Трибуна – Бровари

Українцям показали зразок нового бюлетеня на місцеві вибори

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Народні депутати схвалили зразок нового бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими списками. Його зразок у Telegram-каналі 3 липня опублікував нардеп від фракції «Слуга народу» Олександр Качура.

За його словами, профільний комітет Верховної Ради на засіданні схвалив зміни у Виборчий кодекс. Він передбачає  відкриті списки, відтак, нові бюлетені.

виборибюлетень

Тож на місцевих виборах українцям потрібно буде вказувати не лише партію, але і вибрати конкретного кандидата з цієї політсили. Для цього буде два окремих поля.

Нагадаємо, 1 січня 2020 року вступив у силу Виборчий кодекс, а Закон «Про місцеві вибори» практично втратив чинність. Апробувати Виборчий кодекс українці зможуть на місцевих виборах, які відбудуться відповідно до Конституції, 25 жовтня цього року. Відбуватимуться вибори як мерів, так і до обласної та районної рад, а також у територіальну громаду.

Як повідомляє сайт Децентралізація, серед нововведень, зокрема, повернення мажоритарки на місцевий рівень (для громад до 90 000 виборців). Окрім появи нового формату бюлетеня, також кандидати не можуть балотуватися, до прикладу, на посаду міського голови та одночасно боротися за мандат депутата. Окрім того, вперше внутрішньо переміщені особи отримують право змінити свою виборчу адресу і на цій підставі брати участь у місцевих виборах.

Що стосується розміру застави, то порівняно з 2015 р. вона зросла майже в 40 разів. Тепер буде рахуватися 4 мінімальні заробітні плати на кожні 10 тисяч виборців. Попередня формула цю ж кількість зарплат рахувала на кожні 100 тисяч виборців. Це стосується кандидатів на посади міських голів у містах, де 90 000 та більше виборців. Також для партій, місцеві організації яких реєструватимуть свої списки до обласних та міських рад із кількістю виборців від 90 тисяч і більше.

Читайте також:

  1. За чотири місяці до виборів міського голови: потенційні кандидати та їхні методи завоювати електорат  
  2. Ви запитували, він – відповідає: Ігор Сапожко #поговоріть із нами! І частина
  3. Ви запитували, він – відповідає: Ігор Сапожко #поговоріть із нами! ІІ частина
Поділіться.

Залиште відповідь