Відкритий відбір по заступниках міського голови хочуть «спустити на гальмах»?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

До завершення першого етапу неформального конкурсу на посади заступників міського голови залишається два з половиною дні, а офіційний сайт Броварської міської ради сповіщає про те, що кандидатів на посади лише двоє — Євген Несен та Дмитро Паробок.

Про що це свідчить — у стотисячному місті немає фахівців і талантів, які могли б спробувати свої сили на цьому конкурсі? Чи може неналежна інформаційна кампанія щодо відкритого прийому на посади заступників міського голови?

У процесі спілкування з депутатами кореспондент видання «Трибуна-Бровари» почув, зокрема, і таку думку, що громада не вірить у прозорість і чесність такого відбору.

Хай би там як, але склалося тверде переконання — якщо цю тему не порушувати, то цілком ймовірно, що тема неформального відбору кандидатів на посади заступників «спуститься на гальмах».

Співрозмовниками видання стали перші номери по списках своїх партій — Євген Гредунов (БПП «Солідарність»), Олег Шевчук («Свобода»), Аліна Дяченко («Демократичний Альянс») та Вадим Андрієвський (Радикальна партія Олега Ляшка).

— Прихильником якого підходу щодо неформального конкурсу Ви являєтеся — краще цей конкурс продовжити, щоб мати час для якісного підбору кандидатур на посаду заступників міського голови чи не затягувати з ним, аби вже на 2-й сесії визначитися із заступниками і оновити склад виконкому?

Вадим Андрієвський: — Затягувати в жодному разі не потрібно. Потрібно визначатися з кадрами, які будуть працювати, якомога швидше. Від цього буде залежати склад виконавчого комітету.

андрієвський

Вадим Андрієвський — Радикальна партія Олега Ляшка

Нові сили, які увійшли до міської ради, будуть вводити своїх представників до виконавчого комітету. Зробити оновленим виконком можливо буде лише з новими заступниками.

Євген Гредунов: — Я прихильник того, щоб не поспішати, не робити поспішних дій. Потрібно обрати заступників, нехай пізніше, але надовго.

Аліна Дяченко: — Зважаючи на те, що про можливу заміну заступників мера і пошук кандидатур вже відомо більше місяця, ми вважаємо, що не потрібно зволікати і затягувати час — бо так старі заступники залишатимуться на своїх посадах і діятиме старий виконком. Взагалі-то заступники були призначені на час роботи попереднього мера, тому після виборів вони мали бути звільнені з посад.

Олег Шевчук: — Про такий відкритий відбір говорилося уже давно. І на погоджувальних радах сам міський голова Ігор Сапожко говорив, що до нього звернулися кілька кандидатів. Навіть іноземець подавав свою кандидатуру. Люди знали про цей конкурс і хто мав бажання, той подав своє резюме.

Наша позиція така — за наявних кандидатів проводити відбір, змінювати заступників і не гаяти з цим часу.

До того ж, наступним понеділком, на наше переконання, можна було б не обмежувати терміни відбору. Хай ті кандидати, які подадуть резюме до 30-го листопада, 4-го грудня презентують свої програми і проходять обговорення, а збір документів нехай продовжується далі. Тобто, щоб 1-й етап паралельно далі продовжувався. Коли через якийсь час на інші посади підберуться нові кандидати, провести громадські слухання і обговорення повторно.

 

— На сьогодні кандидатів на лише двоє. Про що це свідчить — у Броварах немає талантів і фахівців чи йде неналежна інформаційна кампанія про неформальний конкурс?

Вадим Андрієвський: — Треба розуміти, що ця робота — заступник міського голови — дуже невдячна та ще й мало оплачувана. Тому люди, які розуміють, що це за робота, не дуже проявляють свою позицію. Треба ще аналізувати — чому так мало людей запропонувало свої кандидатури. Думаю, що не все однозначно.

Євген Гредунов: — Погоджуюся: причина — чому так мало людей —  неналежна інформаційна кампанія. Але не тільки з точки зору інформації про те, що мало інформації про сам відкритий прийом документів. Маємо оголошення про вимоги до конкурсанта, але немає інформації щодо того, що він отримає взамін. Які умови праці? Яка мотивація бути у людина, окрім своїх амбіцій?

гредунов

Євген Гредунов — БПП “Солідарність”

Фахівець, який себе цінує, повинен розуміти — навіщо він це робить.

Аліна Дяченко: — Щодо кількості бажаючих обійняти ці посади, оцінювати важко, бо скільки насправді зараз людей подали документи, ми не знаємо. Те, що виставлено на сайті, не означає, що претендентів всього двоє. Наскільки нам відомо, бажаючих щонайменше 10.

Олег Шевчук: Моє переконання — чому так мало людей подає заявки на участь у відборі: вони не вірять у відкритість влади і в чесність конкурсу.

 

— Хто повинен забезпечити максимальне інформування про неформальний конкурс — міський голова і адміністрація міської ради чи депутатський корпус, чи разом?

Вадим Андрієвський: — Думаю, всі разом. І міський голова, і депутати.

Євген Гредунов: — Усі без виключення учасники процесу по своїх джерелах забезпечувати інформування громади.

Аліна Дяченко: — Поширювати інформацію про неформальний конкурс мають всі — і мерія, і депутати, і громада. Бо всі декларують, що хочуть у місті розвитку і процвітання. Для цього маємо знайти ефективних менеджерів зі значно вищими моральними якостями, ніж існуючі — тобто не лише професійних, а ще й чесних та порядних людей.

дяченко

Аліна Дяченко — “Демократичний Альянс”

Олег Шевчук: — Вважаю, що апарат міської ради.

 

— Чи повинні на загальних умовах подавати свою резюме та програми діючі заступники?

Вадим Андрієвський: — Якщо вони бажають продовжувати працювати, то теж повинні подавати і резюме, і представляти програму. Процедуру громадського обговорення теж повинні пройти.

Євген Гредунов: — Це їх особиста справа. Ми не маємо права нікого відсторонювати. Окрім тих, хто не пройшов люстрацію і не відповідає кваліфікаційним вимогам.

Аліна Дяченко: — На нашу думку, попередні заступники не повинні брати участь у відборі, адже вже достатньо попрацювали на цих посадах і “показали” свою роботу. Виборці вимагають оновлення влади, за партію, обличчям якої був заступник мера Василь Андрєєв, проголосувало дуже мало людей. Ось вам і оцінка його роботи у сфері землі, архітектури, економіки міста.

Олег Шевчук: — Я вважаю, що ні.

шевчук

Якщо ми змінюємо нинішніх заступників, то змінюємо. Ми знаємо багато років їхню роботу, їхні резюме і програми ми й так знаємо. Цей неформальний конкурс для нових заступників, а Виноградова, Голубовський і Андрєєв — діючі. Тим більше, що громадськість хоче їх змінити взагалі.

 

— Що зробили особисто Ви і Ваша партійна ланка, щоб про цей конкурс мешканці дізналися більше?

Вадим Андрієвський: — Я особисто спілкуюся з багатьма фахівцями. Кого це цікавить — я всіх інформую.

Євген Гредунов: — Ми робили дві речі: використовували соціальні мережі. Депутати нашої партії, наша команда, а також наші прихильники розповсюджують цю інформацію. Плюс — особисте спілкування.

Люди до такого новаторства ще не звикли. Ідея сама по собі хороша, але до такого принципу — що є відкритий відбір на посади — потрібно людей привчити.

Поки що таке новаторство сприймається як щось нове і далеке.

Аліна Дяченко: — Ми активно поширювали інформацію про пошук кандидатів на посаду заступників мера у соціальних мережах, постійно підігріваємо увагу до цього «конкурсу», роз’яснюємо, навіщо він проводиться. Також спілкуємось з активістами, переконуємо їх також подаватись на ці посади.

Олег Шевчук: — Розповсюджували інформацію у соціальних мережах, а також висловили від нашої партії підтримку кандидату Дмитру Паробку. Хоча він іде не по нашій партійній лінії, оскільки він позапартійна людина.

Поділіться.

Коментарі закриті.