В озері Білому на Пекарні купатися заборонено, але завтрашнє Хрещення там таки відбудеться

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Заборона на купання в озері парку «Приозерного» на цей час не скасована. Причиною того є відсутність необхідного нормативного водообміну у водоймі. Озеро лишається не атестованим для купання, воно має декоративне значення, – про це йдеться у відповіді Броварської міської ради на запит журналіста «Трибуни Броварів». Водночас вода в озері, згідно з аналізами, відповідає нормативам. Завтра, 19 січня, на Водохреща, влада  здійснить низку заходів задля безпеки громадян. 

Як зазначають чиновники, санітарно-епідеміологічний стан озера Білого цілком залежить від живлення водойми. Воно відбувається за рахунок ґрунтових вод – поверхневим і підземним способами. До того ж, наповнення озера можливе переважно завдяки приливу атмосферно-ґрунтових вод, – цьому сприяють ліси поруч.

Тим часом живлення ґрунтових вод відбувається за рахунок інфільтрації атмосферних опадів і незначного припливу з водоносного горизонту. Отож, озеро є безстічною природною ємністю та має декоративне значення. Купатися в ньому заборонено з огляду на відсутність нормативного водообміну. Через це питання про атестацію озера для купання навіть не розглядали.

Відповідь Броварської міської ради про стан і призначення озера Білого

Як ідеться у відповіді, в понеділок, 14 січня, фахівці відділу лабораторних досліджень відібрали зразки води з озера для аналізу. Їхні результати оприлюднили ще вчора. Згідно з висновками, вода в озері за санітарно-хімічними, мікробіологічними та хімічними показниками відповідає нормативним вимогам. Водночас, у міськраді вказують, що дослідження дна озера у 2018 і 2019 роках не проводилось.

Зазначимо, що влада Броварів обіцяє на озері Білому, де щорічно відбуваються масовікупання, здійснити низку заходів задля безпеки громадян. Кожен рік комунальні служби міста готують ополонку та підходи, через які жителі міста заходять до водойми для омовіння. Цьогорічні святкування не стали винятком. Єдине, орган місцевого самоврядування, як запевняють чиновники, офіційно не запрошував священнослужителів, а самі можновладці нібито не братимуть участі.

Поділіться.

Залиште відповідь