Водохреща у Броварах: СЕС «дає добро» на купання в озері

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

19 січня Бровари долучяться до одного з найбільших християнських свят — Хрещення Господнього — хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані на старовинній паломницькій переправі «Віфавара» (православні та греко-католицькі християни відзначають 18-19 січня щороку, у народі свято ще йменується Водохреща).

Як розповів під час оперативної наради виконавчих служб заступник міського голови Григорій Голубовський, окрім освячення води на свято у місцевих храмах, планується освячення води:

— у парку «Приозерний» — о 13.00;

— бювету в парку Перемоги — о 13.00;

— бювету на бульварі Незалежності — о 13.00.

Уперше в історії Броварів відбудеться освячення води в районі Торгмаш бювету по вулиці Олімпійській, 4.

Як розповів завідуючий Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦД СЕСУ Віталій Прокопенко, були проведені лабораторні дослідження тих водойм міста, де передбачається на свято купання населення. Усі показники, за словами пана Прокопенка, задовільні і купатися в водоймах можна.

Віталій Прокопенко

Нагадаємо, минулого року фахівці Броварського відділу лабораторних досліджень Київського обласного лабораторного центру Держсанепідемслужби України з обстеження водних об’єктів брали воду на проби. Тоді, після аналізу, був даний висновок: не те, що небезпечно брати воду на споживання — купатися не можна, позаяк у водоймі купа інфекцій, у т. ч. гастроентероколіти, дизентерія та вірусний гепатит А. Зараз Броварський районний відділ лабораторних досліджень Державної Установи Київського обласного лабораторного центру досліджень Санепідслужби України запевняє, що купатися можна.

Після святкового Богослужіння та церемонії водоосвячення, бажаючі матимуть нагоду спробувати цілющої хрещенської води. Броварчани зможуть зануритися в ополонку, зроблену на озері. Також відбудеться частування гарячим чаєм.

Усім відомі цілющі властивості води, набраної цього дня. Щоправда, деякі прихильники суворих канонів стверджують, що вода з крана або зі звичайної ополонки, яка не була освячена священиком, не може бути святою. Але численні свідчення про те, що вода, зібрана в цей день, не змінює своїх властивостей, кажуть про те, що Благодать цього дня сходить на всю воду, де би її не набирали. Хрещенська вода, незалежно від типу джерела, не мутніє, вона не псується та не набуває неприємного запаху, в ній не утворюється осаду. Використовують цю воду християни по-різному. Дехто п’є її щодня невеличкими порціями, інші умиваються нею та кроплять оселю.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply