У справі з перевіркою Антикорупційним бюро з’явилися перші прізвища

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Як мовиться, НАБУ уповноважене заявити: викрита схема з незаконного привласнення землі на суму понад 50 млн гривень, за що затримано екс-керівника Управління Держгеокадастру Броварського р-ну, директора землевпорядної організації та керівника одного із місцевих садівничих товариств.

Поки правоохоронці офіційно не уточнюють, про які земельні ділянки йдеться, зазначають тільки, що загальна площа незаконно «прихватизованого» — 20 га, й розміщені ці землі в престижних місцях Київської області.

Втім, нашому виданню вдалося дізнатися набагато більше наявної наразі інформації. Отже…

Йдеться про територію, яка знаходиться уздовж дороги, що йде від Чернігівської траси на с. Літки. Це пункт перший.

Контора, яку «накрили» — Громадська організація (садівниче товариство) «Родзинка», де керівник — Ткаченко Олег Вікторович (це дані держреєстру). Це факт другий.

мінюст — копия

мінюст-2 — копия

Юридична адреса ГО «Родзинка» така: 07433, Київська обл., Броварський р-н, с. Богданівка, вул. Леніна, буд. 83. А це, як ви зрозуміли, третій факт, додатковий (дані кадастрової карти).

Схема афери була така: землі, які знаходяться у власності Богданівської сільради, офіційно роздавали безкоштовно, за простою заявою до неї, насправді ж продавали за готівку, по 70 тис. грн. за одну ділянку; гроші по документах ніде не проходили, а спрямовувались у кишені приватних осіб; коли ж «свої» підставні особи закінчилися, вирішили спробувати діяти масштабніше, прокрутивши схему на людях не з вузького кола, на чому й прогоріли. Не виключено, що таких кооперативів могло бути й більше.

…Цілком очевидно, що ця скандальна ситуація безпосередньо пов’язана з подіями, які розгорнулись у Броварах 25 травня.

Нагадаю: того дня група осіб у супроводі озброєної охорони здійснила перевірку Броварського районного виробничого відділу Київської обласної філії Державного підприємства «Центр державного земельного кадастру». Після перевірки люди, які її здійснювали, вийшли з приміщення з великими кіпами невідомого паперу.

Попервах журналістам повідомили, мовляв, ідеться про звичайну планову перевірку, зумовлену тим, що замість одного відомства — Державного агентство земельних ресурсів України створене нове — Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастр (Держгеокадастр). У таку версію подій можна було повірити, втім, пізніше з’ясувались інші подробиці: операцію здійснювало НАБУ за постановою Київської обласної прокуратури. А її причина — очевидна: за часів Незалежності афери із землею в Україні досягли воістину космічних розмірів, викрадання тут вимірюються мільярдами. При цьому за останні роки саме Держземагентство опинилося в «авангарді» процесу дерибану…

Дуже чекаємо розвитку справи! Не варто сумніватись: її позитивне вирішення — йдеться, щонайменше, про відкрите судове провадження — доведе, що в Україні направду триває боротьба з організованою злочинністю та корупцією.

Станіслав Дикий.

Поділіться.

Коментарі закриті.