У школах тепер обов’язкова наявність вогнегасників. Забезпечення ляже на плечі батьків?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кожне підприємство чи організація відповідно до правил пожежної безпеки повинно бути забезпечено вогнегасниками. Навчальні заклади теж повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, ящиками з піском та  іншим пожежним інструментом, адже ту йде мова про життя і здоров’я дітей. Тим, більше  що Міністерство освіти і науки затвердило Правила пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти. Відповідний наказ підписала міністр освіти Лілія Гриневич.

Як стало відомо виданню “Трибуна-Бровари”, у нашому місті наказ міністерства почали втілювати в життя, як кажуть, “з повною самовіддачею” — так, в одній зі шкіл міста батькам наказали купити вогнегасники.

Відзначимо ще один цікавий момент: кореспондент “Трибуни-Броварів” спробував узяти коментар щодо ситуації з вогнегасниками у начальника управління освіти і науки Оксани Мельник. Спочатку Оксана Миколаївна сказала, що готова відповісти на запитання журналіста, однак, коли той озвучив тему, сказала, що занята і поклала слухавку.

мельник

Оксана Мельник

Зазначимо, що нові правила встановлюють загальні вимоги з пожежної безпеки та розроблені, щоби забезпечити безпеку умов навчання, виховання, праці та пожежну безпеку в навчальних закладах.

Дія Правил поширюватиметься на навчальні заклади будь-якої форми власності, а також установи системи освіти України, які входять до сфери управління Міністерства освіти і науки. Вони є обов’язковими для виконання вихованцями, учнями, студентами, курсантами і всіма учасниками навчального процесу, а також викладачами, спеціалістами і обслуговуючим персоналом.

Безперечно, питання фінансової складової забезпечення навчальних закладів буде підніматися на місцевому рівні. Бюджет міста може собі дозволити розвязання фінансових проблем такого характеру і масштабу, та й це необхідно робити, адже це питання безпеки, і невже платники податків не заслуговують на безпеку своїх дітей?
Але чи не ляже проблема традиційно на плечі батьків?

Коментар

Надія Лещик, заступник голови Громадської ради при Управлінні освіти і науки Броварської міської ради:

— Стан пожежної безпеки в навчальних закладах всієї України, так і міста Бровари на дуже низькому рівні. Більшість шкіл побудовані за радянських часів. Датчики пожежної сигналізації не працюють. Який стан вогнегасників, чи заправляються вони і відповідно здатні загасити пожежу, невідомо.

лещик

Надія Лещик

Члени Громадської ради вже другий рік поспіль входять до складу комісії щодо перевірки стану готовності закладів до навчального року. До комісії також входить працівник державної служби з надзвичайних ситуацій.

При перевірці ситуація повторюється в кожному навчальному закладі: одразу при вході до школи чи садочка представник вище зазначеної служби виписує штраф навчальному закладу за неналежний стан протипожежної безпеки, сума в районі 200 грн.

Звичайно, місту необхідно щорічно виділяти великі кошти, для забезпечення навчальних закладів всіма необхідними засобами протипожежної безпеки.

Поки черга до цього не дійшла!

Але ж йдеться про життя і здоров’я наших дітей…

 

Поділіться.

Залиште відповідь