«Він працює», або Невдовзі вибори: у «Терміналі» відбувся «Різдвяний бал» для людей похилого віку

Pinterest LinkedIn Tumblr +

12 січня в Броварах у концерт-холі ТРЦ «Термінал» відбувся захід під назвою «Різдвяний бал для панів та пані поважного віку».

Як повідомляється у запрошеннях, за організацію урочистості було відповідальне ГО «Броварська Мистецька Агенція» (лідер — колишня начальник управління культури БМР, а нині — радник міського голови з питань культури Наталія Багмут).

У концерт-холі ТРЦ «Термінал» (оренда складає 20 тис. грн на день) зібралося близько 600 пенсіонерів. Запрошені літні люди — ветерани війни, ветерани праці, пенсіонери, які десятки років працювали на броварських підприємствах. Також на заході були помічені голова спілки ветеранів війни Тельман Надиров та голова ГО «Захист дітей війни» Михайло Сердюк.

Для усіх гостей були накриті столи з печивом та цукерками. Безалкогольні напої розносили працівники Броварського осередку «Червоного Хреста» на чолі з Лілією Драпей. Протягом вечора на сцені виступали танцювальні та співочі колективи. У ролі ведучої цієї урочистості виступила Наталія Багмут, яка паралельно встигала керувати технічним персоналом. Їхнє завдання полягало у ротації на широкому екрані виступів відомих українських, російських та радянських співаків і акторів.

Як розповіла пані Драпей, запрошені — це пенсіонери та люди похилого віку, якими опікується Броварський «Червоний Хрест» та Броварська рада ветеранів. Місцевий «Червоний Хрест», за словами її очільника, звернувся до влади через «необхідність» проведення саме такого заходу, як «Різдвяний бал».

За запрошення відповідала Броварська міська рада ветеранів. Зокрема, їх отримав територіальний центр соціальної допомоги, який опікується самотніми престарілими. Сектор відповідальності «Червоного Хреста» — провізія та сервірування столів. До речі, «солодкий стіл», за словами пані Драпей — цукерки, печиво, випічка — надали спонсори та місцеві підприємці безкоштовно.

Посеред заходу до зали увійшов міський голова Ігор Сапожко, якого обступили організатори і провели за стіл. Мер Броварів привітав усіх присутніх зі святами, поцікавився, чи подобається захід, і висловив сподівання, що такі святкування організовуватимуть і в майбутньому.

В ексклюзивному коментарі «Трибуні-Бровари» міський голова Ігор Сапожко подякував ТРЦ «Термінал», торговельним комплексам «Епіцентр», «Новус», броварському волонтеру Ігорю Шматку за допомогу в організації заходу. Мер запевнив, що святковий вечір організовано не за кошти міського бюджету. «ТРЦ «Термінал» надав приміщення, «Епіцентр» надав посуд, «Новус» – продукти харчування, Ігор Шматок — печиво. Свято можна організувати не за кошти місцевого бюджету», — запевнив пан Сапожко.

Зазначимо, що на заході був присутній начальник управління економіки Броварської міської ради Микола Загуменний. У коментарі він підкреслив, що на заході перебуває як приватна особа.

Як бачимо, заходи для людей пенсійного віку в Броварах стають традиційними та «сезонними» (наприкінці листопада проводився аналогічний «бал» під назвою «Осінній вальс»).

Насправді ж складається таке враження, що запущено банальну схему роботи з електоратом: соціальні служби допомоги, територіальний центр, «Червоний Хрест» запрошують дідусів та бабусь на святкування, приділяють їм увагу, дають можливість розвіятися, відчути, що про них дбають, піклуються… У якийсь момент, ніби випадково, на заході з’являється міський голова, вітає усіх зі святом і — вуаля! З декількох пазлів складається картинка «благодійника і турботливого мера», який опікується та переймається людьми поважного віку.

Збоку все виглядає дуже благородно. Наглядає за всіма «Червоний Хрест», спонсори та підприємці надають допомогу (як же тут відмовиш у такій достойній справі?).

Чому про пенсіонерів згадали саме зараз? Не секрет, що в рамках децентралізації досить скоро відбуватиметься об’єднання територіальних громад і прогнозуються місцеві вибори. Тож, Ігор Васильович ні більше, ні менше «вже працює»: спонсорська підтримка місцевих підприємців, «кишенькові» соціальні служби, привітання імені себе (пам’ятаємо ж — «з турботою про кожного») — і частину голосів електорату на майбутні вибори вже забезпечено.

Підприємцям та спонсорам теж непогано (нагадаємо про економічні зони, які міська рада, зокрема, земельний відділ, розробили аж 115, що дає можливість для різних маніпуляцій із нормативно-грошовими оцінками). На таку «прихильність» міської влади підприємці відповідають взаємністю — надають допомогу в організації подібних заходів.

Тож, інший бік таких «балів» видається не надто привабливим: літніх людей банально використовують, «Червоний Хрест» обслуговує бенкети, а начальник управління економіки Микола Загуменний замість того, щоб нарешті представити програму чи систему надходжень коштів до міського бюджету (про що неодноразово згадував екс-депутат БМР, підприємець Андрій Василенко), у робочий час ходить «по балах»…

А поки почекаємо наступне святкування. За логікою «Червоного хреста» та згідно «сезонності» це має бути «весняний бал».

Поділіться.

Залиште відповідь