В Україні почали діяти нові правила дорожнього руху: що змінилося

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні в Україні набирають сили зніми до ПДР. Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України повідомляє, що нововведення стосуватимуться водіїв авто та їхніх пасажирів, для велосипедистів та пішоходів.

Для водіїв і пасажирів

Якщо раніше водії та пасажири могли не пристібатися під час руху в межах населеного пункту, то відтепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це нововведення зобов’язує усіх водіїв забезпечити наявність робочих ременів безпеки. Це стосується як передніх, так і задніх сидінь. Водій зобов’язується нагадувати пасажирам про необхідність пристібатися.

Виняток – якщо зробити це фізіологічно неможливо. Не пристібатися в межах населеного пункту дозволено водіям і пасажирам з інвалідністю, а також водіям і пасажирам оперативних і спеціальних транспортних засобів.

У змінах до ПДР виокремили пункт про номерні знаки. Відтак забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків. Не можна наносити на них додаткові позначення або закривати їх. Вони мають бути чистими і освітленими.

Для велосипедистів

Згідно зі змінами, власникам велотранспорту дозволили рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів.

Для пішоходів

Пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, обов’язково мають використовувати світловідбивні елементи в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості. Серед світлоповертальних елементів дозволено використовувати стрічку, наклейку, жилет тощо. або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи. Про це зазначено в п. 4.4 ПДР України.

Читайте також:

  1. Запрацювали камери автофіксації порушень ПДР. АДРЕСИ

  2. Нові правила для водіїв: фото-відеофіксація порушень ПДР та паркування

  3. Пішоходів змусять оплачувати ремонт авто, яке їх збило

  4. Перевозите дітей без автокрісла? Готуйтесь сплатити штраф

Поділіться.

Залиште відповідь