Від Давоса до Волновахи: депутат Олег Іваненко відправився в зону АТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 27 січня, депутат Київської обласної ради Олег Іваненко відправився у кількаденну поїздку на Донеччину, у прифронтову зону. Зокрема, у Волноваху. А буквально кілька днів тому він повернувся із Давосу.

Не буде помилкою, якщо скажемо, що вперше представник Броварів побував на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі. І це був Олег Іваненко. До речі, у 2021 році Давос саме як економічний форум відзначить 50 років. З 1971 року до цього невеличкого містечка у східній частині Швейцарії з’їжджаються керівники держав, впливові люди для обміну думками, обговорення найактуальніших світових проблем.

Олег Іваненко розповів, що запрошення йому надійшло із запізненням, тому не вдалося оформити квитки на літак і довелося подорожувати автомобілем. Туди й назад – це 5000 км. Але воно варте того — переконаний пан Олег — навіть попри не зовсім задовільний стан здоров’я (і туди, і назад депутат їхав з температурою).

Депутат не приховує, а відверто говорить, що запрошення йому надійшло від Віктора Пінчука. Як відомо, ставлення до останнього після публікації скандальної статті в The Wall Street Journal в Україні різко погіршилося. Багато хто з відомих політиків саме з цієї причини відмовився бути присутнім на українському сніданку, який традиційно організовує в Давосі Пінчук.

— Не дивлячись і на таку дальню дорогу, і на те, що я вже до Давоса їхав з температурою, я, побувавши в Швейцарії, ще раз переконався, що ми маємо там бути, — розповідає пан Олег. — І не дивлячись на неоднозначне ставлення до події в Україні цього року. Я прийняв запрошення Віктора Пінчука, і переконаний, що зробив абсолютно правильно. Насамперед, ми мусимо перестати діяти ще за «совковим» принципом — ти не правий, бо ти апріорі маєш неправильну думку, або й так — не читав, не знаю, але вважаю… Маємо вчитися і навчитися аргументовано дискутувати, аргументовано говорити як з нашими прибічниками, так і з опонентами. Але головне, спілкуючись з різними людьми, формулювати свою чітку позицію, державну позицію стосовно найгостріших проблем України. Часто ми цього не спостерігаємо. Ми ж не скажемо, що зараз у нас є чітка позиція щодо повернення Криму, чи що і як робити з Донбасом.

Напевно ж, коли на український сніданок приходять такі люди як колишній прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон, міністр оборони США у 2006-2011 роках Роберт Гейтс, Александр Квасьнєвський, то це чогось варто. Варто, щоб і українська сторона була представлена відповідно. Варто того, щоб нас добре чули, а ми добре чули наших партнерів. Це для нас ще один важливий майданчик, аби світ знав і врахував нашу позицію. Світ змінюється, тому через спілкування, через контакти ми теж повинні змінюватися, не бути у своїх поглядах статичними, заскорузлими.

До речі, мені вдалося переговорити з Робертом Гейтсом. Мене цікавило питання, як зміняться США і чи зміняться у зв’язку з обранням Трампа. І, до речі, з цієї розмови ще раз роблю висновок — як би не складалися наші стосунки з адміністрацією нового Президента США, ми повинні бути набагато активнішими самі. Світ з Трампом, напевно, ставатиме іншим, хочемо ми цього чи ні. Це треба враховувати. Основний меседж — ми мусимо вирішувати наші проблеми власними силами, а не сподіватись на когось. Якщо так буде, якщо ми активніше долатимемо внутрішні негаразди, то й допомога ззовні буде активнішою. Водночас треба чітко уяснити для кожного з нас — за великим рахунком ми малоцікаві комусь. Тож потрібно вчитися працювати тут, і тут долати всі проблеми.

І що теж дуже важливо — потрібно шукати й інших стратегічних партнерів. Знов-таки, світ змінюється. Я планую поїздку у недалекій перспективі до Китаю. Не хочу забігати наперед, але є шанс, що вдасться зустрітися з дуже високими посадовцями. Ми повинні робити стосунки з цієї великою країною тіснішими і продуктивнішими.

Тож, ще раз наголошу — спілкування у Давосі було надзвичайно корисним. Це дуже важливий капітал.

— Ви ще й переговорили з міським головою нашої столиці Віталієм Кличком?

— Була можливість і я скористався такою нагодою. З паном Віталієм ми обговорили, зокрема, подальший розвиток центрів соціальної адаптації дітей-інвалідів. Це дуже важливе питання. Центр вже давно працює у Броварах, а нещодавно такий же заклад відкрили і в столиці. Ми домовилися, що Віталій Кличко відвідає наше місто, що безперечно піде на користь обом центрам. Я в цьому аніскілечки не сумніваюся. Як депутат облради я обговорив з ним також питання, які є неврегульованими між областю та Києвом. Дійшли згоди, що найближчим часом сядемо за стіл переговорів разом з керівниками області, Києва і намітимо реальні кроки для їх подолання.

— Яка мета відвідин Волновахи?

— Насамперед, я сподіваюся, що вдасться побувати не тільки у Волновасі. Плани масштабні. Мені хочеться на власні очі побачити, що там відбувається, самому поспілкуватися з місією ОБСЄ. Хочеться зрозуміти для себе, як вони бачать варіанти припинення конфлікту, який чи не щодня забирає життя українських воїнів. Крім того, ми їдемо туди з благодійною метою — веземо гуманітарну допомогу. Ми зустрічатимемося там з багатьма категоріями людей — з лікарями, вчителями тощо. Основна увага — дітям. Ми там презентуємо проект «Діти за мир», який ми реалізовуємо разом з моїм партнером Анною Крисюк. Будуть у Волновасі концерти, і буде бал для тамтешніх дітей. Ми хочемо принести радість в першу чергу їм — дітям.

Записав Анатолій Гаркуша

Поділіться.

Залиште відповідь