Володарі мереж: боротьба за власність розподільчого пункту триває

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Стратегічні енергомережі міста знову потрапили у центр уваги місцевої громади. Цього разу «під прицілом» розподільчий пункт 10кв №41 (РП-41) та кабельні лінії для нього.

Попередньо броварські депутати вже цікавились долею РП-41, коли у вересні 2017 року надали дозвіл на передачу на баланс та обслуговування ПрАТ «Київобленерго» трансформаторних підстанцій та об’єктів електропостачання, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м.Бровари.

Проте передача, очевидно, так і не відбулася. Принаймні у відповідь на запит видання «Трибуна-Бровари» повідомили про те, що акти приймання-передачі об’єктів електропостачання у Броварській міській раді відсутні.

Окрім вищезгаданої РП-41 у вересні 2017-го «бонусом» планувалось передати приватній енергетичній компанії «Київобленерго» ще чотири трансформаторні підстанції (вул. Янченка, Голуба, мікрорайон «Зелена галявина», Лагунової), кабельні лінії 10 кВ до РП-5, електричні мережі (вул. Сонячна, Січнева, Ялинкова, Волошкова та ін.) та повітряні лінії електропередач (вул. Симоненка, Нечуя-Левицького, Кобилянської, Каштанова та ін.).

Чи то енергомонополісти відмовились від такого «бонусу», чи формулювання «на баланс та обслуговування» їх не влаштувало – достеменно не відомо. Та вже у лютому 2018 року на затвердження винесли проект рішення щодо виключно РП-41. На цей раз передачу розподільчого пункту у власність ПрАТ «Київобленерго» ініціювали мешканці будинку №261 по вул. Київській (ЖК «Діамант»), які скаржаться на відсутність безперебійного постачання електроенергії.

Тому для вирішення власних потреб люди вважають чи то доцільним, чи то можливим передачу РП-41 у власність приватній компанії. Щоправда, за умови забезпечення електропостачанням їх житлового будинку.

Під час лютневої сесії БМР депутати не підтримали інвесторів ЖК «Діамант», пославшись на недостатню обізнаність у даному питанні. Крім того, депутати зазначили, що забезпеченням будинків електрикою мають займатись у першу чергу забудовники. Тим не менше, було вирішено до наступного засідання зустрітись з усіма зацікавленими сторонами: мешканцями будинків, що є заручниками ситуації, представниками ПрАТ «Київобленерго» та місцевими чиновниками та депутатами.

Зазначимо, що жодних офіційних зустрічей в запропонованому форматі досі так і не відбулось. Натомість мешканці будинку по вул. Київська, 261на березневу сесію виходять вже з «новою» ініціативою.

Цього разу проектом рішення пропонується «пустити з молотка» даний енергооб’єкт. У разі позитивного голосування на сесії 29 березня буде надано дозвіл на відчуження розподільчого пункту 10кВ №41 по вул.Чубинського Павла та кабельних ліній 10 кВ від ПС-110/10кВ «Алюмінієва», ПС-110/10кВ «Металургійна» до розподільчого пункту 10кВ №41, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м.Бровари шляхом продажу на аукціоні на конкурентних засадах.

Інтерес «знеструмлених» інвесторів зрозумілий: люди хочуть мати постійне електропостачання та сплачувати за спожиту енергію. Проте обидва варіанти «місцевої ініціативи» мешканців навряд чи можуть гарантувати їх підключення до електромережі на постійній основі. Адже ніхто не може передбачити, чи підключить «Київобленерго» до розподільчого пункту саме їхній будинок. Перспектива продажу з аукціону РП-41 також жодним чином не гарантує отримання омріяної електрики, адже невідомо, хто взагалі зможе купити такий об’єкт.

Інтерес ПрАТ «Київобленерго» також можна зрозуміти: жодна компанія не відмовиться отримати нове обладнання з кабельними лініями разом з потужностями до того ж не вклавши в його встановлення чи будівництво власні кошти. Адже, як бачимо, такої жвавої «боротьби» за старі трансформатори та лінії електропередач по Броварах не відбувається, бо їх обслуговування та ремонт вимагає певних капіталовкладень.

Чи узгоджуються бажання інвесторів та енергокомпанії з планом розвитку міста – судіть самі.

За інформацією, якою володіє видання «Трибуна-Бровари», Розподільчий пункт №41 будувався в рамках міської програми по будівництву IV житлового району на 2008-2012 роки.

Спочатку, в далекому 2008-му, «з метою виконання заходів по створенню сприятливих умов для проживання жителів міста, розвитку та розбудови міста» було вирішено запроектувати та збудувати:

  • дитячий садок на території 1 мікрорайону IV житлового району;
  • дитячий садок на території 2 мікрорайону IV житлового району;
  • дитячий садочок на території 3 мікрорайону IV житлового району;
  • дитячий садочок на території 4 мікрорайону IV житлового району;
  • школу на території 1 мікрорайону IV житлового району;
  • школу по вул. Соборній у IV житловому районі.

На дані об’єкти було навіть встановлено обсяги фінансування та терміни завершення будівництва, щоправда, кошти на них не виділяли і «будувались» вони лише на папері.

Пізніше з «освітніх» планів програми зникає будівництво школи по вул. Соборній, натомість до програми вносять захід з проектування та будівництва зовнішніх мереж 10 кВ для електропостачання IV житлового району від ПС «Алюмінієва», «Металургійна» до РП-5 з обсягами фінансування 5283650 грн.

Згодом, у грудні 2012 року – термін дії програми продовжують до 2015 року і планують запроектувати та побудувати для забезпечення електрикою цього району міста РП №41.

За даними інформаційного запиту «Трибуна-Бровари», замовником будівництва розподільчого пункту, який нині стоїть «на кону», виступив відділ капітального будівництва Броварської міської ради, генеральною підрядною організацією було ТОВ НВФ «АВГ».

Вартість будівництва, згідно відповіді на журналістський запит, склала 2517679 грн, проте за даними офіційного веб-сайту рішенням про бюджет міста 2012 року на РП-41 витрачено 2688842,33 грн. Відповідно до рішення про бюджет у 2013 році – 2517679,33 грн. Важко сказати, які з цих цифр є найбільш правдивими, адже всі взяті з офіційних документів, завірених підписом відповідальної особи.

Інформацію про те, чи брали участь у будівництві РП-41 інвестори, виданню не надали, пославшись на її відсутність, тож можна припустити, що об’єкт збудовано коштом платників податків. Балансоутримувачем розподільчого пункту наразі є Відділ капітального будівництва БМР.

Якщо повернутись до перспектив забудови IV житлового мікрорайону, то детальним планом території передбачено, що при 100-відсотковому заселенню чисельність мешканців складе 38,5 тис. осіб. За схемою планування району передбачено будівництво 9 дошкільних навчальних закладів, загальноосвітня школа та 2 комплекси зблокованих загальноосвітніх шкіл та багато інших цікавих об’єктів.

Враховуючи складну ситуацію з переповненістю освітніх закладів Броварів, у найближчій перспективі поки що передбачене будівництво загальноосвітньої школи по вул. Симоненка на 2640 учнів, принаймні за даними ВКБ – школа вже запроектована, документ проходить експертизу. По суті, це найважливіший та найочікуваніший об’єкт для всього міста, електрифікацію якого необхідно буде провести найближчим часом.

Чи можливо буде здійснити будівництво школи у разі відчуження РП-41 – передбачити складно, адже ситуація з мережами та іншими енергетичними об’єктами не тільки у Броварах, а й по Україні нагадує задачу з кількома невідомими, оскільки більшість інформації по цій темі обмежується грифом «для службового користування».

Наразі ми лише намагаємось підняти «енергетичну» завісу, аби поінформувати громадськість про те, що очікує нас найближчим часом. Тому слідкуватимемо за розвитком подій, адже до засідання сесії проект рішення про продаж РП-41 та кабельних ліній до нього на аукціоні розглядатиме ще постійна депутатська комісія з питань комунальної власності, приватизації, житлово-комунального господарства та благоустрою 14 березня 2018 року о 10:00.

Показово, що до порядку денного комісій з питань земельних відносин, будівництва та архітектури даний проект рішення не включено, депутати «бюджетної» комісії питання продажу комунального майна також не розглядатимуть.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply