У ЖК «Купава» з’явилися добровільні нічні патрулювання

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У дві зміни — з 0.00 до 3.00 та з 3.00 до світового ранку, групи по двоє-троє чоловік обходять провулочки між будинками та місця паркування автомобілів та уважно стежать за перехожими та заїжджими машинами — це добровільні невеличкі групи мешканців ЖК «Купава» щоночі виходять на патрулювання.

На жаль, останні події у місті — побиття та пограбування машин, зокрема, і у житловому комплексі, що на вулиці Симоненка, коли крадуть відео-реєстратори, монітори, камери спостереження, підштовхнули місцевих мешканців до вирішення такого питання, як безпека — від квартирних та автомобільних крадіїв та злодіїв.

Діяти активісти вирішили за принципом: «рятування тонучого — справа рук самого тонучого». Зважаючи на реалії, пов’язані з діяльністю поліції та не чекаючи, доки у місті запрацює система патрулювання у місті громадськими формуваннями, жителі самі зголосилися створити свої загони, таку собі «нічну варту» по обходу території житлового комплексу.

На початку кожного тижня складається графік чергувань, є свої «адміністратори» — ті, що розводять активістів групами по периметру житлового комплексу та визначають маршрути, по яких обходити території.

«На жаль, останнім часом злодії почали приходити вночі до ЖК «Купава» як на роботу. Поліція фактично приїжджає лише вранці і фіксує злочини, тому вирішили створити нічну варту. І хоча вже збираємо кошти на професійну охорону, вирішувати проблему потрібно тут і зараз», — розповідають одні із ентузіастів-мешканців комплексу, голова ОСББ Симоненка 2а, за сумісництвом депутат Броварської міської ради Андрій Саук («Демократичний Альянс») та член ради правління ОСББ «Купава-4», громадський активіст команди «Самопоміч» Анна Калина.

За словами Андрія та Анни, у будинках житлового комплексу серед мешканців знайшлися професіонали караульної та патрульної служби, які розповіли як проводити вартування, де і як ходити, щоб максимально закрити периметр. Відразу на перші чотири ночі з бажаючих мешканців сформували патрульні групи з розрахунку, що на території постійно роблять обхід восьмеро людей.

«Щойно ми кинули клич, відразу ж відгукнулося майже 30 людей, і це лише ті, хто дізнався про заклик із соціальних мереж. Зараз дали оголошення по під’їздах будинків. Хочемо вийти на такий графік, щоб кожен доброволець проводив чергування раз на тиждень. Із шестисот квартир очікуємо добровольців до сотні людей, щоб можна було сформувати резерв», — розповів Саук.

Під час розмови співбесідники зустрічають такого ж як і вони патрульного, який роблячи обхід, йде назустріч. «Четвірка — чисто», — говорить молода людина. Як пояснюють Калина та Саук, периметр житлового комплексу поділені на умовні сектори, які обходять «вартові» і при зустрічі один-одному доповідають про стан справ.

Головний засіб зв’язку — телефони, але, за словами активістів,  деякі групи на патрулюванні застосовують рації.

Броварська поліція про патрулювання попереджена, і зроблено це навмисне для того, щоб наряди не приїжджали з’ясовувати ситуацію.

«Постійно так не буде. Все-таки, має бути охорона, а господарі автомобілів мають вночі відпочивати. Місяць-півтора ми протягнемо своїми ресурсами, а потім треба виходити на професійний рівень», — розповідають активісти.

За словами Саука, були розмови з міською владою, які запропонували навколо комплексу встановити паркан. «Ми пояснювали міській раді, що у нас багато автомобілів, а тому встановлення такого паркану обійдеться дуже дорого. На жаль, міська рада і поліція нічого не роблять для забезпечення громадського порядку. Піднімалося питання про те, щоб надати спортсменів, які б патрулювали територію, але це ж не професійні охоронці, вони не мають права носити спецзасоби», — розповів депутат.

Сам факт патрулювання, на переконання співрозмовників, є позитивним, оскільки інформація швидко розлітається і зловмисники уже бояться йти на такі території. До речі, активісти звертають увагу, що крадії, як показує відео, одні і ті ж.

На запитання: «Що робити охоронцю, якщо він побачив злодія і які мають бути його дії?», звучить відповідь — здіймати галас. «Крадії не люблять шуму. У нас є домовленості з мешканцями будинків про те, що якщо вони чують якісь крики, то відразу ж вибігають у двір, адже в даний момент можуть бити машину саме тієї людини, яка чує галас. Є люди, у яких є зброя, і хоча вони не задіяні у патрулюванні, але підтвердили, що готові допомагати як група швидкого реагування, на той випадок, якщо злочинці використовуватимуть зброю», — розповіли Андрій Саук та Анна Калина.

За словами активістів, раніше була поширена думка, що таксисти заодно зі злочинцями, оскільки їх менше всього можна запідозрити. Мовляв, може постояти «на стрьомі» чи забрати крадіїв з місця подій. Зараз, за словами патрульних, таксисти ставляться до роботи вартових з повагою, йдуть на контакт і, навіть, діляться інформацію про підозрілих осіб.

Можливо, таку систему переймуть і інші житлові комплекси та будинки. Та головне — приклади ось такого ентузіазму самих мешканців підштовхне владу та поліції до якісного забезпечення охорони громадського порядку.

 

Стенограма:

0.00 — 11. 36 — Розмова-інтерв’ю між кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» та активістами Андрієм Сауком і Анною Калиною.

11.38 — 14.26 — Запис «живого» спілкування між собою активістів та патрулювання.

14.26 — до кінця — коментар одного із патрульних, мешканця ЖК «Купава».

Поділіться.

Коментарі закриті.