У Літках виявили сказ: інфікований безпритульний собака покусав дівчину

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У селі Літки Броварського району пес-безхатько покусав 20-річну дівчину. Після інциденту фахівці відібрали зразки, у яких за результатами лабораторних досліджень встановили сказ. Про це під час оперативної наради у Броварській міській раді в понеділок розповіла Олександра Вакарчук, представниця броварського відділення Держпродспоживслужби.

Як зазначила Олександра Вакарчук, через цей випадок відповідні служби тепер здійснюють профілактичні заходи у 10-кілометровій зоні навколо села. Зазначимо, що від Літок до Броварів по прямій відстань становить не менше як 15 км.

Зі слів представниці установи, вірус сказу встановили за результатами аналізів у центральній ветеринарній лабораторії управління Держпродспоживслужби в Київській області. Як зразки для дослідження були відібрані мазки-відбитки з мозку тварини.

Олександра Вакарчук також розповіла, що після укусу існувала проблема із проведенням щеплення потерпілої проти сказу. Адже, зі слів доповідачки, в аптечній мережі відсутня антирабічна вакцина. Нагадаємо, у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні також повідомили про її відсутність.

Водночас зараз проблему із щепленням вже вирішили, зазначає представниця броварського відділення Держпродспоживслужби. Вакцину знайшли батьки дівчини.

Сказ – смертельно небезпечна інфекційна хвороба, яка вражає і тварин, і людей. Спричиняється нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з лікуванням смерть є неминучою.

Сказу можна запобігти за допомогою профілактичної вакцинації. Її призначають, зокрема, після укусів невідомими тваринами або тваринами, в яких встановили зараження. Згідно зі стандартною схемою, вакцинація здійснюється 6 – 7 разів протягом трьох місяців після укусу.

Поділіться.

Залиште відповідь