Вакцини, щеплення якими гарантують COVID-сертифікат

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міжнародний сертифікат вакцинації від коронавірусу видаватиметься тільки тим, хто отримав щеплення препаратом, схваленим Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Про це РБК-Україна розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Правила складання цього сертифіката визначені в міжнародних медико-санітарних правилах і його можна видавати, якщо людина отримала повний комплекс проведених щеплень вакциною, яка дозволена до використання ВООЗ.

Віктор Ляшко повідомив, що через глобальний дефіцит вакцин і обмежений доступ до них, країни обговорюють цифрові сертифікати, які будуть містити не тільки дані про вакцинацію, а й інформацію про наявність антитіл або негативному COVID-тест.

«Цифровий сертифікат дозволятиме подорожувати, тобто вільно перетинати кордони країн. А також розглядається питання про можливість відвідування додаткових масових заходів, які недоступні в період жорстких карантинних обмежень для нещеплених, тих, хто не хворів або не мають антитіл», – сказав Ляшко.

Український сертифікат вакцинації планують запустити до 1 липня. Як розповіли в МОЗ, сертифікат можна буде отримати у лікаря або онлайн.

У Євросоюзі такі сертифікати планують запровадити в червні.

Кампанія з щеплення в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. З початку кампанії, станом на 10 травня, в Україні зроблено 865 588 щеплень (1 доза) та 695 щеплень (2 дози).

В Україні щеплення роблять трьома препаратами: виробництва AstraZeneca, Sinovac Biotech і Pfizer/BioNTech.

Колаж – Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. Броварська ОТГ отримала 800 доз вакцини AstraZeneca. Кого щепитимуть та де

  2. COVID-19: у разі смерті через вакцинацію родина отримає 1,7 млн грн

  3. Роботодавці можуть записати працівників у чергу на вакцинацію від COVID-19. УМОВИ

  4. COVID-19: як і коли вакцинуватимуть CoronaVac’ом і Pfizer’ом у Броварській ОТГ

Поділіться.

Залиште відповідь