У “Лісовому кварталі” знищать дерева, які ще “живі”. Чого чекати від мера та депутатів?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У травні 2016 року дерева, які ростуть уздовж вулиці Василя Симоненка до перехрестя з вулицею Чорновола (IV житловий район, поблизу ЖК «Лісовий квартал» і які хочуть зрізати, оскільки там планується забудова, обстежувалися Комісією з питань обстеження зелених насаджень. Це видно з документів, які потрапили в розпорядження видання «Трибуна-Бровари» — актів обстеження зелених насаджень, які підлягають видаленню.

Комісія обстежувала дерева у такому складі:

— Г. Голубовський — заступник міського голови,

— Т. Нагорна — заступник начальник управління ЖКГ міської ради,

— Н. Кудренко — головний спеціаліст відділу з питань благоустрою міста управління ЖКГ міської ради,

— В. Павлинчук — начальник дільниці зеленого господарства КП «Бровари-Благоустрій»,

— Т. Кохтенко — агроном виробничої дільниці зеленого господарства КП «Бровари-Благоустрій»,

— Л. Рибакова — начальник управління містобудування та архітектури міськради,

— Г. Свята — головний спеціаліст земельного відділу міськради;

— представник Державної екологічної інспекції Київщини,

— С. Караванський — представник заявника — директор ТОВ «Альянс-Новобуд»,

1

2

Зелені насадження, які підлягають видаленню (виконавцем робіт виступатиме ТОВ «Альянс-Новбуд»):

127 дерев. А саме:

— 65 сосен,

— 23 берези,

— 2 ясені,

— 7 дубів,

— 16 кленів,

— 2 верби,

— 3 черемшини,

— 6 осик,

— 3 в’язи.

Із зазначених дерев — 5 сосен, 2 ясені, 1 дуб та 1 клен в незадовільному стані.

3

4

Крім цих дерев на території ростуть ще 167, в межах ділянки, відведеної під забудову, але поза зоною забудови, а саме:

— 135 сосен,

— 6 дубів,

— 15 кленів,

— 1 тополя біла,

— 1 — в’яз

— 4 черемшини,

— 4 берези,

— 1 липа.

Всі ці 167 дерев мають задовільний стан.

5

6

 

Екскурс в історію

Як говориться в Акті, свого часу, а саме в жовтні 2007 року комісією по вибору та обстеженню в натурі земельних ділянок, які рекомендовані для розташування об’єктів будівництва в Броварах, було проведено обстеження земельної ділянки орієнтовно площею 1,9 га. Ділянка була рекомендована для будівництва багатоквартирної житлової забудови по вулиці Чорновола.

Тоді ж земельну ділянку було надано в оренду на 10 років ПП «Делавер» «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку» (саме він зараз виступає замовником зрізання дерев, а виконавцем буде ТОВ «Альянс-Новобуд»).

Порядком видалення дерев, кущів у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України передбачається оплата так званої відновної вартості зелених насаджень. Згідно Акту, йдеться про суму в 304 199, 03 грн.

Важливим моментом є те, що поки що у забудовника є лише містобудівні умови і поки що немає проектної документації, тобто, самого проекту будівництва нових будинків. А за таких умов, хто може дати гарантію, що і ті 167 дерев, які лишаються, не будуть зрізані теж?

Все почалося в часи Антоненка

Як розповів виданню «Трибуна-Бровари» заступник міського голови Григорій Голубовський, свого часу, ще в часи головування міською радою Віктора Антоненка, було зроблено такі дії: на Торгмаші, в районі ЗОШ №2 є басейн «Хвиля», який знаходився на той момент в приватній власності. Постало питання про те, щоб повернути басейн у комунальну власність. Саме тоді ПП «Делавер» виступив бажаючим викупити приватну власність — басейн «Хвиля» — і передати його місту.

За інформацією Григорія Голубовського, сума «викупу» басейну склала близько 2 млн. грн., і це було враховано як інвестиційний внесок. Взамін місто зобов’язалося знайти земельну ділянку під забудову. За словами Голубовського, все було зроблено у рамках закону — сесія міської ради ухвалила відповідне рішення, ділянка пройшла через аукціон. Пізніше, щоправда, була проведена експертна оцінка басейну, яка показала — відновити його неможливо, потрібно зносити і будувати басейн новий.

Яка оренда зараз за цю земельну ділянку, Григорій Павлович відповісти не зміг, посилаючись на те, що на момент розмови з кореспондентом, не володіє інформацією, але зазначив, що якщо зробити запити на інформацію, то її приховувати ніхто не буде (за неофіційною інформацією, оренда складає 2,5 тис. грн. на рік).

Що підтвердив точно Григорій Голубовський — що він не отримав жодної інформації про перерахування ПП «Делавер» коштів за відновлювальну вартість зелених насаджень.

«Зараз йдеться лише про дозвільні документи на зрізання дерев. Але це лише дозвіл. Документ, який дає право зрізати дерева — це ордер, а забудовнику він не видавався. Видається він лише після сплати відновлювальної вартості зелених насаджень», — розповів Голубовський.

Заступник міського голови також повідав, що депутати мають право ініціювати проведення позачергової сесії, виносити питання про повернення землі у комунальну власність, але тоді потрібно говорити про те, щоб відшкодувати і суму інвестиційного внеску і суму оренди майже за 10 років, яку забудовник сплачував регулярно.

 

Коментарі

Борис ДУДКО, депутат Броварської міської ради, «Батьківщина»:

— Ми однозначно за те, щоб зберегти дерева від вирізання. Водночас, ми стоїмо на позиції, що ситуацію потрібно вивчити, розібратися у документах — кому належить земля, на яких умовах, якщо це оренда, то хто орендує і як орендна плата здійснювалася. Що робити, якщо забудовник діятиме в рамках закону?

дудко

Борис Дудко

Безперечно, потрібно вивчити ситуацію — хто свого часу надавав цю земельну ділянку під забудову, розуміючи, що дерева будуть колись зрізатися. Якщо це провина «папєрєдніків», то потрібно розібратися — кого конкретно і щоб люди понесли відповідальність. Найголовніше, у цій ситуації діяти в рамках закону.

 

Олег Шевчук, депутат Броварської міської ради, «Свобода»:

шевчук

Олег Шевчук

— Ситуацію потрібно вивчити досконально. Але наш пріоритет — докласти максимум зусиль, щоб ці дерева зберегти.

Євген Гредунов, депутат Броварської міської ради «Солідарність»:

— Оскільки рішення фракції ще не було, я висловлю свою думку.

Місто повинне бути зручним для життя.

Ми виступаємо проти ущільнюючої забудови у дворах, і, навпаки, щоб було більше зон рекреації, спортивних майданчиків, парків, скверів і т. д.

гредуноа

Євген Гредунов

Щодо конкретно цієї ділянки. У мене немає інформації і юридичної документації щодо цього майданчика, але я б запропонував би наступне: якщо забудовник хоче зрізати дерева і будуватися, то нехай він сам запропонує, де він бачить сквери, парки і т. д. Наскільки зрозуміло, навколо цього майданчика є багато землі. Якщо йти на поступки забудовнику, то за умови, що ось таку землю він віддає під сквер, а ось таку — забудовує. Потрібно поставити питання перед забудовником — як він хоче вийти із цієї ситуації? І вже виходячи з цього робити якісь висновки.

Якщо забудовник, наприклад, запропонує, що далі до Радіостанції не буде забудов, а буде парк, то, на мою думку, це буде непоганий варіант.

Щодо позачергової сесії, то якщо ми будемо по кожному питанню скликати її, то нам доведеться їх скликати по кілька разів на добу.

Я не проти позачергових сесій, але треба це робити структуровано і виносити на них по кілька питань, а не по одному.

Молодості хочеться ще проти вітряків воювати, а мені, наприклад, хочеться, щоб ККД (коефіцієнт корисної дії — прим. Т. Б.) був високим.

 

Андрій ВАСИЛЕНКО, депутат Броварської міської ради, «Самопоміч»:

— Бровари не повинні перетворюватися в бетонно-асфальтні джунглі. Це однозначна позиція.

Щодо цієї ділянки. Я б не називав би її парковою зоною. Це залишки лісу та ще й занехаяного.

Більшість забудовників, коли заходили у місто, декларували, що будинки і квартали будуть озеленені. Сама назва «Зелений квартал» передбачає, що там має щось зелене рости. Насправді ж, окрім якоїсь зеленої плісняви там нічого не росте і особливо там нічого не висаджують.

василенко

Андрій Василенко

Насадження потрібно зберігати, але чи потрібно для цього збирати сесію — у мене велике питання. Чи є сенс збирати сесію, якщо є розуміння, що немає необхідної мінімальної кількості голосів за рішення? Наскільки я розумію, такої кількості голосів зараз не назбирається. А тому скликати сесію лише для того, щоб підбурити людей і створити якусь піар-акцію… Вважаю, що це не дуже розумно.

До того ж, питання набагато складніше і ширше, і стосується загалом проблематики — скільки дерев у місті вирубується і скільки насаджується. Бажано, щоб тенденція щодо насадження нових дерев йшла у бік збільшення і щоб насаджені дерева перевищували зрізані, принаймні, вдвічі. Але це питання не позачергової сесії, а комунальних служб.

Лідія Сенько, депутат Броварської міської ради, «Єдність»:

— Складно коментувати, коли не знаєш достеменно ситуації. Наприклад, розібратися — чи буде щось зроблене взамін зрізаним деревам. Можливо, розглянути варіант з висадженням нових.

сенько

Лідія Сенько

Є питання — чому так довго не будувалися, якщо ділянка в оренді вже майже десять років. Потрібно вивчати ситуацію, щоб щось коментувати.

 

Оксана МЕЛЬНИК, депутат Броварської міської ради, «Єдність»:

— Потрібно проїхати на місце і побачити все на місці. Розібратися — що там знаходиться і що відбувається.

мельник

Оксана Мельник

Вважаю, що не можна висловлювати позицію, не побачивши все на власні очі чи не розібравшись. Ухвалювати будь-які рішення заочно — це неправильно.

Ще один депутат від партії «Єдність» Людмила Темченко, посилаючись на те, що не володіє інформацією, відмовилася від коментарів. Дуже сподіваємося, що після нашого опитування про-мерська фракція цікавитиметься і цим питанням і іншими громадськими більше, і надалі активніше  долучатиметься до висловлювання своїх переконань та позицій.

Фото “Маєш право знати”

Поділіться.

Коментарі закриті.