В Україні створять електронну бібліотеку для дітей

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Український культурний фонд, який підпорядкований Міністерству культури, спільно з Міністерством цифрової трансформації планують спільну роботу над створенням електронної бібліотеки, інформує «Радіо Свобода».

За словами міністра культури Володимира Бородянського, для того, щоб люди більше читали, у них повинна бути звичка читати.

«Звичка читати формується у школі, в родині, в дитинстві. Тому частина наших дій, зусиль і коштів буде разом з МОН скерована на те, щоб така звичка з’являлася у школі. Це перше. І друге – це наявність контенту, тобто наявність цікавих книжок», – підкреслив пан Бородянський.

Він додав, що для забезпечення наявності уряд розглядає варіант електронних книжок, щоб створити «мінімальний бар’єр» для доступу до літератури.

«Зараз ми працюємо. Український культурний фонд разом, зараз вже приєднається Міністерство цифрової трансформації щодо створення української електронної бібліотеки. Для того, щоб у кожній школі, у кожному місті, де є інтернет або де він буде найближчим часом, була можливість дитині дістатися книжки. Ми плануємо, що декілька назв будуть безкоштовні взагалі, тобто держава буде це оплачувати. Я не знаю, скільки зараз, тому декілька, 10, 20, 30… Ми подивимося. І будь-яка людина зможе читати це. Доступ ми забезпечимо, наприклад, в електронний спосіб», – заявив міністр.

Він запевнив також, що фінансування Інституту книги не буде скорочене. За даними пана Бородянського, в Україні наразі публікується близько 8 тис. найменувань книжок щорічно, але він вважає, що цього недостатньо.​

«Їх (книжок – ред.) чимало, але недостатньо, на наш погляд. Їх є десь 8 тисяч назв кожен рік. Тому ми будемо розвивати. Що означає? Що у нас будуть програми підтримки українських молодих авторів, підтримки видавництва українських молодих авторів і таке інше. У нас будуть програми підтримки перекладу з іноземної мови на українську», – додав Володимир Бородянський.

Читайте також:

  1. Перша онлайн-бібліотека «Слухай» пропонує понад 100 аудіокниг українською
  2. Про Конституцію у форматі комікса: в Україні для дітей вийде електронна книга
  3. Найкращі музей світу можна відвідати віртуально
  4. Квест-кімната про Тараса Шевченка відкрилась на Розвилці. ФОТО

 

Поділіться.

Залиште відповідь