У яких парках і лісах Броварів можна гуляти – відповіді влади

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із набуттям чинності постанови Кабміну, якою значно посилили карантинні обмеження, українцям заборонили відвідувати низку зелених і відпочинкових зон. Одразу після цього виникли дискусії: де саме не можна гуляти в Броварах і за яких умов дозволено. Тож, чи є можливість вийти подихати свіжим повітрям, наприклад, у ліс за вулицею Михайла Драгоманова і не отримати штраф у 17 – 34 тис. грн? Читайте в дослідженні «Трибуни».

Зазначимо, відповідно до постанови Кабміну, до 24 квітня в Україні заборонено відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, окрім як задля вигулу домашніх тварин однією особою та в разі службової необхідності.

Парки та сквери

На території Броварів можна знайти низку зелених зон. Однак, які з них відносяться до зазначених у постанові понять? Для отримання чіткої відповіді ми подали запит до Броварської міської ради. У листі чиновники навели 8 таких об’єктів.

зелені зони Броварів

Відповідь Броварської міської ради про зелені зони

До таких зелених зон, очікувано, потрапили парки «Перемога», «Приозерний», Тараса Шевченка (на Розвилці), новий сквер біля Зеленого кварталу, а також сквер «Юність» біля «Форуму» на вул. Короленка. Менш очікувано, на нашу думку, було побачити в переліку сквер у дворі адміністративної будівлі Броварської міської ради на вул. Гагаріна, 15.

Пояснення керівника броварської поліції Олега Петренка: де і кого притягатимуть за порушення карантину

Не можна просто так погуляти тепер і у двох нещодавно збудованих зелених зонах: у дворі на бульв. Незалежності, 6 та навпроти прокуратури, що в Старому центрі. Ці об’єкти також потрапили до переліку парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон від Броварської міської ради.

зелена зона

Зелена зона у дворі на бульв. Незалежності, 6. Сюди на час карантину без собаки чи не у службових справах – зась

Варто зауважити, що після ухвалення постанови Кабміну про посилення карантинних обмежень, уряд також видав роз’яснення. У них державна виконавча влада відносить парки і сквери до громадських місць. А це означає, що люди там мають перебувати з надітими масками чи респіраторами. А діти до 14-ти років – ще й у супроводі дорослих.

Читайте також: Чим є громадські місця в Броварах, де заборонили ходити без маски, – відповідь влади

Ліси і лісопарки

Термінологічне визначення статусів лісових масивів біля Броварів виявилось непростим. Утім, за наявними матеріалами і відповідями, все ж можна робити висновки.

Зазначимо, що постановою Кабміну заборонено відвідувати лісопарки, однак нічого не сказано про інші види лісів. Згідно із законодавчим визначенням, лісопарк – це лісовий масив з елементами паркового благоустрою для масового відпочинку населення.

броварський ліс

Броварський ліс: за вул. Михайла Драгоманова

Як раніше стало відомо з відповіді Дарницького лісопаркового господарства, безпосередньо на території міста Бровари росте 30 га лісу загального призначення:

  • у лісовому кварталі № 83 Броварського лісництва – між вулицями Павла Чубинського, В’ячеслава Чорновола та Ялинковою; вулицями Весняною та Квітневою; вулицями Тараса Шевченка, Академіка Амосова та Михайла Мельника;
  • у лісовому кварталі № 149 Білодібровного лісництва.

Слід зазначити, що Броварська міська рада не вказує ці зони у відповіді на запит, із чого можна зробити висновок, що гуляти там можна. Та чи так це?

Схема кварталів

Схема кварталів Дарницького лісопаркового господарства

Дарницьке лісопаркове господарство у відповіді на запит зазначає, що в лісах на території Броварів і в смузі 1,5 км поруч із межею міста наявні та облаштовані рекреаційні пункти зон відпочинку:

  • у лісових кварталах №№ 49, 71 – 74, 83 Броварського лісництва – 232 га;
  • у лісовому кварталі № 72 Білодібровного лісництва – 35 га (для порівняння, парк «Перемога» – це 32 га).

Водночас чітких меж зон відпочинку чи лісопарків, де тепер заборонено гуляти без домашньої тварини та службової необхідності, в лісництві не наводять.

зелені зони

Відповідь на запит Дарницького лісопаркового господарства

На сайті Київзеленбуду можна побачити, що в безпосередній близькості до Броварів є 4 зони відпочинку – «Зелена галявина», «Березовий гай», «Придорожня» і «Калинівка» – всі в лісі на північ від Броварів. Однак і там не вказано чітких меж.

зони відпочинку

Зони відпочинку в броварському лісі. Скріншот – kievzelenbud.com

Слід зазначити, броварський ліс поруч із Броварами на більшості публічних карт відносять до Києва. Однак, за низкою свідчень, земля Зеленої галявини 2 поруч із Броварами, до якої веде продовження вулиці Тараса Шевченка, належить Зазимській сільській раді (очевидно, віднедавна – Зазимській ОТГ). Про це також свідчить і лист-відповідь місцевої ради.

зелені зони Зазимської СР

Відповідь Зазимської сільради про зелені зони біля Броварів

Як видно з відповіді на запит, на території Зазимської сільської ради, яка перебуває поруч із Броварами, парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон нема.

Набор для детского творчества

Зазначимо, за порушення карантинних обмежень в Україні притягають відповідно до нещодавно затвердженої Верховною Радою ст. 44-3 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу в розмірі від від 17 до 34 тис. грн.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також:

  1. Карантинні обмеження Кабміну – неконституційні й незаконні, – правозахисники
  2. Пандемія COVID-19 як привід захопити більше влади. ДОСЛІДЖЕННЯ
  3. Як пережити карантин: поради психологів поліції
Поділитись

Leave A Reply