Від окремих забудовників за рекламу місто отримує лише 150 грн на місяць

Pinterest LinkedIn Tumblr +

1 грудня у малій залі Броварської міської ради пройшло засідання інвестиційної ради, яке також стосувалося наповнення бюджету міста.

На розгляд ради Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради винесло питання щодо будівництва об’єктів містобудування, встановлення пріоритету на розміщення об’єктів зовнішньої реклами (ОЗР) та встановлення відсотку пайової участі, згідно поданих заяв.

Інвестрада заслухала та розглянула майже півтора десятка питань та прийняла відповідні рішення.

Першим розглянуто питання встановлення пріоритету на розміщення об’єктів зовнішньої реклами за поданням ТОВ «Фора».

Представник ТОВ «Фора»

Представник ТОВ «Фора»

Питання до доповідача були суто технічні та більше стосувалися дизайну та зовнішнього вигляду. Проте, питання по встановленню сітілайтів та холдерів мережі магазинів «Фора» були узгоджені.

Більш емоційною була дискусія стосовно встановлення пріоритету на розміщення ОЗР ТОВ «Альянс-Новобуд», який хоче встановити білборди за адресами вул. Симоненка Василя, 4, 6-а, 10-а, 18.

Депутат Леонід Черепейнік поставив під сумнів доцільність встановлення реклами і без того відомого забудовника. Головуючий на засіданні заступник міського голови Олександр Резник апелював до заслуг будівельників перед містом та наповнення до бюджету від оренди землі під білбордами.

Відповідаючи на запитання депутатів, начальник Управління містобудування та архітектури Лілія Рибакова зазначила, що орендна плата від одного борду складає близько 150 грн в місяць. Інвестиційна рада погодила дане питання, щоправда без голосу Леоніда Черепейніка.

Швидко розглянули присутні питання розміщення Автомобільної газозаправної станції (АГЗП) по вул. Броварської сотні, 28-а, зазначивши, що ТОВ «Синергія-ОІЛ» — поки єдине, що запустило процес встановлення АГЗП з дотриманням вимог чинного законодавства.

Житлово-будівельний кооператив «Діамант» погоджував встановлення павільйону очікування по вул. Київській біля АЗС на Київській, 331 з благоустроєм прилеглої території.

Представник ЖБК «Діамант»

Представник ЖБК «Діамант»

Проте, представнику кооперативу довелося вислухати шквал критики за зрізані дерева від депутата Володимира Опалька і за несплачені штрафи по приписам Державного архітектурно-будівельного контролю від депутата Ірини Веремчук. Представник контролюючого органу озвучив суму несплачених штрафів в розмірі 4 200 000 грн, проте, швидше за все, ці суми будуть стягуватися через суди.

Щодо благоустрою території по вул. Москаленка Сергія, 10-а ТОВ «Агентство нерухомості Бровари» з доповідачем дискутував депутат Борис Дудко, який вивчав думку громади з цього питання.

Зрештою, Фоміну Ю.В. порадили укласти угоди оренди землі та сплачувати пайову участь, як це роблять сумлінні підприємці, а також врахувати побажання місцевих жителів.

Ще одним цікавим питанням виявились наміри побудувати таун-хауси по вул. Переяславський шлях. Проте, розширення меж міста неможливе без підключення до комунікацій. Підприємці згодні брати на себе зобов’язання прокласти каналізаційні мережі, потрібно лише знайти можливість задекларувати ці прагнення не лише на словах.

Погодила інвестрада і питання реконструкції частини комплексу під складські приміщення та будівництво фарбувального цеху по вул. Онікієнка Олега, 57, за умови дотримання меж захисних зон до житлової забудови.

Проголосувала інвестиційна рада і декілька «дрібних» питань, як то сплата пайової участі при будівництві приватного будинку чи реконструкції квартири під офіс.

Окремої уваги заслуговує дискусія щодо пайової участі ТОВ «Основа-Бровари» та його ДП СП «Основа-Солсіф».

Підприємство просить встановити йому 1% пайової участі, зазначаючи вартість підприємства приблизно 37 млн грн на 2008 рік. На що Леонід Черепейнік зазначив, що 2016 року вартість заводу набагато більша, в межах 108 млн грн, що могло би значно збільшити суму, яку сплатить підприємство, як пайовий внесок.

Уповноважена особа заявила, що «Основа-Бровари» вже «допомогла місту», перерахувавши ШБУ-50 на будівництво доріг близько 4,7 млн грн. Тобто, ці кошти вони просять зарахувати, як пайове навантаження, та, як виявилося, ШБУ-50 будувало дорогу біля самого підприємства. Низка запитань, що виникли в ході обговорення стосовно уже сплачених сум, потребує вивчення, тому члени інвестиційної ради проголосували за зняття питання для з’ясування.

У ході засідання депутати попросили головуючого Олександра Резніка занести в протокол вимогу про оприлюднення протоколу засідання на сайті Броварської міської ради для ознайомлення мешканців міста з розглянутими на засіданні питаннями та прийнятими по ним рішенням.

Олександр Резнік

Олександр Резнік

Інвестиційна рада, безумовно є одним з дієвих інструментів наповнення бюджету міста, але є й інші можливості покращити дохідні показники головного кошторису міста.

Сподіватимемося, що відповідальні особи запланують наступного разу нараду по доходній частині бюджету у відповідному форматі і з залученням фахівців відповідних відомств та управлінь: фінвідділу, відділу економіки, відділу комунального майна, виконавчої служби, податкової інспекції, архбудконтролю та інших.

Поділіться.

Залиште відповідь