Власникам самовільно встановлених гаражів відмовили у створенні кооперативу на вулиці Залізничній

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Остаточне рішення ухвалюватиме сесія.

Гаражний кооператив «Лагунова 2015» хоче отримати на правах оренди земельну ділянку, орієнтовною площею 0,87 га для колективного гаражного будівництва по вулиці Залізничній, 5. Відповідний проект рішення розглянула під час засідання 27 квітня депутатська комісія з земельних питань.

Нагадаємо, до гаражного кооперативу входять власники металево-розбірних конструкцій, які розташовані по вулицях Короленка, Героїв УПА, Київській та Симона Петлюри. Як розповів під час засідання голова кооперативу Василь Мельник, на земельній ділянці передбачається близько 170 гаражів.

Василь Мельник.

Члени комісії виступили проти надання під такий гаражний кооператив земельної ділянки. Головними аргументами депутатів стало те, що земельну ділянку, яку можна було б виставити на відкритий аукціон і заробити для місцевого бюджету кошти, збираються надати тим, хто свого часу вчинив самозахоплення землі, розмістивши на ній свої конструкції самовільно.

На аргументи членів кооперативу про те, що місто «очиститься» від металевих конструкцій, депутати зазначили, що надаючи землю, вони автоматично вчинять несправедливо по відношенню до тих мешканців, які так само хочуть мати гаражі, але самозахоплення землі свого часу не вчиняли.

«Як забезпечити близько десяти тисяч автомобілістів, які не мають гаражів, але мають транспорт?», — риторично запитав депутат Володимир Опалько.

«У правовому полі всі ми заслуговуємо по 0,08 га. Як забезпечити тисячі людей, які на мають право на земельні ділянки?», — підтримала свого колегу депутат Людмила Кулініч.

А ось виконуючий обов’язки начальника спецвідділу міської ради з контролю за благоустроєм Олег Єжаков заявив про те, що до земельної ділянки і можливого майбутнього кооперативу немає заїзду. «Там охоронна зона залізничного переїзду. Заїхати на територію кооперативу буде просто неможливо», — заявив Єжаков.

Зазначимо, що секретар міської ради Петро Бабич підтримав власників гаражів, говорячи про необхідність шукати цивілізований вихід із ситуації. Але відразу ж наштовхнувся на спротив депутатів: якщо свого часу земельні ділянки були захоплені не цивілізовано, то про яку цивілізованість можна говорити в контексті компенсації за самовільно встановлені конструкції?

Члени земельної комісії не підтримали проект рішення, а на прохання присутніх власників гаражів зазначили, що переглядати свою позицію не будуть.

Поділіться.

Залиште відповідь