У яких парках і лісах Броварів можна гуляти – відповіді влади

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із набуттям чинності постанови Кабміну, якою значно посилили карантинні обмеження, українцям заборонили відвідувати низку зелених і відпочинкових зон. Одразу після цього виникли дискусії: де саме не можна гуляти в Броварах і за яких умов дозволено. Тож, чи є можливість вийти подихати свіжим повітрям, наприклад, у ліс за вулицею Михайла Драгоманова і не отримати штраф у 17 – 34 тис. грн? Читайте в дослідженні «Трибуни».

Зазначимо, відповідно до постанови Кабміну, до 24 квітня в Україні заборонено відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, окрім як задля вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності.

Парки та сквери

На території Броварів можна знайти низку зелених зон. Однак, які з них відносяться до зазначених у постанові понять? Для отримання чіткої відповіді ми подали запит до Броварської міської ради. У листі чиновники навели 8 таких об’єктів.

зелені зони Броварів

Відповідь Броварської міської ради про зелені зони

До таких зелених зон, очікувано, потрапили парки «Перемога», «Приозерний», Тараса Шевченка (на Розвилці), новий сквер біля Зеленого кварталу, а також сквер «Юність» біля «Форуму» на вул. Короленка. Менш очікувано, на нашу думку, було побачити в переліку сквер у дворі адміністративної будівлі Броварської міської ради на вул. Гагаріна, 15.

Пояснення керівника броварської поліції Олега Петренка: де і кого притягатимуть за порушення карантину

Не можна просто так погуляти тепер і у двох нещодавно збудованих зелених зонах: у дворі на бульв. Незалежності, 6 та навпроти прокуратури, що в Старому центрі. Ці об’єкти також потрапили до переліку парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон від Броварської міської ради.

зелена зона

Зелена зона у дворі на бульв. Незалежності, 6. Сюди на час карантину без собаки чи не у службових справах – зась

Варто зауважити, що після ухвалення постанови Кабміну про посилення карантинних обмежень, уряд також видав роз’яснення. У них державна виконавча влада відносить парки і сквери до громадських місць. А це означає, що люди там мають перебувати з надітими масками чи респіраторами. А діти до 14-ти років – ще й у супроводі дорослих.

Читайте також: Чим є громадські місця в Броварах, де заборонили ходити без маски, – відповідь влади

Ліси і лісопарки

Термінологічне визначення статусів лісових масивів біля Броварів виявилось непростим. Утім, за наявними матеріалами і відповідями, все ж можна робити висновки.

Зазначимо, що постановою Кабміну заборонено відвідувати лісопарки, однак нічого не сказано про інші види лісів. Згідно із законодавчим визначенням, лісопарк – це лісовий масив з елементами паркового благоустрою для масового відпочинку населення.

броварський ліс

Броварський ліс: за вул. Михайла Драгоманова

Як раніше стало відомо з відповіді Дарницького лісопаркового господарства, безпосередньо на території міста Бровари росте 30 га лісу загального призначення:

  • у лісовому кварталі № 83 Броварського лісництва – між вулицями Павла Чубинського, В’ячеслава Чорновола та Ялинковою; вулицями Весняною та Квітневою; вулицями Тараса Шевченка, Академіка Амосова та Михайла Мельника;
  • у лісовому кварталі № 149 Білодібровного лісництва.

Слід зазначити, що Броварська міська рада не вказує ці зони у відповіді на запит, із чого можна зробити висновок, що гуляти там можна. Та чи так це?

Схема кварталів

Схема кварталів Дарницького лісопаркового господарства

Дарницьке лісопаркове господарство у відповіді на запит зазначає, що в лісах на території Броварів і в смузі 1,5 км поруч із межею міста наявні та облаштовані рекреаційні пункти зон відпочинку:

  • у лісових кварталах №№ 49, 71 – 74, 83 Броварського лісництва – 232 га;
  • у лісовому кварталі № 72 Білодібровного лісництва – 35 га (для порівняння, парк «Перемога» – це 32 га).

Водночас чітких меж зон відпочинку чи лісопарків, де тепер заборонено гуляти без домашньої тварини та службової необхідності, в лісництві не наводять.

зелені зони

Відповідь на запит Дарницького лісопаркового господарства

На сайті Київзеленбуду можна побачити, що в безпосередній близькості до Броварів є 4 зони відпочинку – «Зелена галявина», «Березовий гай», «Придорожня» і «Калинівка» – всі в лісі на північ від Броварів. Однак і там не вказано чітких меж.

зони відпочинку

Зони відпочинку в броварському лісі. Скріншот – kievzelenbud.com

Слід зазначити, броварський ліс поруч із Броварами на більшості публічних карт відносять до Києва. Однак, за низкою свідчень, земля Зеленої галявини 2 поруч із Броварами, до якої веде продовження вулиці Тараса Шевченка, належить Зазимській сільській раді (очевидно, віднедавна – Зазимській ОТГ). Про це також свідчить і лист-відповідь місцевої ради.

зелені зони Зазимської СР

Відповідь Зазимської сільради про зелені зони біля Броварів

Як видно з відповіді на запит, на території Зазимської сільської ради, яка перебуває поруч із Броварами, парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон нема.

Зазначимо, за порушення карантинних обмежень в Україні притягають відповідно до нещодавно затвердженої Верховною Радою ст. 44-3 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу в розмірі від від 17 до 34 тис. грн.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також:

  1. Карантинні обмеження Кабміну – неконституційні й незаконні, – правозахисники
  2. Пандемія COVID-19 як привід захопити більше влади. ДОСЛІДЖЕННЯ
  3. Як пережити карантин: поради психологів поліції
Поділіться.

Залиште відповідь