Read More"/>

У понеділок, 28 серпня, під час оперативної наради виконавчих служб міської ради однією з основних тем була підготовка освітніх закладів до нового навчального року.

Як розповіла завідувач відділом організації санітарно-гігієнічних досліджень Броварського районного відділу ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держcанепідслужби України» Віра Товстоног, у всіх закладах було проведено обстеження водопостачання – щодо постачання і вмісту води зауважень немає.

Про перевірку «усіх до єдиного» навчальних закладів розповів і керівник управління Держпродспоживслужби у Броварському районі Володимир Ситюк.

За його словами, 89% усіх запланованих ремонтних робіт у школах та дитсадках уже виконано. «Залишається проблематичною ЗОШ №3, де проводиться заміна вікон. Є питання по ЗОШ №9, де розпочато роботи теж по заміні вікон, але там були пізно виділені кошти. За вересень-жовтень підрядник гарантує, що замінить ці вікна. Там планується заміна усіх отворів. Перший поверх вже зроблений. Залишається другий та третій поверхи. В цілому ми задоволені проведенням робіт», — розповів Володимир Ситюк. Також фахівець повідомив, що харчоблоки у навчальних закладах практично всі готові.

Як нагадав заступник міського голови Григорій Голубовський, цього року на ремонтні роботи навчальних закладів було виділено близько 57 млн. грн. На переконання Голубовського електронна система «Прозорро», через яку здійснювалися закупівлі для Управління освіти і науки, продемонструвала багато недоліків.

«Ми отримали багато підрядників в стилі «кіт у мішку», не бачачи їхньої виробничої бази, що створило для нас деякі складнощі і затримки при ремонтних роботах», — розповів Голубовський.

За інформацією начальника Управління освіти Оксани Мельник, цієї п’ятниці 1 вересня свято «Першого дзвоника» відбудеться в усіх навчальних закладах міста.

«Усі заклади освіти готові прийняти дітей на навчання», — запевнила пані Мельник.

Керівник Управління ще раз нагадала про те, що учням, яким потрібно їздити до своїх шкіл у транспорті, необхідно донести свої фотографії для отримання учнівських квитків.

Щодо інформації про виділення коштів для ЗОШ №9 «запізно», то пані Мельник спростувала її.

«Кошти не були виділені пізно. Тривали тендерні процедури, які мали визначити виконавця робіт. Зараз ці процедури завершуються», — повідомила Мельник.

За її інформацією, станом на 27 серпня виконані такі роботи:

— капітальний ремонт віконних прорізів в ЗОШ №2, гімназії імені Степана Олійника, ЗОШ №7, НВО, ЗОШ №10 та ДНЗ «Лісова казка»;

— ремонт підлоги 3-го поверху ЗОШ №6;

— системи водопостачання та опалення дитячого садочка «Лісова казка»;

— системи опалення ДНЗ «Малятко»;

— ремонт пральні ДНЗ «Віночок»;

— ремонти підсобних приміщень ДНЗ «Ромашка» та «Червоні вітрила»;

— ремонт гладильної в ДНЗ «Барвінок»;

— ремонт убиральнь та класів НВО;

— ремонт вбиралень ЗОШ №7.

«До початку навчального року виконаних робіт буде надзвичайно більше. Ті роботи, які зараз на стадії завершення, станом на 1 вересня будуть виконані», — запевнила Оксана Мельник.

Начальник управління освіти визнала, що у ЗОШ №3 не буде 100% завершений ремонт віконних отворів. «На 90% робіт там виконано», — сказала Мельник. На запитання Григорія Голубовського, чи доведеться роботи проводити паралельно з навчальним процесом, головний освітянин міста запевнила, що ремонтні роботи не впливатимуть на процес навчання дітей. Також пані Мельник повідомила, що у вересні будуть завершені ремонтні роботи у тих приміщеннях, які не будуть задіяні у навчальному процесі.

Якщо минулого року на ремонтні роботи навчальних закладів було виділено 17,75 млн. грн. і було задіяно 48 об’єктів (29 дитсадочків і 19 шкіл), то цього року виділено 57 млн. грн. і заплановано для ремонту 117 об’єктів (75 дитсадків та 42 школи). Виділені кошти будуть, за словами Мельник, реалізовані до кінця календарного року.

З метою підготовки навчальних закладів до осінньо-зимового періоду, підприємством «Броваритепловодоенергія» здійснюється гідровипробування систем водопостачання. На даний час виконані роботи у 9 загальноосвітніх навчальних закладах, 5 дошкільних та 1 позашкільному закладах. Усі роботи планують завершити до 1 жовтня.

Нагадаємо, найбільше питань щодо підготовки до навчального року було по ЗОШ №3 та по дитсадку «Золотий ключик». За інформацією колишнього працівника групи в Управлінні освіти з контролю за ремонтними роботами в навчальних закладах Олександра Короленка, дитсадок є аварійно небезпечним і знаходитися дітям там не можна.

Поділитись

Leave A Reply