Броварчанин Євгеній Гредунов – один із тисяч добровольців: «Моя мета – жити у вільній країні»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

14 березня в нашій державі відзначають День українського добровольця. Про одного з них хочемо вам розповісти – броварчанина Євгенія Гредунова.

У цей день, 14 березня, у 2014 році  перші 500 бійців-добровольців самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, де почали підготовку до участі в боротьбі за територіальну цілісність України.  

Українські добровольці – це вже світова легенда. Адже це десятки тисяч чоловіків і жінок, які пішли захищати Україну від ворогів.

Євгену Гредунову – 52 роки. Він один із добровольців християнсько-демократичної партії Корчинського «Братство». У добровольці пішов ще в 2014 році.

У мирному житті Євгеній – екс-депутат міської ради, директор броварської інжинірингової компанії «Талісман», що займається розробкою і реалізацією алюмінієвих профільних систем архітектурного призначення. За день до початку війни, Євген найперший із підприємців у Броварах припинив співпрацю з  Росією.

Ще до 2013 року їх компанія спільно з російською розробила проєкт виробництва металопрофілю. Виробляли його на території Росії. Позаяк аналогів йому в Україні не було, у незначних обсягах постачали і в нашу країну. Проте в розрізі останніх подій в країні ( до 24 лютого – авт.), коли Путін визнав окуповані території Донбасу «ЛНР» і «ДНР», дав наказ на введення російських військ і накопичував живу силу та озброєння на кордонах із Україною, компанія «Талісман» повідомила про припинення співпраці з Росією і взяла курс на співпрацю з вітчизняними, броварськими постачальниками.

«В умовах загострення ситуації кожен із нас може вести свою війну проти ворога. Я веду свою війну наявними в мене засобами і ресурсами», – зазначив тоді журналістам «Трибуни» Євгеній Гредунов.

«Співпрацюватимемо з броварськими»: компанія «Талісман» оголосила бойкот продукції з Росії

Також Євгеній колекціонер стародавньої зброї. У 2020 році Євген Гредунов відкрив приватний музей історичної зброї, де налічується понад 5 тис. екземплярів із 70 країн світу.

У перші дні російсько-української війни Євген вивіз музей у безпечне місце і повернувся захищати Бровари. Члени активного підрозділу, що координується 72-ю бригадою та теробороною, діють спільно, захищаючи кордони міста і Броварщину, активно проводять розвідку. Поряд із Євгенієм воює і його зять Микола.

Євгеній Гредунов

Євгеній Гредунов і Микола

Останні два тижні на території Броварщини точаться запеклі бої: ворог окупував села, не дозволює евакуювати мирних мешканців раніше погодженими “зеленими” коридорами, чинить над людьми розправу, у селах – мародерство.

Проте наші воїни мужньо боронять підходи до Броварів, що є фортецею для столиці, поступово “виколупують” ворога з населених пунктів та знищують його живу силу і техніку.

Після боїв Євгеній Гредунов розпочав поповнювати фонди свого музею й експонатами російсько-української війни. Ось цей трофей здобуто в битві за Бровари 9 березня.

Євгеній Гредунов

« Чому я пішов добровольцем? Бо моя мета – жити у вільній країні, залишатися собою. Я дуже хочу, щоб моя країна показала приклад усьому світу, як варто боротися за свою свободу. Та вона вже показує», – каже Євгеній.

Після війни він планує переглянути своє життя на помилки, “просіяти” друзів, адже війна це тест на справжність. “Хочу мати справу зі справжніми – які не бояться, які діють, які підставляють своє плече. Справжніми виявилися люди різностатусні: від тих, хто зловживав спиртним, до заможних”.

14 березня – особлива дата для всіх нас, адже коли країна опинилася в небезпеці, українці об’єдналися і кожен став добровольцем. Із власної волі, без жодного примусу робить те, що може.

«Ми робимо для перемоги тут і зараз все, що можемо», – волонтери фонду «Від мрії до реальності»

Добровольці беруть до рук зброю і захищають Батьківщину, добровольці надсилають тепловізори, шоломи, бронежилети чи оптику для армії; добровольці рятують людей з-під завалів і приймають під обстрілами пологи; добровольці виходять на мітинги з українськими прапорами під дулами танків ворогів, передають ліки і харчі в заблоковані міста, приймають біженців і переселенців, пишуть листи підтримки воїнам і плетуть маскувальні сітки…

У цьому вся Україна та її люди. Дякуємо кожному та кожній, хто сьогодні боронить Україну і наше право на свободу. Дякуємо і Вам, Євгене.

Читайте також

  1. Жодних іспитів для вступу в університет не буде, – Шкарлет
  2. Російські окупанти розстріляли колону жінок і дітей у Броварському районі. ОНОВЛЕНО

  3. Жителям Калинівської громади допомогли евакуюватися поліцейські Броварщини. ФОТО

Поділіться.

Залиште відповідь