У парку «Перемога»  вкрали ліхтарі: «мобільних» патрулів немає, у поліції – брак рук

Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Ірина ЮЩЕНКО, броварчанка, журналіст сайту “Трибуна-Бровари”

«Сьогодні вночі в парку  «Перемога»  невiдомі поцупили 4 свiтильники, познiмали опори.  Та, на щастя,  їх не взяли.  Можливо через їх габаритнiсть», –  повідомила  у групі «Бровари» на FB  броварчанка Оксана Коломійчук.  Чому  розкрадають броварський парк та хто його охороняє,  – дізнавалися журналісти «Трибуни».

Про те, що в парку «Перемога» на 4 металевих опорах  освітлення  невідомі  відкрутили болти, звалили їх і поцупили 4 ліхтарі, у групі «Бровари» повідомили  саме працівники КП «Бровари-Благоустрій», розповів журналістам «Трибуни» директор  цього комунального підприємства Андрій Василенко. Саме він зафіксував  покражу, викликав правоохоронців та попросив колег розповісти про факт вандалізму в соцмережі.

Під постом Оксани Коломійчук  відразу розпочалося жваве обговорення. Одні броварчани нарікали на бездіяльність поліції, інші пропонували патрулювання парку доручити охороні (не уточнювали якій – авт.), треті  звинувачували у тому, що сталося, підрядників, котрі не належно встановили  металеві опори.

Той факт, що капремонт парку зроблено з численними порушеннями і недопрацюваннями, зафіксували і журналісти «Трибуни» ще  пару тижнів тому під час інспектування парку.

Ще одні  броварчани під постом  озвучували необхідність  встановлення  в парку камер відеоспостереження.

19 січня 2017 р. під час чергової  сесії  депутати  міськради затвердили  Програму «Безпечне місто на 2017-2019 роки».

Розпорядженням міського голови від 12.05. 2016 року № 113-ОД створено  робочу  групу з розробки цієї програми. Як повідомила  журналістам «Трибуни» депутат міської ради, член робочої групи з розробки програми «Безпечне місто Бровари»  Людмила Кулініч, наразі до проекту програми  сформовано лише технічні завдання. У функціях комплексу задач інформаційно-телекомунікаційної  автоматизованої системи м. Бровари – охопити  «Шляхи», «Об’єкти», «Моніторинговий центр-відображення». На першому етапі, у межах підрозділу «Шляхи», вирішено встановити камери по периметру міста – охопити всі в’їзди/виїзди Броварів, стратегічні об’єкти міста та місця, де згідно статистичних даних, найгірша криміногенна ситуація.  Як повідомила депутатка, відеоспостереження у парку  «Перемога» – це наступний етап у розробці програми. Реалізація програми, яку заплановано на 2018-2019 роки,  обійдеться місту  орієнтовно в 4, 5 млн грн.

Та поки програму буде впроваджено в життя, ласі нажитися на чужому  можуть розтягнути ввесь парк. А що ж поліція  і «мобільні» патрульні?

Нагадаємо, у рамках пілотного проекту, ініційованого Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим, 20 травня в Броварах установили   3 мобільних патрульних пункти: у парку «Перемога» (біля кафе «Оазис»), по вулиці Короленка (майже біля «Форума») та по вулиці Гагаріна (біля магазину «Варус»).

Патрульний пункт у парку “Перемога”. 1 червня 2017 р.

Працівники  охоронної  фірми  «Безпека життя»  –  ветерани АТО. Щоб запам’ятати маршрути та основні об’єкти, перші дні охоронці фірми виходили на патрулювання разом із  броварськими правоохоронцями. Потім «мобільні» патрульні  курсували містом самостійно. Співпраця з броварською поліцією відбувалася у телефонному режимі: при необхідності патрульні викликали  правоохоронців на підмогу. Саме поліція і складала адміністративні протоколи, а самі охоронці фірми «Безпека життя» після кожної зміни (працювали доба через дві) робили звіти про виконану роботу: заповнювали  акти, де і фіксували всі правопорушення, які сталися під час зміни.

Ще навесні на своїй сторінці у FB   міський голова  Ігор Сапожко інформував: для того, щоб знизити рівень вуличної злочинності,  мобільні пункти планують установити  по всьому місту. Та нині патрульних, які встигли за 4 місяці непогано себе зарекомендувати, не видно взагалі. Навіть на цих 3 пунктах.

Як розповів нашим журналістам начальник броварської поліції Олег Янчинський, новий проект проблеми безпеки міста повністю не вирішив, та кількість правопорушень значно зменшилася. Однак із 1 жовтня «мобільних» патрульних у Броварах  уже немає –  вони працюють у інших містах України. Чому – порадив  запитати у міського голови, який і  укладав  угоду із  ТОВ «Безпека життя». Ми спробували зв’язатися з Ігорем Сапожком. Слухавку він узяв, однак  поспілкуватися з журналістами змоги не знайшов.

Наразі  у  місті зареєстровано 9 громадських формувань, які нараховують понад 300 працівників. Та патрулювати місто  поліції допомагають  4-5 представників – із ГФ  «Правопорядок» та «Руєвит». Але ця допомога здійснюється тільки у п’ятницю, суботу та неділю.

Ще влітку Олег Янчинський  повідомляв, що броварські  правоохоронці в особі ветеранів АТО  отримали справжню підтримку: «Нові патрульні – це та допомога, яку б ми, правоохоронці,  хотіли бачити від громадськості, адже допомога від громадських формувань залишилася на рівні розмов і обіцянок». Нині ж рук  броварській поліції  катастрофічно бракує.

Фото – авторки та з мережі  FB

Поділіться.

Залиште відповідь