Врятувати дерева у «Лісовому кварталі»: депутати ініціюють позачергову сесію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Депутати «демократичних сил» ініціюватимуть скликання позачергової сесії. Про це стало відомо за підсумками зустрічі з мешканцями будинків «Зеленого» та «Лісового» кварталів (район вулиць Симоненка та Чорновіла). У зустрічі взяли участь депутати, представники управління архітектури і будівництва, заступник міського голови Григорій Голубовський.

Приводом для зустрічі народних обранців з громадою стало рішення виконавчого комітету міської ради від 9 серпня про надання дозволу ТОВ «Альянс-Новобуд» на зрізання:

— шістдесят дерев листяної породи та одинадцять дерев хвойної породи в зв’язку з будівництвом багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями та підземним паркінгом на розі вул. Симоненка Василя та вул. Чорновола В’ячеслава 3 мікрорайону ІV житлового району.

— сорок вісім дерев листяної породи в зв’язку з будівництвом багатоквартирної житлової забудови з об’єктами соціальної інфраструктури на території 3-го мікрорайону ІV житлового району;

— тридцять шість дерев листяної породи в зв’язку з будівництвом багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими не житловими приміщеннями по вул. Чорновола В’ячеслава та вул. Київська;

— шістдесят два дерева листяної породи та шістдесят п’ять дерев хвойної породи в зв’язку з будівництвом багатоквартирних житлових будинків з вбудовано-прибудованими приміщеннями по вул. Чорновола В’ячеслава на території ІV житлового району;

Депутати «демократичних сил» відразу окреслили хід дій: ініціювати повернення земель, які знаходяться у власності чи в оренді у «Альянса-Новобуду», щоб в подальшому зробити на території лісосмуги уздовж вулиці Симоненка парк. Ідея депутатів знайшла підтримку у громади, щоправда, викликала паралельно і здивування, мовляв, невже, коли півроку тому були громадські обговорення щодо лісосмуги, вони виявилися нічого не варті?

Заступник міського голови Григорій Голубовський зауважив, що якщо говорити про розрив угоди оренди і повернення землі до комунальної власності, то це має робити винятково сесія міської ради.

Депутати обурилися тим, що свого часу міський голова Ігор Сапожко запевняв, що немає дозволу на зріз дерев і містобудівні умови забудовнику не видані, а тепер з’являється рішення виконкому, в якому говориться конкретно про зрізання дерев (у цьому місці мешканці, до речі, зробили депутатам зауваження, що потрібно не просто проводити обговорення, а вести офіційну переписку з владою через запити та звернення).

голубовський

Григорій Голубовський

Як розповіла помічниця одного з депутатів, з третьої спроби через запити на інформацію вдалося дізнатися, що восени минулого року забудовник отримав містобудівні умови. До речі, представниця управління архітектури і будівництва Світлана Батинчук повідала, що спочатку за містобудівними умовами на лісосмугі мали будуватися висотки від 16 до 22 поверхів, а потім за останніми змінами — від 11 до 14 поверхів. Правда, тут же пані Світлана додала: «Збудували висотки на вулиці Симоненка і все? Далі будівництво припиняємо і місто не розвивається, так?».

батинчук

Світлана Батинчук

Наприклад, громадський активіст і член Штабу з питань по розробці Генерального плану міста Ірина Нікітчина запропонувала ініціювати зміну до Детального плану території (ДПТ), щоб територія була для суспільних потреб парковою зоною.

«Потрібно зібрати інформацію — скільки квартир у кожному будинку IV району, тоді можна буде цю кількість перемножити на середній коефіцієнт розселення 2,9 і можна буде вирахувати до якої чисельності мешканців ми вже наближаємося і чи не досягли ми вже цифри, що закладена в проекті детального плану всього 4-го житлового району. Потрібно буде додати мешканців приватного сектору. Важливо довести, що показники чисельності вже майже досягнуті і людям потрібна компенсація за перевищену щільність забудови у вигляді збережених зелених зон», — розповіла пані Нікітчина.

нікітчина

Ірина Нікітчина

За словами пані Батинчук, управління архітектури та будівництва підстав для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень не було жодних.

«Забудовник отримує декларацію про початок робіт або на виконання підготовчих будівельних робіт, яка дає право на зріз дерев на його ділянці. Зупинити його тут не має можливості, він має право по закону», — наголосила Батинчук. Щоправда, тут виникає питання — хто давав свого часу дозвіл на оренду та будівництво? Адже знали наперед, яка може бути доля дерев…

Заступник міського голови Григорій Голубовський зауважив, що свого часу рішення про надання земельної ділянки в оренду ухвалювала міська рада (типовий прийом — усе спихнути на депутатів) і вже вісім років орендарем сплачувалася оренда до міського бюджету. При цьому Голубовський повідав, що уся сторона, яка йде до Радіостанції, теж виділена під забудову.

Голубовський зазначив, що по закону, якщо на території забудови попадаються зелені насадження, які в аварійному стані, вони видаляються без відновлювальної вартості. І, навпаки, якщо дерева не в аварійному стані, то забудовник повинен сплатити їхню відновлювальну вартість до бюджету міста. Заступник мера зазначив, що акт обстеження дерев уже є, але ордера, який дає підстави для зрізання дерев, ще немає.

Як розповів депутат Андрій Саук, на місці лісосмуги по вулиці Симоненка, планувалося будівництво 4-х багатоповерхівок, зараз прийшли до висновку — побудувати будинок буквою «П», тому хочуть вирізати біля перехрестя вулиць Симоненка та Чорновола 127 дерев, а загалом близько 300.

саук

Андрій Саук

Депутати запропонували такий алгоритм дій на шляху до збереження дерев: ініціювати скликання позачергової сесії, але щоб на засідання прийшла і громада, щоб переконати депутатів «про-мерської більшості». За словами Саука, прихід потрібен на сесію, оскільки «багато депутатів бачить перед собою багато «зелених папірців» і не слухає громаду».

За задумом депутатів-активістів проект рішення має звучати приблизно так: внести в детальний план території (ДПТ) зміни так, щоб надати лісовій смузі уздовж вулиці Симоненка статус скверу.

Також депутати запропонували в суботу 20 серпня на 10.00 на своєрідний «суботник»: прибрати територію лісосмуги і встановити лавки як у парку.

Поділіться.

Коментарі закриті.