцентру» на тому місці, яке передбачене під дитячий садок на 220 місць, ТОВ «Альянс-Новобуд» уже будує два 24-поверхових будинки. Одна з багатоповерхівок — сягнула вже 19 поверхів, друга — теж розпочата .

Демонстрація плану забудови викликала неабияке обурення у депутатів. На макеті території забудови, збереженому на електронному планшеті, що продемонструвала пані Ірина, червоним було окреслено позначення, що місце призначається під садочок.

plan

Нагадаємо, що питання будівництва дитячого садочку піднімалося ще під час ухвалення Меморандуму і це була однією з його умов для забудовника. Але у підсумку дану пропозицію було відхилено і тепер зрозуміло чому —  будувати садочок вже ніде.

Ірина Нікітчина наголосила, що потрібно вимагати пояснень від Управління містобудування та архітектури.

При обговоренні умов та обмежень надавався містобудівний розрахунок, а також план забудови, тож головний архітектор — Лілія Рибакова — мала бачити, що забудовується територія, яка призначена під дитячий садок. Адже існують серйозні вимоги до будівництва дитячих закладів — інсоляція, відступи від будинків тощо.

Накал пристрастей досяг апогею, коли Леонід Черепейнік спересердя вигукнув: «Виходить, ми знову спізнилися? Ми б’ємо на сполох, коли вже стоїть висотка! Як її тепер знести?» На що отримав відповідь від присутнього учасника АТО, відомого у місті громадського активіста Олександра Остапковича: «Вибухівкою. Я за спеціальністю сапер».

Депутати наголосили, що треба вимагати звіт від головного архітектора міста Лілії Рибакової, архбудконтролю, земельного відділу, усіх, хто причетний до виділення цієї ділянки. Адже той, хто не відмовив забудовнику, порушив закон, і має тепер відповідати.

Цікаво було би почути також представників забудовника, з їхнім баченням ситуації. І як будівництво нових «свічок» пов’язується з виконанням Меморандуму, на підписанні якого вони так наполягали?

Чи виконає домовленості той, хто не виконує умов містобудівної документації? І хто покриває ці діяння? Багато питань наразі лишається без відповіді.

Поділіться.

Залиште відповідь