«Вплив олігархів разом із агресією РФ є найбільшою загрозою існуванню України», – Павло Різаненко

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Народний депутат України, кандидат від політсили «Голос» Павло Різаненко вважає, що вплив олігархів є однією з найбільших загроз існуванню нашої держави, джерелом наймасштабнішої корупції в державі, тому не перший рік веде системну боротьбу проти цього явища.

– Ви є заступником голови спеціальної контрольної комісії ВРУ з питань приватизації. Як Ви оціните результати її роботи?

– Насправді була проведена серйозна робота у напрямку деолігархізації. Чимало зроблено, але ще більше потрібно зробити. З успішних процесів – розірвання договорів оренди двох державних гірничих комбінатів з Дмитром Фірташем, що в результаті за 4 роки принесло державі 1,2 млрд грн чистого прибутку. У цій же спецкомісії мною проводилася і ведеться робота з відновлення контролю держави над стратегічним підприємством ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», який наразі контролює Дмитро Фірташ. У складі комісії я також працював над питанням законності реприватизації гірничо-збагачувальних комбінатів Укррудпрому. Було направлено конституційне подання до КСУ, воно було прийняте судом, але, на жаль, не задоволене. Я вважаю, що проблема полягає не в поданні, а в складі Конституційного суду, тож цей напрямок роботи лишається відкритим на майбутнє. Окрім того, приватизаційною комісією велася робота щодо ПАТ «Укрнафта», в якому державі належить контрольний пакет, але фактично підприємство контролювалося паном Коломойським. Ми прийняли закон у Верховній Раді, який дав можливість відновити контроль над підприємствами, аналогічними до «Укрнафти».

Павло Різаненко – заступник голови спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації

– Ви дійсно свідчили проти олігарха Ігоря Коломойського в Лондоні? Чому Ви? Що саме Ви повідомили суду?

– Дійсно, між Україною та Ігорем Коломойським наразі відбувається багато судової тяганини – як в українських судах, так і за кордоном. Серед іншого – міжнародний арбітраж між Україною та офшорними компаніями Ігоря Коломойського щодо подій, які відбувалися у компанії Укрнафта. У цій компанії у Держави є контрольний пакет акцій, але де-факто компанія контролюється людьми пана Коломойського. Укрнафті було завдано великих збитків, лише у 2014 році вони досягли приблизно 14 млрд грн. Це фактично виведені з підприємства ресурси.

Оскільки я був заступником голови спеціальної контрольної комісії, яка безпосередньо чи опосередковано вивчала питання, пов’язані з Укрнафтою, та був автором законопроекту, який по суті призводив до повернення контролю над державними підприємствами (у тому числі Укрнафтою), то мене як учасника цих подій було залучено свідком у міжнародному арбітражі на боці України.

Щодо суті моїх свідчень… Оскільки процес ще перебуває на стадії розгляду, то згідно з правилами арбітражу я не маю права розповідати про його деталі.

– Чи звучали якісь погрози у Ваш бік від Ігоря Коломойського, коли йому стало відомо про Ваші свідчення в арбітражі?

 –Зі мною особисто він не спілкувався, але від людей, які підтримують із ним контакт, я зрозумів, що він незадоволений. Але будь-які його спроби тиснути на мене або вплинути на мою позицію можуть кваліфікуватися як втручання у роботу свідка.

 – Вам не страшно виступати проти потужної олігархічної системи, яка досі контролює суди, і за новообраного президента, судячи з усього, тільки закріпилась у владі?

– Я вважаю, що вплив олігархів разом із агресією Російської Федерації проти України є найбільшою загрозою існуванню нашої держави. Адже по суті олігархія є уособленням наймасштабнішої корупції, яка підточує інститути держави зсередини. Саме тому я свої зусилля спрямовую саме на протидію цьому явищу.

Щодо якихось побоювань… Моя діяльність є відкритою і публічною – саме це і слугує моїм захистом. Є колеги і союзники, які мене підтримують. Важливість цього питання розуміють і наші міжнародні партнери – Світовий банк, МВФ, наші партнери у США та Європі.

Окрім того, я упевнений, що мене у цьому питанні також підтримають виборці. Адже розчарування суспільства у якості політики також пояснюється не проблемами у виборчому законодавстві, а тим, що олігархи фінансують учасників політичних процесів. А також брудом, яким олігархи зі своїх телеканалів поливають «незручних» їм політиків.

– А на Вас теж поширюють компромат?

– Коли я балотувався до парламенту у 2012 році, я дуже чутливо реагував на будь-які абсурдні звинувачення. Ким я тільки у 2012-му під час виборів не був: і шпигуном ЦРУ, і вбивцею, і ґвалтівником, наркобароном, кримінальним авторитетом… Мої опоненти тоді перепробували все. Тому здивувати мене якоюсь новою брехнею вже, мабуть, нереально. Звичайно, змінюються часи і змінюються підходи. До Революції гідності за «Партії регіонів» великим компроматом було те, що я навчався у США, тож, на думку тодішніх опонентів, мав бути шпигуном ЦРУ. Після Євромайдану «чорнушні» теми змінилися, і за вказівкою пана Фірташа розповсюджувалася неправдива інформація, що я, мабуть, все ж таки шпигун ФСБ чи російського міністерства оборони. Це він так мені віддячив за повернення державі двох гірничо-збагачувальних комбінатів.

Зараз знову відбувається виборчий процес, фантазії у людей особливо не змінились. Все, що видумують і витягують, – старі теми. Основними ініціаторами розповсюдження про мене неправдивої інформації є люди, яким я перейшов дорогу в реалізації їхніх злочинних дій. Одне джерело фінансування «чорнухи» – Віктор Поліщук, власник банку «Михайлівський» і ТРЦ «Гулівер», який знищив і пограбував державний Радіопередавальний центр у Броварах, і якому я став на заваді у реалізації оборудки. Він роками фінансував розповсюдження неправдивої інформації про мене, зокрема, у виданні «Правда тут». У попередні роки Віктор Поліщук навіть фінансував виборчі кампанії декого з моїх політичних опонентів. Друге джерело – Дмитро Фірташ, з причин, які я назвав вище. Останнім часом різні журналісти з «1+1» Коломойського регулярно ставлять запитання, в якому вже закладений фейк. А саме – нібито я минулого року придбав квартиру в окупованому Криму. Хоча і в декларації видно, і я тим самим «плюсам» вже пояснював, що це спадок моєї дружини від, на жаль, покійного батька. Таке враження, що співробітники каналу намагаються спровокувати мене на якусь емоційну реакцію.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply