Водії можуть заробляти на порушеннях ПДР інших водіїв. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В Україні запрацював додаток «Поліцейський у смартфоні». Завдяки йому водії можуть фіксувати порушення інших учасників дорожнього руху, звертатися в поліцію та отримувати грошову винагороду. Про це повідомляють новини «Сьогодні».

Програмісти однієї з українських громадських організацій розробили стартап «dashcamUa». Поки новинка сприймається поліцією обережно. Але, за словами розробників, деякі підрозділи поліції вже штрафують порушників ПДР, використовуючи відео, яке їм прислали небайдужі свідки.

ЯК ПРАЦЮЄ

Технологія досить проста – ваш мобільний телефон постійно записує короткі 30-секундні відеокліпи у циклічному режимі. Це означає, що після запису перших 30 секунд відео наступні 30 секунд записуються поверх попередніх, стираючи записане.

Коли водій побачить порушення правил дорожнього руху, йому потрібно просто клікнути по екрану телефону й останні 30 секунд відео будуть перенесено в постійну пам’ять застосунку dashcamUa.

Далі формується заява про порушення та відправляється разом із відеофіксацією до правоохоронних органів. Поліція ж відправляє порушнику лист про оплату штрафу за порушення ПДР.

«Вишенькою на торті» є 20% штрафу порушника, які автоматично приходять бонусом на картку водія, який зафіксував порушення, після його сплати.

НА СПРАВІ

На підставі заяв працівники поліції вже почали виписувати штрафи. Отримавши таку заяву, правоохоронці викликають порушника до відділку та показують йому відео з моментом порушення.

«Завдяки цій програмі, виявляємо набагато більше порушень ПДР, ніж раніше, – каже заступник начальника управління патрульної поліції міста Бровари Юрій Ющенко. – Отримавши заяву небайдужих громадян, викликаємо порушника до поліції, показуємо йому відео з моментом порушення. Більшість приходить, визнають провину і згодні сплатити штраф. При цьому дивуються: як вдалося їх виявити? Обласне керівництво нашу ініціативу підтримує. На жаль, встигаємо реагувати далеко не на всі сигнали, їх надходить дуже багато».

ЗАКОННІСТЬ

Адвокат Вадим Володарський, який спеціалізується на захисті прав водіїв, підкреслює: програма не дає достовірно визначити, хто був за кермом у момент порушення. Можна лише з’ясувати ім’я власника машини.

«У 2010 році норму про притягнення до відповідальності власника автомобіля Конституційний Суд визнав такою, що суперечить Конституції. Не можна притягати до відповідальності того, хто не робив нічого, тільки тому, що йому належить якесь майно, зокрема автомобіль. Також ніхто не зобов’язаний, відповідно до ст. 63 Конституції, свідчити проти себе і своїх близьких», – аргументує він.

Щоб змінити ситуацію, творці «Поліцейського в смартфоні» спільно з Міністерством внутрішніх справ готують проєкт змін до законодавства України.

Варто наголосити, що запуск такої системи не коштуватиме держбюджету ані копійки. Водії завантажують додаток на свої смартфони й в прямому сенсі за один день всі дороги країни ефективно контролюються самими водіями.

ФОТО – Сьогодні

Читайте також:

  1. Запрацювали камери автофіксації порушень ПДР. АДРЕСИ

  2. У Києві вводять автоматичні штрафи для водіїв. ПЕРЕЛІК адрес встановлених камер

  3. Пішоходів змусять оплачувати ремонт авто, яке їх збило

  4. Перевозите дітей без автокрісла? Готуйтесь сплатити штраф

Поділіться.

Залиште відповідь