Скільки коштуватимуть пластикові пакети в Україні з лютого

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 лютого набирає чинності постанова Кабінету міністрів про мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Рішення стосується тільки великих пакетів, які коштуватимуть не менше 2 гривень, повідомляють у пресслужбі Мінекономіки.

Згідно з постановою, мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, будуть:

  • 2 грн – пакет без ручок і бічних складок;
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з бічними складками або з ручками без бічних складок;
  • 3  грн –  пакет із ручками і бічними складками.

Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» Верховна Рада ухвалила в червні 2021 року. Його основна мета – зменшити використання в Україні пластикових пакетів, обмежити їх поширення для поліпшення стану навколишнього середовища.

Законом із 10 березня 2022 р. забороняється поширення в магазинах і закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менше 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) і оксоразкладних пластикових пакетів.

Нагадаємо, з 10 грудня 2021 р. заборонено безкоштовно розповсюджувати пластикові пакети в роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Ця заборона не поширюється на біорозкладані і надтонкі пластикові пакети, призначені для упаковки і транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду, які використовуються як первинна упаковка, до 1 січня 2023 року.

Читайте також

  1. Від сьогодні в супермаркетах заборонені безкоштовні одноразові пакети: яка альтернатива
  2. Поліетиленові пакети заборонять. За розповсюдження – штрафуватимуть
  3. У Броварах з’являться біорозкладні пакети без поліетилену. Але не скрізь
  4. Пакети із кукурудзяного листя: у Білорусі відкрилося виробництво біорозчинної упаковки
Поділіться.

Залиште відповідь