Уряд інвестує 1 млрд грн на Інтернет та комп’ютери в школах

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Уряд інвестує 1 млрд грн в інтернатизацію та комп’ютеризацію українських шкіл: 700 млн грн спрямують на забезпечення доступу до Інтернету, а ще 300 млн грн – на закупівлю комп’ютерів. Відповідну постанову було прийнято на засіданні КМУ сьогодні, 3 квітня 2019 року. Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.

За словами міністерки МОН Лілії Гриневич, сьогодні у 21-му столітті існують школи, в яких узагалі немає доступу до Інтернету. У половини українських шкіл швидкість Інтернет-підключення становить менше 10 Мбіт/с, що унеможливлює користуватися освітнім контентом.

Як зазначає пані Лілія, у першу чергу треба провести Інтернет у ті заклади, де доступу взагалі немає, а також забезпечити швидкість підключення для інших закладів не менше 30 Мбіт/с. А для опорних закладів та великих шкіл – до 100 Мбіт/с, бо саме ця швидкість може дозволити працювати з нормальними Інтернет-ресурсами.

«Однак Інтернет неможливо використовувати, якщо немає комп’ютерів. Наше завдання – забезпечити для шкіл співвідношення бодай 1 комп’ютер на 10 учнів. Хочу повідомити, що в Україні наразі є 413 шкіл, де взагалі відсутні комп’ютери, що використовуються в освітньому процесі. А ще велика кількість шкіл, де це співвідношення значно більше, ніж 10 до 1. Тому ми спрямовуватимемо кошти  саме туди, де немає цих комп’ютерів і де немає відповідного співвідношення. На це в субвенції – 300 млн грн», – пояснила Лілія Гриневич.

Міністерка додала, що розподіл цих коштів відбувається за визначеним заздалегідь алгоритмом, що допомагає уникнути зловживань.

На придбання послуг із доступу до Інтернету кошти спрямовуватимуться до місцевих бюджетів, а на закупівлю комп’ютерів – здійснюватиметься на засадах спів фінансування: місцеві органи самоврядування муситимуть сплатити певну частку від вартості обладнання. Так, постанова передбачає такі співвідношення для співфінансування:

  • для міст обласного значення – не більше 70% коштів оплачується за рахунок субвенції, а не менше 30% – за кошти місцевих бюджетів;
  • для районів та в ОТГ – не більше 90% субвенції та не менше 10% коштів місцевих бюджетів;
  • для сіл (селищ), що мають статус гірських населених пунктів, та на лінії зіткнення – не більше  95% субвенції та не менше 5% коштів місцевих бюджетів.

У випадку придбання персональних комп’ютерів для шкіл, які фінансуються з обласного бюджету, співфінансування здійснюється за рахунок обласного бюджету за принципом – 70 на 30.

Придбання послуг із доступу до Інтернету для шкіл здійснюється без співфінансування з місцевих бюджетів. Однак сплата абонентної плати за доступ до Інтернету здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Поділіться.

Залиште відповідь