В озері парку «Перемога» комунальники рятували рибу. А у водоймі на Пекарні?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

13-го січня працівники виробничої дільниці зеленого господарства КП «Бровари-Благоустрій» в озері, що в парку «Перемога», рятували рибу від задухи. Зокрема, робили лунки та проводили механічну аерацію води. Про це йдеться на сторінці Броварської міськради у Фейсбуці.

Більша частина кисню потрапляє у водойми з повітря, ще частину вода отримує від рослин за рахунок фотосинтезу. Якщо ж водойма повністю замерзає, доступ кисню фактично припиняється. Крім того, взимку у водоймах посилюються процеси розкладу відмерлих рослин та організмів, і на ці процеси також витрачається кисень.

Риба дохне під льодом через брак кисню, а сильні морози в останні дні створили вкрай несприятливі умови для зимівлі риб, раків та черепах, які також живуть у парковому озері.

Парк «Перемога»

Як ідеться в повідомленні, товщина криги в озері парку «Перемога» сягає від 12 до 20 сантиметрів. Відтак кисень у воду не надходить, тож риба може загинути.

Тож 13-го січня працівники виробничої дільниці зеленого господарства КП «Бровари-Благоустрій» вирізали на штучному озері 14 невеликих ополонок, в які вставили снопи з очерету.

«Снопи з трубчастих рослин не дають швидко замерзати ополонці та слугують джерелом насичення води киснем», – зазначають комунальники.

Аерація води

Також зазначається, що кілька разів на тиждень працівники КП «Бровари-Благоустрій» проводять у водоймі механічну аерацію води за допомогою помпової станції.

Вона кілька годин перекачує в озері воду. За рахунок цієї перекачки вода звільняється від отруйних газів, потрапляє під кригу з киснем і рятує там живі організми.

Як повідомив «Трибуні-Броварів» директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Сторчовий, вже 14-го січня таку ж процедуру з вирубуванням у кризі лунок та аерацією води комунальники проведуть в озері Білому, що в парку «Приозерний».

ФОТО – Броварська міськрада

Читайте також:

  1. На Київщині стрімко обміліли 4 річки – Київрибохоронпатруль. ФОТО

  2. Риболовний турнір: у Межигір’ї змагалися броварські діти з інвалідністю. ФОТО, ВІДЕО

  3. У Русанові відбувся масштабний дитячий риболовний фестиваль. ФОТО, ВІДЕО

  4. Новокаховська учениця-геній може врятувати броварське озеро? ВІДЕО

Поділіться.

Залиште відповідь