Водохреща святкуватимуть на озері на Пекарні. Чи можна буде скупатися?

Офіційні заходи до свята Водохреща, як і щороку, відбуватимуться в парку Приозерному. Урочистості богослужіння, освячення води та традиційні купання відбудуться 19 лютого зранку, з 10:00, на озері Білому, що на території парку. Про це повідомляють офіційні джерела Броварської міської ради. Однак, чи придатна вода в озері для купання, наразі не відомо – санітарно-епідеміологічні дослідження тривають, їхні результати мають бути оприлюднені незабаром.

Як зазначають на офіційному сайті Броварської міської ради, 19 січня о 10:00, після завершення святкових богослужінь у церквах і храмах міста, відбудеться освячення води біля озера у парку «Приозерний». Присутніх частуватимуть гарячим чаєм. Під час заходу чергуватимуть медичні працівники та рятувальники ДСНС. Окрім того, о 13:00 освячуватимуть воду біля бювету по вул. Олімпійській, що на Торгмаші.

Як ідеться на сайті відділу культури Броварської міської ради, традиційні купання відбудуться «на озері». Водночас, на сайті міськради повідомляють, що всі охочі зможуть скупатись у крижаній купелі. Наразі офіційні джерела не повідомляють, чи відбуватиметься купання безпосередньо у воді озера Білого.

Святкування Водохреща на озері Білому, 2016 рік

Як розповів керівник ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталій Прокопенко, санітарно-епідеміологічна служба зараз проводить дослідження якості води в озері парку Приозерного. Результати мають стати відомими в другій половині дня 17 січня. Дослідження мають встановити, чи безпечно людям купатися у водоймі. Зі слів заступника міського голови Григорія Голубовського, результати будуть оприлюднені на сайті Броварської міської ради.

Нагадаємо, святкування Водохреща у Броварах щороку відбувається на озері Білому і супроводжується купаннями громадян безпосередньо у водоймі. Участь у заходах беруть представники виконавчої  влади міста і священнослужителі Української православної церкви Московського патріархату. Щороку комунальники і сенепідеміологи відзначають, що стан озера непридатний для купання. Окрім того, в озері була встановлена заборона на купання. Однак, за інформацією фахівців, взимку показники якості води покращуються через низьку температуру.

Фото – Броварська міська рада

Про Автора

Leave A Reply