У центрі Броварів буде ринок чи супермаркет – стане відомо 1 липня

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ні супермаркета, ні «МакДональдса», ні  «свічки» на місці ринку «Нива» не буде. У центрі міста залишиться ринок, – так вирішили підприємці «Ниви», які взялися викупити ринок у колишнього власника Валентина Савицького. Та чи встигнуть вчасно сплатити всю суму? Адже якщо ні – то ласа земельна ділянка в центрі Броварів стане власністю компанії «Billa», яка не приховує своїх намірів побудувати там супермаркет. Скільки ж мають заплатити підприємці, щоб ринок залишився  їхнім?

На колишньому ринку «Нива», а нині – «Господар», уже хазяйнують потенційні нові власники – самі підприємці, які об’єдналися в кооператив «Господар 1». На заборі ринку розміщено величезний плакат, який повідомляє, що кожен бажаючий підприємець  до  25 червня 2018 р. має можливість придбати у власність торгові площі на ринку «Господар». Вказано і телефони.

За даними Єдиного реєстру юридичних осіб, споживче товариство «Господар 1»  зареєстровано 14 квітня 2018 р. Засновники  кооперативу – Оксана Книш, Тимур Ясаков, Юрій Скотніков та Петро Крикливий. Останній – і керівник кооперативу. У споживчого  товариства  20 КВЕДів (класифікатор видів економічної діяльності), де основний – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

Нагадаємо, на початку грудня минулого року підприємцям  повідомили, що власник ринку Валентин Савицький нібито уже  продав ринок  австрійській компанії «Billa» – мережі супермаркетів у Європі та Росії, і поставив орендарів перед фактом  звільнити земельну ділянку до 1 січня 2018 р. Частина власників яток фактично відразу залишила свої «насиджені» місця і перейшла на інші ринки міста, які їм запропонувала мерія  – колишню будівлю  «Буді Бум», що на Торгмаші, ринок на вул. Короленка та майданчик «Нива», що на Розвилці. Однак інша частина підприємців  вирішила йти до кінця і зробити все, щоб залишитися працювати в центрі міста. Під стінами мерії підприємці неодноразово  мітингували  та вимагали  в мера  вплинути на рішення власника ринку не продавати  «Ниву» та продовжити їм договір оренди. Перемовини із Савицьким  на його рішення не вплинули,  але  останні «козирі» все ж залишалися в руках міста. Так Валентин Савицький володів не всім ринком: фасадну частину (де квіти) він орендував у міста. І коли  на березневій сесії  депутати  відмовили ринку «Нива» (фактично Савицькому)  у продовженні оренди  цієї ділянки землі, ймовірно, цим самим, хоча б на деякий час завадили продажу ринку. Адже хто захоче купувати ринок  без під’їзду до нього?

Тоді на сесії  депутат міськради Леонід Черепейник  порадив  людям  домовитися з орендодавцем і викупити ділянку за власний кошт. Підприємці  вирішили  об’єднатися і зробити це спільними зусиллями. До того ж, вони, як багаторічні орендарі, мали першочергове право на викуп цієї землі.

За інформацією Петра  Крикливого,  на вступ у кооператив уже написали заяви 80 підприємців. Та кількість заяв щодня зростає. За словами керівника кооперативу, нещодавно відбулася спільна нарада із власником ринку та  міським головою, на якій із Валентином Савицьким  вони  підписали угоду  про викуп ринку. «Ми поміряли робочу зону, яку хочемо викупити, і порахували, якщо заплатимо по 650 доларів за квадратний метр, якраз вийдемо на ту суму, яку треба заплатити Савицькому», – каже Крикливий. Однак про яку суму йде  мова – не озвучує, пояснюючи кооперативною таємницею.

Петро Крикливий

Як повідомив журналістам «Трибуни» Валентин Савицький, згідно з цією угодою,  до 1 липня 2018 р. підприємці мають йому сплатити всю вартість земельної ділянки. Але суми також не озвучує, посилаючись на комерційну таємницю. Однак зауважив, що «є оцінка міжнародної компанії» і продає він  підприємцям землю на «пільгових умовах, адже  повинен прислухатися до думки керівництва міста,  підприємців, які там працюють, і враховувати політичну складову, яка є в країні».

За словами пана Валентина, підприємці вже віддали йому частину грошей – «компенсацію за використання електроенергії, комунальних послуг, павільйонів». Однак  Валентин Савицький наголосив: якщо підприємці до 1 липня не заплатять усієї суми – земельну ділянку мають добровільно звільнити, і він  продасть її  компанії «Billa», з якою була  попередня домовленість. Чому змінив свою думку на користь підприємців ринку, – пан Савицький зауважив: «Це в Києві можна за одну секунду виселити, а тут для багатьох це буде боляче. Я  пішов для підприємців на поступки, може для мене і не вигідні».

Залишати у своїй власності ринок та зробити його сучасним, пан Савицький не планує, посилаючись на відсутність необхідних фінансів. Натомість у засновників кооперативу – грандіозні плани: спочатку – навести порядки, що стосуються питань санітарії, входів у ринок, обважування. А далі – розбудовувати ринок. Але поки що у них “перехідний етап”. Позаяк  кооператив ще не є офіційним власником ринку, тож не може вирішити питання з лабораторією, тому  м’ясний та молочний ряди наразі не працюють. Підприємці та селяни, які привозять рослинну продукцію, перевіряють її в лабораторії на ринку по вул. Короленка, кажуть у кооперативі.

«Наразі в Броварах відбувається революція в місцевих масштабах за відновлення кооперативного руху, – каже співзасновник кооперативу, депутат Юрій Скотніков. –  Кооператив “Господар 1” маленьке підприємство, створене самими підприємцями, і викуплена земля стане власністю членів громади, які  зможуть забезпечити собі стабільність. Вони більше не працюватимуть на пана».

Однак, як стверджує народна приказка, «Не варто казати гоп, поки не перескочиш». До 1 липня, за приблизними підрахунками журналістів «Трибуни», підприємці мають заплатити Валентину Савицькому близько півтора мільйона доларів.  Рахуйте: площа земельної ділянки 3945 кв м, якщо відкинути доріжки і рахувати тільки  «робочу» зону – навіть 2 000 кв м по 650 доларів, то  набігає  1 300 000 доларів. Чи встигнуть підприємці до 1 липня зібрати таку суму?

Засновники кооперативу налаштовані оптимістично і кажуть, що ринку – бути, і те, що він буде  кращим за «Ниву» – безперечно.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь