Вперше за 17 років МОЗ та Міністерство освіти і науки України пропонує оновити санітарні правила в школі та зробити їх більш сучасними та актуальними.

За словами Уляни Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я, за словосполученням “санітарні правила в школі” криються майже всі питання навчального процесу – від відстані між партами до тривалості виконання домашньої роботи.

«Ми розробили новий «Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти». Експерти намагалися зробити його максимально відповідним до потреб сучасних учнів та їхньої найкращої підготовки до майбутнього», – зазначає пані Уляна.

Серед оновлення в документі можна зустріти наступні вимоги:

  • Скорочується тривалість виконання домашніх завдань. А для першачків та учнів другого класу домашні завдання взагалі не рекомендуються. Тривалість виконання домашніх завдань не рекомендується понад 1 годину у 3–9 класах та 1,5 години у 10–12 класах.
  • У навчальному процесі можна буде використовувати сучасні ґаджети – електронні книжки, ноутбуки тощо. У класах можна використовувати інтерактивні дошки.
  • Пропонується скасувати нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах рекомендуємо облаштовувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.
  • Є також сучасні рекомендації до здорового харчування учнів. Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна складати близько 30% від добової потреби в енергії. У розроблених рекомендаціях чітко визначена максимально допустима кількість цукру та солі для різних страв.

Наразі новий санітарний регламент на громадському обговоренні, до якого запрошують всіх українців.

Зауваження та пропозиції приймаються Управлінням громадського здоров’я МОЗ України протягом місяця з дня оприлюднення у письмовому або електронному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7. Контактні особи: Руденко Ірина Сергіївна, тел. 253-74-53, e-mail: [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: