Вадим Мутило: «Півроку тому я би, може, і замислився над складанням мандату, але зараз — ні»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Чергова сесія Броварської міської ради 15 грудня стала багата на заяви та сповнена емоцій.

При розгляді порядку денного було проголошено, що в питанні «Різне» буде заява від фракції «Батьківщина».

«Під завісу» сесії голова фракції Борис Дудко заявив про виключення з лав партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» депутата Вадима Мутило. Рішення мотивувалося тим, що останній голосував усупереч «лінії партії».

Пан Дудко наголосив, що найбільшим «порушенням» дисципліни фракція вважає те, що у екс-однопартійця «купили голос» і він «знаходиться на зарплаті» у одного із депутатів іншої фракції.

Борис Дудко

Борис Дудко

Насправді ж, як виявилося, депутат Мутило офіційно працевлаштувався на роботу на одне з підприємств міста, а саме — «Бровари-Вторма». Із цього «Батьківщина», за словами Дудка, зробила висновки що як депутат, Вадим Мутило «працює» на Леоніда Черепейніка (є директором цього підприємства). Як висновок, депутату Вадиму Мутилу пропонується зробити заяву про складання депутатських повноважень.

Сам же пан Мутило заявив, що не збирається складати депутатські повноваження, оскільки має зобов’язання перед виборцями і виконує свої обв’язки в раді.

«Якби питання про складання мандату стояло хоча б півроку тому, я, можливо б і задумався. Але зараз, коли на мені є зобов’язання перед виборцями за питання демонтажу гаражів, за роботу в комісіях, по бюджетних слуханнях, я вважаю, що з мого боку буде безвідповідальним скласти мандат», — сказав Вадим Мутило.

Частину депутатів обурила поведінка голови фракції і тон заяви стосовно виключення Вадима Мутило з її лав.

Нагадаємо, що депутат Вадим Мутило вийшов з фракції ще під час «секретаріади», коли його кандидатуру було висунуто на відповідну посаду за поданням «демократичних сил». Тоді спонтанне рішення депутатів «демократичної коаліції» запропонувати кандидатуру Вадима Мутила було неочікуваним для самої фракції «Батьківщини» і у підсумку обидві сторони дійшли висновку, що потрібно «розлучитися» — пан Мутило став позафракційним.

Тоді у ексклюзивному коментарі «Трибуні-Бровари» Вадим Анатолійович пояснив свою позицію так: «Для «демократичної коаліції» було важливим, щоб секретарем став її представник, аби скласти політичну противагу міському голові. Коли на мене поклали таку відповідальність, я не міг від неї ховатися. Мені на той час довірилися, я колег підвести не міг. Зрозуміло, що моє перебування у фракції уже було неможливим», — сказав тоді Мутило.

Вчинок з боку фракції «Батьківщина» та поведінка його колеги, судячи з реакції самого депутата Мутила, не здивували його, а ось те, що заяву зроблять саме під час сесії, стало дещо несподіванкою.

«Мене навіть не попередили про те, що така заява буде і оголосять її сьогодні. Урозріз із партією на місцевому рівні я пішов лише тоді, коли зрозумів, що вона підтримуватиме Ігоря Васильовича Сапожка. Це найголовніший «рубікон», після якого я вийшов із фракції», — сказав Мутило.

Щодо закидів, що депутата Мутила «купив» Леонід Черепейнік, то сам пан Мутило заявив, що працює на підприємстві «Бровари-Вторма» офіційно і сплачує податки. «Ти, Борисе (Дудко. — прим. Т. Б.), декларуєш нульові доходи, а я в бюджет міста щомісяця сплачую по 4 тисячі гривень податків», — сказав Мутило. На цих словах голова фракції Борис Дудко раптом закликав не переходити на особистості.

Надалі депутат Сергій Батюк почав вимагати у пана Дудка або доказів, або публічних вибачень за звинувачення у «купівлі голосу Вадима Мутила». Аби уникнути обговорення даного питання, головуючий швидко «опустив завісу» сесії, увімкнувши Гімн України, тому інші спірні питання депутати «вирішували» вже за лаштунками, сесійного засідання, яке вже стало історією.

Сумно, що за власною позицією того чи іншого політика, навіть урозріз із фракцією або партією, намагаються знайти якусь заангажовану та меркантильну складову і не можуть (або не хочуть) брати на віру, що можуть бути власні переконання і позиції, і питання зовсім не у площині — «перекупили» чи «сидить на зарплаті».

На жаль, у Броварській міській раді інших подібних «відступників» немає, і депутат Мутило тут, швидше, як виняток із загальної тенденції так званих «тушок».

Поділіться.

Залиште відповідь