У Німеччині броварчанка організувала випікання пасок та великодній фестиваль

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із початком повномасштабної російської агресії тисячі українців, серед яких і сотні броварчан, змушені були евакуюватися за кордон. Біда розкидала людей по всьому світу. Найбільше броварчан виїхало в Польщу, є частина і в інших країнах Європи. Зокрема, в Німеччині. Серед них і директорка броварської КІП “ТепЛиця” Олена Танчинець, яка виїхали за кордон зі своїми трьома дітьми. Про те, що в Німеччині броварчанка організувала великодній фестиваль, а також згуртувала напекти пасок за оригінальним рецептом, розповіла в своєму дописі Diana Chernyavska. Журналісти “Трибуни” зв’язалися з Оленою і розпитали детальніше про її нинішнє життя за кордоном.

Броварчанка Олена Танчинець працює в нащшому місті директоркою культурно-інноваційної платформи “ТепЛиця”. Вона креативна і має неабиякі організаторськеі здібності. Про це свідчать численні цікаві заходи, які відбувалися в ТепЛиці за два останні роки. Саме стільки Олена очолює культурно-інноваційну платформу.

Олена  – педагогиня, екс-підприємиця, учасниця телевізійних шоу, активна броварчанка. Кілька років тому на “голому ентузіазмі” успішно організувала в Українському домі в Києві фестиваль альтернативного навчання. Також Олена багатодітна мама: у неї 3 дітей.

Після того як у Броварах 24 лютого розірвалися перші ворожі ракети, рятуючи дітей, Олена поїхала на західну Україну до чоловіка, який був у відрядженні. А згодом через значні ціни на житло в Ужгороді та обстріли на західній Україні, з двома дітьми переїхала за кордон – у Німеччину, місто Золінген, де жили жінки з Броварів.

Як розповіла Олена, спочатку разом із іншими броварчанками вона мешкала в будинку редакторки Даніели Гермес.

Під час знайомства з містом Золінген, Олена потрапила в музей національної пам’яті. Український прапор і маки з написом “Ніколи знову”, які були в музеї, стали відправною точкою, яка надихнула Олену  об’єднати українців і підтримати їх, адже за кордоном кожен із них по-своєму переживає розлуку з рідним домом.

Олена розповіла господині будинку про велике свято нашого народу – Великдень і його значення для українців. За підтримки Даніели, Олена написала листа до керівництва арт-простору з проханням дозволити провести велокодній фестиваль. Потім про свою ідею розповіла безпосередньо керівництву. І німці погодилися допомогти українці втілити в життя її ідею.

Допомогти з організацією фестивалю взялися ще дві броварчанки – Наталія Кликова-Волянюк та Оксана Герасименко. Власне Оксана, яка в Броварах організовує для дітей екскурсії, допомогла з  концертом “Рідні мелодії”, де виконавцями будуть діти і молодь – переселенці з України. Перші, хто відгукнувся, потрапили в концертну програму.

Який же Великдень без паски? Щоб випекти український великожній хліб, Даніела Гермес допомогла зв’язатися з місцевою пекарнею. Німецькі пекарі замісили тісто за рецептом броварської майстрині випічки  Олександри Галицької. Ну а безпосередньо готували тісто в форми та прикрашали паски –  українки, які волею долі опинилися в Німеччині.

Олена Танчинець ( у жовтій футболці)

Тож на Великдень українців у Німеччині очікує фестиваль: їх усіх запрошують у місто Золінген (Solingen), що в 29 км від Дюссельдорфу.

“Надихнула, вклала свою душу, майстерність та неймовірну енергію і зробила це свято можливим Олена Танчинець разом із громадою та новими друзямі з міста Золінген. Місцева пекарня за рецептом Оленки напекла 400 пасок до свята, щоб пригостити українські родини та подарувати їм відчуття рідного дому на свята”,  –  написала в своєму дописі Diana Chernyavska.

Завтра Олена проведе для дітей та дорослих майстер-класи з розпису писанок воском у традиційній українській техніці, декупажу дерев’яних яєць та декорування великодніх прикрас акриловими фарбами.

Усе необхідне для розпису передав автобусом Оленин чоловік: писачки, фарби для яєць, дерев’яні заготовки для декупажу. А також паперові форми для пасок.

На фестивалі заплановані майстер-класи від майстринь арт-простору, а також великодня гра: діти отримають план локаціі, мають пройти станціями, виконати різні завдання, отримати на кожній станції відмітку і потім обміняти карту на солодкі сюрпризи.

Буде на фестивалі і частування, а також освячення пасок священником української православної церкви. Ну і пасочка в подарунок.

В одній із галерей арт-простору буде виставлено фотовиставку пам’яті Макса Левіна DEADLINES  – українського фотокореспондента, документального фотографа, який загинув висвітлюючи російське вторгнення в Україну 2022 року: у нього двічі навмисне вистрілив російський військовий.

Заплановано, що протягом місяця фотовиставка проходитиме в місцевому музеї.

Олена каже, що попри те, що жінки з дітьми змушені виїхати за кордон, вони серцем залишаються в Україні. І вірять, що скоро зможуть повернутися на рідну землю, звільнену від окупантів. А поки що єднаються і роблять усе, щоб діти пам’ятали, якого вони роду.

Читайте також

  1. «Наші ЗСУ – неймовірні. Ми надихаємося їх мужністю і просто не маємо права нічого не робити», – Олег Іваненко
  2. «Військові та пересічні броварчани дякують, що ми відкрилися і працюємо», –  підприємці з ринку на Короленка
  3. «Ми вже чуємо запах перемоги», – броварські волонтери «БроДобро», які підтримують крила наших воїнів

  4. «Ми працюватимемо стільки, скільки потрібно», – працівники ветаптеки

  5.  Броварчанин Євгеній Гредунов – один із тисяч добровольців: «Моя мета – жити у вільній країні»
  6. «Піца – універсальна стратегічна страва», – директор мережі піцерій Pizzburg про те, як підтримують наших воїнів
  7. «Військові та пересічні броварчани дякують, що ми відкрилися і працюємо», –  підприємці з ринку на Короленка
Поділіться.

Залиште відповідь