Ірина ЮЩЕНКО, броварчанка, журналіст сайту “Трибуна-Бровари”
«Сьогодні вночі в парку «Перемога» невiдомі поцупили 4 свiтильники, познiмали опори. Та, на щастя, їх не взяли. Можливо через їх габаритнiсть», – повідомила у групі «Бровари» на FB броварчанка Оксана Коломійчук. Чому розкрадають броварський парк та хто його охороняє, – дізнавалися журналісти «Трибуни».
Про те, що в парку «Перемога» на 4 металевих опорах освітлення невідомі відкрутили болти, звалили їх і поцупили 4 ліхтарі, у групі «Бровари» повідомили саме працівники КП «Бровари-Благоустрій», розповів журналістам «Трибуни» директор цього комунального підприємства Андрій Василенко. Саме він зафіксував покражу, викликав правоохоронців та попросив колег розповісти про факт вандалізму в соцмережі.
Під постом Оксани Коломійчук відразу розпочалося жваве обговорення. Одні броварчани нарікали на бездіяльність поліції, інші пропонували патрулювання парку доручити охороні (не уточнювали якій – авт.), треті звинувачували у тому, що сталося, підрядників, котрі не належно встановили металеві опори.
Той факт, що капремонт парку зроблено з численними порушеннями і недопрацюваннями, зафіксували і журналісти «Трибуни» ще пару тижнів тому під час інспектування парку.
Ще одні броварчани під постом озвучували необхідність встановлення в парку камер відеоспостереження.
19 січня 2017 р. під час чергової сесії депутати міськради затвердили Програму «Безпечне місто на 2017-2019 роки».
Розпорядженням міського голови від 12.05. 2016 року № 113-ОД створено робочу групу з розробки цієї програми. Як повідомила журналістам «Трибуни» депутат міської ради, член робочої групи з розробки програми «Безпечне місто Бровари» Людмила Кулініч, наразі до проекту програми сформовано лише технічні завдання. У функціях комплексу задач інформаційно-телекомунікаційної автоматизованої системи м. Бровари – охопити «Шляхи», «Об’єкти», «Моніторинговий центр-відображення». На першому етапі, у межах підрозділу «Шляхи», вирішено встановити камери по периметру міста – охопити всі в’їзди/виїзди Броварів, стратегічні об’єкти міста та місця, де згідно статистичних даних, найгірша криміногенна ситуація. Як повідомила депутатка, відеоспостереження у парку «Перемога» – це наступний етап у розробці програми. Реалізація програми, яку заплановано на 2018-2019 роки, обійдеться місту орієнтовно в 4, 5 млн грн.
Та поки програму буде впроваджено в життя, ласі нажитися на чужому можуть розтягнути ввесь парк. А що ж поліція і «мобільні» патрульні?
Нагадаємо, у рамках пілотного проекту, ініційованого Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, 20 травня в Броварах установили 3 мобільних патрульних пункти: у парку «Перемога» (біля кафе «Оазис»), по вулиці Короленка (майже біля «Форума») та по вулиці Гагаріна (біля магазину «Варус»).

Патрульний пункт у парку “Перемога”. 1 червня 2017 р.
Працівники охоронної фірми «Безпека життя» – ветерани АТО. Щоб запам’ятати маршрути та основні об’єкти, перші дні охоронці фірми виходили на патрулювання разом із броварськими правоохоронцями. Потім «мобільні» патрульні курсували містом самостійно. Співпраця з броварською поліцією відбувалася у телефонному режимі: при необхідності патрульні викликали правоохоронців на підмогу. Саме поліція і складала адміністративні протоколи, а самі охоронці фірми «Безпека життя» після кожної зміни (працювали доба через дві) робили звіти про виконану роботу: заповнювали акти, де і фіксували всі правопорушення, які сталися під час зміни.
Ще навесні на своїй сторінці у FB міський голова Ігор Сапожко інформував: для того, щоб знизити рівень вуличної злочинності, мобільні пункти планують установити по всьому місту. Та нині патрульних, які встигли за 4 місяці непогано себе зарекомендувати, не видно взагалі. Навіть на цих 3 пунктах.
Як розповів нашим журналістам начальник броварської поліції Олег Янчинський, новий проект проблеми безпеки міста повністю не вирішив, та кількість правопорушень значно зменшилася. Однак із 1 жовтня «мобільних» патрульних у Броварах уже немає – вони працюють у інших містах України. Чому – порадив запитати у міського голови, який і укладав угоду із ТОВ «Безпека життя». Ми спробували зв’язатися з Ігорем Сапожком. Слухавку він узяв, однак поспілкуватися з журналістами змоги не знайшов.
Наразі у місті зареєстровано 9 громадських формувань, які нараховують понад 300 працівників. Та патрулювати місто поліції допомагають 4-5 представників – із ГФ «Правопорядок» та «Руєвит». Але ця допомога здійснюється тільки у п’ятницю, суботу та неділю.
Ще влітку Олег Янчинський повідомляв, що броварські правоохоронці в особі ветеранів АТО отримали справжню підтримку: «Нові патрульні – це та допомога, яку б ми, правоохоронці, хотіли бачити від громадськості, адже допомога від громадських формувань залишилася на рівні розмов і обіцянок». Нині ж рук броварській поліції катастрофічно бракує.
Фото – авторки та з мережі FB