У Броварах фітнес-центрів, подібних «Тонусу», чи не з десяток. Усі надають можливість охочим підтримувати фізичну форму, зміцнювати загальний стан здоров’я, зменшити вагу і привести в тонус один чи відразу всі групи м’язів. Але тренери «Тонуса» здатні перетворити швидкоплинне захоплення фітнесом у філософію життя людини, адже тільки з таким підходом, переконані  в центрі, є шанси досягти певних результатів, протистояти багатьом захворюванням та продовжити молодість. Окрім цього, у «Тонусі» беруться допомогти ( і допомагають) людям, яким через значну надлишкову вагу відмовили в інших фітнес-центрах, а також жінкам та чоловікам із грижами хребта, надривами колінних менісків і, навіть, онкологією.

Фітнес – у перекладі – здатність до витривалості, бути в гарній формі. Це спортивна та оздоровча фізична культура: аеробіка і силові вправи.

Оксана затисла в руках штангу . «…Тринадцять – видих , чотирнадцять – видих, п’ятнадцять – видих. Досить», – рахує тренер підйоми. Потім – вправи на тренажерах як для рук, ніг так і пресу. Кожен «блок» вправ –  по 3 підходи, кожна вправа – 15 разів. «Вишенька на тортику»  –  кардіопрограма  – біг та ходьба на «біговій» доріжці чи велосипед. Піт заливає обличчя, тече спиною та Оксана не здається, хоча через надмірну вагу молодій жінці робити все досить складно. Оксана своїх «кілограмів» дещо соромиться і про них говорить неохоче.

Оксана з тренером Іваном Гайовим

Це не перша її спроба схуднути. Оксана завжди була «пухленькою», а особливо набрала вагу після народження двох дітей. Що тільки вона не робила, щоб схуднути: випробовувала різні дієти,самотужки займалася спортом, і, навіть, кодувалася. В «домашніх» умовах жінка позбулася майже 40 кг ваги і вирішила продовжити худнути. Однак, коли спробувала підібрати собі тренера, через надмірну вагу «тренери» порадили Оксані спочатку дещо схуднути, а вже потім до них прийти. Тож молода жінка  вирішили шукати спеціаліста, який, у першу чергу, у неї повірить. І знайшла його у «Тонусі». За місяць наполегливої роботи двічі на тиждень та здоровому харчуванні Оксана схудла в об’ємі на 9 см. «Це звична практика, коли спочатку втрачаються «сантиметри», а потім – кілограми, – розповідає один із трьох тренерів центру Іван Гайовий. –  За півроку при регулярних навантаженнях та  правильному харчуванні  без особливого дискомфорту можна скинути до 20 кг ваги».

Загалом, у людини можливості безмежні, каже Іван, на заняттях вона тренує свою силу волі, та щоб досягти результату, потрібно попотіти, і це – в повному розумінні цього слова, а також переступити через своє «не можу».

Натхненна першими позитивними результатами, в Оксани ще більше зросла  впевненість у собі, тож жінка готова працювати наповну і цілком довіряє своєму тренеру.

Повірила і довірила своє здоров’я тренеру-реабілітологу й Ірина, якій лікарі поставили діагноз «надрив заднього рогу медіального меніска колінного суглоба». І в державній, і в приватній клініках їй пропонували операцію або ж спробувати колоти в коліно ліки. «Але прозвучала фраза, що можна спробувати і фізичні навантаження. Я вхопилася за це, як за останню надію вилікуватися без оперативного втручання,  розповідає Ірина . Однак у жодному фітнес-центрі, де я побувала, тренери не бралися працювати із моєю проблемою. Поки я не натрапила в своїх пошуках на Сергія Миколайовича».

Ірина

Сергій Онищенко  працює у «Тонусі» заступником  директора і тренером-реабілітологом 8 років. До нього, фахового досвідченого спеціаліста, приходять люди як різного віку, статі, так і з різними медичними проблемами: надлишковою вагою, високим тиском, після травм, переломів та розтягнень кінцівок і суглобів, хворобами хребта, зокрема, грижами.

Сергій Онищенко під час тренувань

«Дуже важливо, щоб люди відразу озвучували всі свої фізичні проблеми, – каже Сергій, – лише тоді тренер зможе максимально правильно підібрати необхідний комплекс вправ. Інакше – доведеться надавати першу допомогу, адже після фізичних навантажень нетренована людина та з певними проблемами може навіть втратити свідомість».

Ірина

Заняття з Іриною розпочали з одного разу на тиждень, потім молода жінка стала приходити двічі. Тренували не лише травмовану ногу, а все тіло. Уже через місяць проблеми із колінним суглобом відчувалися значно менше, ще через місяць – Ірина почала бігати, стрибати, піднімати на руки дитину, згодом вийшла на роботу і через рік про свою проблему фактично забула. Однак, щоб підтримувати суглоби в належному стані, займатися у спортзалі з тренером не припиняє.

Щоб раз і назавжди розпрощатися і зі своїми проблемами, не припиняють тренування і Катя та Михайло. Подружжя приїздить у «Тонус»  із села Тарасівка. Дивлячись як Михайло піднімає штангу вагою 50 кг, складно повірити, що в нього дві грижі хребта, які лікарі радили прооперувати ще три роки тому.

Михайло

Відтоді чоловік і відвідує фітнес-центр. Перші покращення  відчув після двох місяців тренувань, розповідає  Михайло, а от штангу почав піднімати лише через рік. Із того часу жодного разу не звертався до мануального терапевта, який до цього досить часто «вправляв» хребці. «Для себе я проблему зі спиною вирішив раз і назавжди це заняття фітнесом», – каже Михайло. А згодом із чоловіком у «Тонус» стала приїздити і Катя. Ще півтора роки тому через біль у спині молода жінка не могла підняти і відра води. Щоб полегшити біль, доводилося постійно їздити до мануального терапевта. Наразі Катя не лише вирішила цю проблему, а й схудла, хоча мети такої і не ставила. Окрім цього, зазначає молода жінка, заняття в центрі значно покращують настрій та загальне самопочуття.

Катя

Михайло та Катя

Змінилося із «Тонусом» і життя Олениної сім’ї. Жінка прийшла у фітнес-центр у березні цього року за рекомендацією подруги, яка відвідує «Тонус» понад два роки. Олена вирішила спробувати боротися із своєю хворобою – енцефаломієлітом – нетрадиційним методом – фізичними навантаженнями та здоровим харчуванням, хоча до цього ніколи такого не практикувала.

Олена

«Я прийшла в «Тонус» із нестерпним болем у руці та плечі, –  розповідає Олена. – За три місяці занять двічі на тиждень та дотриманням усіх рекомендацій тренера, я не лише позбулася цього болю, а й скинула шість кілограмів ваги та стала значно краще себе почувати: у мене з’явилося більше енергії і вневненості».

Натхненні її змінами, члени всього сімейства також перейшли на правильне харчування: стали більше вживати овочів та фруктів, пити води, відмовилися від жирних сортів м’яса, картоплі, виробів із борошна, солодощів, і також  почали займатися спортом. Зокрема, молодший 16-річний син Кирило у «Тонусі» займається поряд із мамою. «Хочу підкачати м’язи», – каже хлопець.

73-річний Володимир Іванович приходить у фітнес-центр, щоб зміцнити серце після інфаркту та відволіктися після смерті дружини.

Приходять  у «Тонус» і зі значно складнішими проблемами: наразі в Сергія Онищенка займається три онкохворі жінки. Одна з них – 61-річна Світлана. Про свій діагноз «колоректальний рак» жінка дізналася наприкінці 2017 року. Пройшла традиційне лікування, а через деякий час у неї з’явився біль у правому плечі, що навіть не могла підняти руки. Прийшла в «Тонус» «за компанію» з кумами, які в фітнес-центрі займаються задля схуднення. За півроку занять Світлана не лише позбулася болю, а й схудла, що значно покращило її самопочуття. До того ж, каже пані Світлана, заняття у фітнес-центрі – це  спосіб відволіктися від поганих думок та зміцнити імунітет.

Світлана

50-річний Олег уперше прийшов у фітнес-центр понад два роки тому із проблемою надлишкової ваги. Тоді чоловік важив 120 кг. За рік наполегливої роботи (чотири рази на тиждень по 2 год) він скинув понад 40 кг. Це була комплексна робота над собою, розповідає Олег: і фізичні навантаження, і здорове харчування. Але, у першу чергу, це зміни у свідомості, адже варто налаштуватися не на миттєвий результат, а довготривалу роботу. Разом із зайвою вагою зникли в чоловіка і проблеми із серцем. Адже аеробіка разом із силовими вправами не лише гарно спалює жир, а й значно покращує роботу серцевих м’язів. Такий комплекс формує здорову людину не лише фізично, а і в духовному плані, поступово змінюючи його спосіб життя в кращий бік. Та під час вимушеної річної перерви, порушень правил здорового харчування, Олег знову почав набирати зайву вагу, а з нею повернулися і старі проблеми. Тож за найпершої нагоди  чоловік повернувся у спортзал, щоб назавжди забути про біль у серці.

Олег та Сергій Онищенко

«У  фітнесі потрібні не стільки сертифіковані тренери, скільки кваліфіковані, які знають основу – фізіологію людини, – пояснює Олена Орнатська, яка працює  тренером-реабілітологом у центрі  «Тонус» майже 6 років. – Жінки, тай чоловіки, які приходять у фітнес-центр уперше, дещо закомплексовані,  соромляться. Але  вже через рік регулярних занять дуже змінюються: розкриваються, пізнають красу руху, змінюється їхнє тіло і вони перетворюються у справжніх красунь та красенів».

Олена Орнатська і її підопічна Альбіна

Олена Орнатська: «Альбіна зробила своє тіло досконалим власними зусиллями»

Загалом фітнес – це любов на все життя для тих, хто хоч раз займався і досяг бажаного результату. Оксана ще з десяток літ тому вирішила раз і назавжди: заняття в спортзалі та здорове харчування мають бути філософією всього її життя. Безпосередньо у «Тонус» ходить тричі на тиждень уже три роки. Спочатку заняття спортом допомогли молодій жінці вирішити проблему зі спиною, тепер займається, щоб тримати себе у тонусі.

Найскладніше у заняттях фітнесом – побороти свою лінь і вийти з квартири, каже Оксана, а далі тренери зроблять свою справу на відмінно: без тиску, коректно направлять людину на шлях здорового способу життя, залежно від цілі підберуть вправи, навчать правильно дихати, що дуже важливо під час виконання вправ, та  допоможуть людині самій себе зробити. І  відчувши внутрішню силу, побачивши в дзеркалі красу свого тіла та захопливі погляди збоку, зрадити своєму вибору досить складно.

Оксана

Слабких людей немає, всі ми від природи сильні, слабкими нас роблять лише думки. Тож вставайте, йдіть до мети і завжди залишайтеся в тонусі.

Фото – авторки

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: