Відповідь Сапожка на звернення Веремчук: сміття в Броварах прибирають за графіком

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Дивна ситуація з вивозом сміття складається у місті і у міському господарстві, за яке несе відповідальність голова Броварського виконкому, і він же міський голова, Ігор Сапожко.

Офіційно Ігор Васильович відписує на звернення, що сміття прибирається у місті за графіком, а потім змушений на першій же у новому році розширеній нараді давати розгін комунальним службам.

У вівторок, 5 січня, стало відомо, що проблема з вивозом сміття тягнеться ще від початку зими: депутат Броварської міської ради Ірина Веремчук у соціальних мережах оприлюднила відповідь, датовану 14 грудня, на своє звернення ще від 3.12.2015 р. «щодо систематичного порушення ТОВ «Комунтранс-Бровари» графіків вивезення твердих побутових відходів».

Як розповіла у бесіді з кореспондентом видання «Трибуна-Бровари» сама Ірина Сергіївна, до неї ще на початку грудня звернулися мешканці будинку по вулиці Короленка, 74 — у них систематично не вивозилося сміття.

«Мешканці звертали увагу на те, що собаки розтягували сміття і попросили мене, як депутата, написати депутатське звернення», — розповіла пані Веремчук.

IMG_1028

Ірина Веремчук

Також, за словами депутата, до неї надходили звернення від мешканців будинків по вулиці Симона Петлюри (колишня Черняховського — прим. Т. Б.), 25-б і Симона Петлюри, 23-в, які вказували на те, що і біля їхнього будинку теж не вивозилося сміття.

Як повідомляється у листі-відповіді за підписом Ігоря Сапожка, «для забезпечення заходів щодо попередження виникнення аварійних ситуацій на території міста» було створено комісію «з представників управління житлово-комунального господарства, спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста, Броварського районного управління ДержсанепідемслужбиУкраїни в Київській області та ТОВ «Комунтранс-Бровари».

веремчук-запит

Також пані Веремчук уточнила, що перед тим, як подавати депутатське звернення, вона телефонувала до ЖЕК №3, щоб їй повідомили причину несвоєчасного вивезення сміття.«Там мені відповіли: «У нас є проблема — немає коштів, і ми не можемо переказати їх ТОВ «Комунтранс-Бровари», щоб перевізник, у свою чергу, оплатив ремонт своїх сміттєвивізних машин.

Однак, як тільки я подала звернення, наступного дня сміття вивезли. Щодо комісії, про яку згадується в листі-відповіді, то мене про неї ніхто не повідомляв і не залучав. А коли дізналася про те, що розглядалося питання про роботу комунальних служб на оперативній нараді, то звернула увагу на те, що питання вивозу сміття стояло ще до початку зими, оскільки мешканці стали звертатися до мене на початку грудня, коли у них не вивозилося сміття вже днів зо п’ять», — розповіла пані Веремчук.

У свою чергу ситуацію кореспонденту видання «Трибуна-Бровари» прокоментував т. в. о. начальника спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков. За його словами, комісія того дня й справді проводила перевірку.

«З нами був і представник ТОВ «Комунтранс-Бровари», хоча я не розумію, чесно кажучи, навіщо його туди долучили. На мій погляд, це як злочинця попередити про те, що буде здійснюватися перевірка.

Ми об’їздили усі ЖЕКи, робили об’їзд три дні — усі ЖЕКи були майже в ідеальному стані. На мій погляд, той факт, що про перевірку було оголошено на офіційній нараді, зіграв свою роль: «Комунтранс» знав, що їх будуть перевіряти і все сміття завчасно вивіз. Ігор Васильович (Сапожко. — прим. Т. Б.) дав наказ перевізнику — працювати на Новий рік, «Комунтранс» на свята не виїхав, посилаючись на те, що ЖЕКи не платять кошти, а ті — киваючи на мешканців. Але ж відмовлятися вивозити сміття взагалі — це теж не вихід», — розповів Єжаков.

друга земельна (22)

Олег Єжаков

Прикметно, що у листі-відповіді говориться про те, що комісією було проведено обстеження майданчиків для збору ТПВ з територій обслуговування КП «ЖЕК-1», «ЖЕК-2», «ЖЕК-3», «ЖЕК-4», «ЖЕК-5» і за результатами огляду встановлено, що вивіз ТВП виконується… відповідно до графіків.

Далі у листі сповіщається, що керівництво ТОВ «Комунтранс-Бровари» попереджене про персональну відповідальність щодо виконання умов договору про надання послуг з вивезення ТПВ та дотримання графіків вивезення побутових відходів.

Як бачимо, усі попередження і т.зв. перевірки виявилися марними — свого керманича Ігоря Сапожка комунальні служби підвели, змусивши вдатися до такого кроку, як публічне покарання підлеглих.

Сама ж депутат Ірина Веремчук вважає, що треба звернути увагу і вивчити статут перевізника. «Як може компанія брати на себе зобов’язання по вивезенню сміття, якщо у них на балансі немає коштів для ремонту транспорту? Цікаво було б дізнатися — яким чином ця компанія виграла тендер. Далі треба обов’язково переглянути — чи є справді борги ЖЕКів до цієї компанії і у мешканців до ЖЕКів. Потрібно придивитися уважніше і до самої компанії-перевізника, і до графіків вивезення сміття», — вважає депутат.

Поділіться.

Коментарі закриті.