Врятувати дерева біля «Лісового кварталу»: громада зупинила будівництво паркану і піде до Сапожка

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 6 жовтня, поблизу житлових комплексів «Лісовий» та «Зелений» у кварталі на розі вулиць Василя Симоненка та В’ячеслава Чорновола було «спекотно».

Нагадаємо, раніше депутати та активісти вже говорили про те, що лісосмугу вздовж вулиці Симоненка можуть вирубати і розпочати будівництво багатоповерхівок.

6 жовтня вздовж під’їзної дороги від вулиці Чорновола паралельно до вулиці Симоненка забудовник — ТОВ «Альянс-Новобуд» та генпідрядник — «Алекса-Груп» почали ставити паркан, що автоматично стало сигналом для громадян: найближчим часом почнеться будівництво нових «висоток». Ввечері, о 19.00, до паркану вийшли мешканці житлових кварталів, депутати, активісти, небайдужі броварчани — загалом близько двох сотень людей.

Встановлення паркану було призупинено. До громади вийшли представники забудовника та генпідрядника — Сергій Караванський («Альянс-Новобуд») та Юрій Мавродієв («Алекса-Груп»).

Під час імпровізованої розмови між громадою і забудовниками з боку мешканців висувалися різні вимоги: не розпочинати забудову, зберегти дерева, звучали і радикальні пропозиції — знести паркан.

Присутні наводили чимало аргументів: земельна ділянка свого часу давалася з незаконною зміною цільового призначення, дозволи на будівництво видавали з порушеннями, та найголовніше — коли жителі кварталів купували квартири, їм гарантували, що вони будуть жити біля лісової смуги, що є важливим екологічним фактором.

Після понад двох із половиною годин «переговорів», які проходили на емоціях і на підвищених тонах, сторони досягли тимчасової угоди:

— монтаж паркану тимчасово призупиняють (згідно з нормами, поки його не встановлять, не можна починати будівництво);

— дерева не зрізаються;

— з боку громади формується ініціативна група, яка готує повний список запитань, пропозицій, зауважень та вимог, і завтра, 7 жовтня, відбудеться зустріч для переговорів щодо ситуації. Забудовники наполягали на тому, щоби переговори пройшли у них в офісі, громада — у міській раді, із залученням керівництва міста.

У підсумку, 7 жовтня о 8.00 активісти, депутати, представники забудовників та небайдужі броварчани збираються на імпровізований прийом до міського голови Ігоря Сапожка.

Поділіться.

Залиште відповідь