Вірус, схожий на «свинячий грип», косить броварчан. У Києві зафіксовано летальні випадки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Містом шириться вірус, схожий на H1N1 — сумнозвісний «свинячий грип». Епідемія стала однією з тем для обговорення на оперативній нараді за участю міського голови у понеділок, 11 січня.

За інформацією головного лікаря Валентина Багнюка, збільшення кількості інфекційних хворих триває уже кілька тижнів, однак неможливо встановити причину такого спалаху інфекції. А санстанція обласного рівня, хоч і проводить вірусологічну експертизу, та результатів поки що немає. За симптомами ж, як зазначив Багнюк, захворювання схоже на «свинячий грип», викликаний вірусом H1N1.

Колега Валентина Багнюка, керівник центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, повідомив, що Бровари за кількістю хворих уже б’ють рекорди. Так, минулої п’ятниці в одній лише амбулаторії №2 на бульварі Незалежності було прийнято 262 пацієнти, упродовж 8 січня до стаціонару потрапили зразу 25 дітей у важкому стані. Згадавши про епідемію «свинячого грипу» 2009 року, Багнюк акцентував на відсутності препарату Таміфлю, який допомагав на той момент. На сьогодні його практично неможливо знайти в аптеках.

Станом на 11 січня у Броварській центральній районній лікарні діє карантин. У свою чергу в рамках боротьби з епідемією міський голова Ігор Сапожко доручив робити прибирання з дезінфекційними засобами у торговельних та освітніх закладах.

У Києві, де працює більшість броварчан, ситуація не краща – з 4 по 10 січня на грип та ГРВІ захворіло 13475 осіб, з них 8289 випадків захворювань (61,5%) зареєстровані у дітей віком до 17 років. Як повідомляє Головне управління Держсанепідслужби столиці, з початку епідемічного сезону у Києві було зареєстровано два летальні випадки від грипу А, ускладненого пневмонією, в дорослих осіб, які відносилися до групи ризику. До груп ризику відносяться особи з надмірною вагою, хворі на цукровий діабет, вагітні, особи з хронічними захворюваннями дихальних шляхів.

Фахівці радять у випадку появлення перших ознак захворювання негайно звертатися за медичною допомогою.

Поділіться.

Коментарі закриті.