«У тісному колі» та під грифом «секретно»: коли та перед ким звітував Ігор Сапожко

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Щоб не проґавити відкритого звітування міського голови перед громадою  Броварів, протягом листопада-грудня журналісти «Трибуни-Броварів» подали в міську раду кілька інформаційних запитів. Власне, просили Ігоря Сапожка вказати дату, час та місце проведення зустрічі із виборцями, щоб містяни могли поговорити з ним «про наболіле». Однак конкретної відповіді так і не дочекалися. Сьогодні, 29 грудня, в останній робочий день 2018 року з’ясувалося, що мер уже відзвітував. Коли та перед ким?

 Цьогорічне звітування  міського голови відбулося аналогічно минулорічному: тишком-нишком –  без анонсування події та в «тісному колі». У 2017 р. для звітування мер підібрав собі аудиторію з представників ветеранських громадських організацій, здебільшого тих, які фінансуються з міського бюджету, Товариства Червоного Хреста та працівників сфери освіти. Цього року аудиторія слухачів також фактично не змінилася: медики, освітяни та «керівники потужних бюджетоутворюючих підприємств». Про відкриту зустріч із громадянами, де були б “незручні” запитання, мова не йшла. Нагадуємо, відповідно до ч. 7 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами. Чи можна назвати «відкритим» те, що відбувалося  цього року, – судіть самі.

Як зазначено на офіційному сайті  Броварської міської ради у розділі «Новини» під заголовком «Звітування Броварського міського голови», «цього тижня міський голова Ігор Сапожко провів ряд зустрічей з представниками територіальної громади міста.Зокрема, 26 грудня відбулася зустріч із керівниками потужних бюджетоутворюючих підприємств Броварів». Яких саме підприємств, їхню кількість та час проведення «зустрічі» на сайті не вказано. Так як не оприлюднено і  жодної фотографії, яка б підтвердила написане. Зауважимо, що саме 26 грудня, в обідню пору, журналісти «Трибуни» отримали відповідь на черговий інформаційний запит,  у якому зазначено, що звіт міського голови за 2018 р. розміщено на сайті Броварської міської ради, а зустрічі з трудовими колективами установ та підприємств міста лише плануються – графік проведення уточнюється. При цьому, як стало відомо пізніше, зустрічі вже відбувалися і планувалися. Так, «27 грудня міський голова спілкувався з медичними працівниками та головами первинних осередків ветеранської організації». 

Як стало відомо журналістам «Трибуни» із власних джерел, Ігор Сапожко і справді приїздив у лікарню  27 грудня о 8 год: щочетверга о  цій порі завідуючі відділень  та старші медсестри збираються у головного лікаря на «п’ятихвилинку». Власне, там і «спілкувався» мер із медичними працівниками.

Наступного дня, 28 грудня, як зазначено на сайті міськради, «звітування було проведено на зустрічі з педагогами міста. У ході звітування міський голова зупинився на основних досягненнях та проблемних питаннях 2018 року, а також відповів на ряд запитань від присутніх представників територіальної громади міста Бровари». Як стало відомо із власних джерел, звітував мер перед директорами шкіл та завідуючими ДНЗ у приміщенні  палацу творчості дітей та юнацтва на вул. Грушевського з 10 до 11 год.

Про звітування міського голови частину очільників закладів повідомили в управлінні освіти, частина – дізналася від колег  напередодні заходу. Звіт мера  був оформлений у вигляді слайдів із діаграмами, які демонструвалися на екрані. Як повідомили присутні на звітуванні, «виступ був змістовним, тож  практично ніяких запитань не виникло».

Зауважимо, що вкотре засоби масової інформації, члени громадських організацій та активісти позбавлені можливості задати свої питання Ігорю Сапожку. При цьому журналістів свідомо дезінформували. Вибірковість при підборі аудиторії для  звітування, відписки на інформаційні запити журналістів, приховування  інформації  вкотре свідчать про рівень відкритості міського голови та поваги до громади міста в цілому. Але справу вже зроблено: на своїй сторінці на FB в останні години останнього робочого дня 2018 року  Ігор Сапожко  урочисто повідомив, що за 2018 рік –  відзвітував.

За приблизними підрахунками журналістів “Трибуни”, “відкриті” зустрічі  мера з громадою міста зібрали трішки більше  сотні броварчан. На 120 тисячне місто.

Нагадаємо, у відповіді на журналістський запит від 12 листопада 2018 р. стосовно дати та часу проведення звітувань про здійснення державної регуляторної політики, Ігор Сапожко повідомив видання «Трибуна-Бровари» про те, що звітуватиме перед депутатським корпусом під час сесії Броварської міської ради у лютому 2019 року. Чекатимемо на ще один «звіт».

Фото – із сайту Броварської міської ради

Поділіться.

Залиште відповідь